Arama Kutusu

VERSACE EROS ERKEK PARFÜM YORUMLARIM

versace-eros-erkek-parfum-yorumlarim
Versace Eros Erkek Parfüm Yorumlarim


VERSACE EROS ERKEK PARFÜM YORUMLARIM


Erkek parfümleri arasında popüler bir isme sahip olan Versace Eros kokusunun neden bu kadar meşhur olduğunu anlamış bulunuyorum, zira nefis kokuyor! Erkekler arasında özellikle son yıllarda moda olduğunu biliyordum da kokusunun bu kadar güzel olabileceğine pek ihtimal vermiyordum. Belki biraz da, popüler parfümlerin çok bilindik tınısıyla karşılaşacağıma dair ön yargım, bu zan altında kalmama neden olmuş olabilir ancak parfümün başarısını popülerliğinin gölgelemeyeceğini artık fark etmiş bulunuyorum. Versace'ye göre Eros parfümü üç kelimeyle örtüşüyor : "erotik, sınırsız, tutkulu". Okuması bile sadece "Aman Tanrım, baya baya kahramanlığa soyunulmuş" ifadesi akıllara ister istemez yerleşiyor. Ama parfümü bana sevdiren bu tanımlamalar değil elbette. Neden Versace Eros parfümünü bu kadar sevdiğimi ve neden sevgilinize / babanıza / arkadaşınıza vs tüm erkek cinsi tanıdıklarınıza rahatlıkla alabileceğinizi önerdiğimi bu yazıda bulabilir, ayrıca parfüm yorumlarıyla ilgili düşüncelerinize de belki bir şekilde eklemeler yapabilirsiniz.
versace-eros-erkek-parfum-yorumlarim
Versace Eros Erkek Parfüm Yorumlarim
Bir kere koku, çok yönlü bir koku. Parfümün bileşenleri çok iyi harmanlanmış, dengesi iyi oranlanmış. İsim ilhamı olarak, Yunan aşk tanrısı mitolojisinden esinlenildiği ortada. İsmi Eros olunca, haliyle yoğun aşk tutkusunu tetikleyici özelliği vurgulanmaya çalışılmış, aynı zamanda masküken güç hissi de. Aşk ateşini bazen okla bazen bir kokuyla tutuşturabilirsiniz gibi ültimatom verecek değilim ancak kokuların aşk ile müteallik bir uyumu söz konusu olduğu yadsınamaz herhalde. Parfümlere, kokulara özel ilgi duyanların beni daha iyi anlayacağından şüphem yok.
Versace Eros, aşk ve şehvet köleliğine itaat eden bir koku keşfine sizi davet ediyor. Bu güçlü ismin ve imajın ispatına girmek istemiyorum. Sadece, kokunun serüvenine şahit biri olarak çok beğendiğim tınılara ev sahipliği yaptığını gördüğüm izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Markanın vermek istediği kahramanlık ütopyası bir tarafta dursun, ben size kokunun piramitlerini ve ne oranda değiştiğini, satış fiyatına oranla alınıp alınmama konusundaki yorumlarımı sunmak niyetindeyim.

versace-eros-erkek-parfum-yorumlari-blog
Versace Eos Erkek Parfümü


Koku özelliği muhteşem eşsizlikte, kimselerde olmayan özgünlükte ve hatta onsuz olunmaz dercesine büyük atıflarda değil. Zaten öyle olsa, reklama hiç ihtiyaç duyulmazdı. Özgün kokular genelde alıcısıyla daha gizli buluşmalarda kendini göstermeyi sever. Versace Eros; taze bir açılış, oryantal gezinti, odunsu bitiş. İşte bu parfümün en özet halini bu kelimelerle bütünleştirebilirim. Bu tanımlarımın üzerine kalıcılık yönünden de geçerli not aldığını söylersem, herhalde bir parfümde olması gereken çoğu kriterden geçtiğini var saymak yanlış olmaz. Koku kompozisyonu dengeli, notaların hiçbirisi birbirini ezmeye çalışma derdinde değil. Parfümün açılışı hoşunuza belki gitmeyebilir. Çünkü bazı burunları rahatsız edebilecek tazelikte. Hatta bir ucuz parfüm imajı da size verebilir.


Versace Eos Erkek Parfum Afisi
Versace Eos Erkek Parfum Afisi

Açılışını daha net anlamak için, parfümün tende net olarak 15 dakika kadar oturmasına müsade edin. Düşünün ki, sadece parfümün açılışı için bir süre gerekiyor, o koku kompozisyonun kendini tamamen göstermesi için saatler boyu teninize hapsolmasına aslında izin vermelisiniz. Hem merak etmeyin, bu hapislik sonunda size bilinçli bir tercih yapmanızı sağlayacak. İşte ben mağazaların satış elemanlarının önünde, arada kahve çekirdeklerinin burunu tekrar tazelediğini söyleyen sahte taktiklerle parfümleri peş peşe alelacele deneyip 5-10 dk 'da hangi parfümün tenine en uygun olduğunu bulan insanlara hastayım! Ya verecek çok paraları var, nereye saçacaklarını şaşırıyorlar (neyse o kadar özel değerlendirmeye girmemek gerek) ya da koku mevzusuna fazla amatörce ve özensizce yaklaşıyorlar. Mağazada denemekte tarafım ama en azından bir parfümle dört beş saat baş başa kalınmalı. Yani satış görevlisinin dediğini değil, çalıştığı kurumun ona dememesini gerektiğini yapmalı; parfümü deneyip, parfümle biraz dolaşıp karar vermeli. Ucuz ürünler de değiller, teninizle hiç yakışmayan bir kokuya gidip paralar vermek bir yatırım aracı görmemeli. Faiz oranı iyi olan bir bankadan dolar, euro, altın hesabı açın, en azından daha mantıklı.Parfümün açılışında kuvvetli bir nane aroması yüklü. Tabii nane tek başına değil, onu izleyen İtalyan limon kabuğu ve yeşil elma nanenin fazla güçlü havasını dengelemekle uğraşıyor. İşte biraz önce bahsettiğim o herkesin sevemeyeceği fazla tazelik yanılgısı burada cereyan edebilir. Suçlu nane yani. Ama nane aradan çekilince, tarifi zor bir koku ihtişamı beliriyor. Belki Versace'nin vurguladığı kadar muhteşem erotizm dolu değil ama son derece seksi. Orta notalarındaki ambroksan, size nasıl desem, laboratuvar sentetikliğinde gelebilir ama harmanın  dağılımına müsade ederseniz tendeki serüvenin daha başka güzelliğe eriştiğini göreceksiniz. Çünkü orta notalarda bu sentetikliği kıran tonka fasülyesi ile vanilya gibi tatlı kokular ve sardunya eşlik ediyor. Hatta çok bekletmeden de erkeksiliğe daha yakışan sedir, meşe gibi odunsu notalar alt notalarda devreye giriyor ki ben de zaten en çok bitiş kısmına bayıldım. Kıyafetlerde kullanırsanız rahat rahat 9-10 saat (belki daha da uzun süre) kalacağını düşünüyorum. Tendeki kalıcılığı 6-7 saat ile çoğu parfümden iyi, hatta çoğu "marka ve lüks" parfüm babalarından iyi. Edt (Eau de toilette) olmasına rağmen kalıcılığını bu kadar başarılı beklemiyordum, beni bir hayli şaşırttı. Hatta bana kalırsa, koku tende kaybolmaya başladıkça daha da güzelleşiyor. Tene daha belirgin erkeksilik katıyor. İlginç ama öyle.


- Versace Eros Parfüm Reklamı -Şişe tasarımı biraz "süslü" duruyor olsa da turkuaz renginin hakimiyeti, eminim ki çoğu erkeğe hitap edecek çekicilikte gelecektir. Renk seçimi erkek parfümlerinin genelinde zaten ya siyah oluyor ya da mavi tonları. Renginden ziyade ışığı yansıtması hoşuma gitti. Fotoğraf çekerken arkasına vuran ışığı, turkuaz rengine resmen daha da derinlik kattı. Kapağındaki Medusa başı destansı imajının müttefiği olmuş ve hatta yaratmak istediği illüzyonunu güçlendirmiş. Şişe dizaynın üzerindeki motifleriyle diğerlerinden sıyrıldığı fikrindeyim. Onlarca kokunun sıralandığı bir parfüm rafında rastgele parfüm seçseniz, bu da ilk üçünüzde yer alabilecek dikkat çekiciliğinde. Birçok parfüm yorumcusu Versace Eros kokusunu, yine erkek parfümlerinde popüler bir seçenek olan "Jean Paul Gaultier Le Male" kokusuna benzetmiş. Yapılan bu benzerliğe şapka çıkarıyorum çünkü gerçekten de art arda kokladığımda birbirlerine bir hayli eşleşen kokular olduğunu sayelerinde fark ettim. Bu anlamda parfüm sitelerinde ve forumlarında dolaşmayı çok seviyorum, koku konusunda ufkumu ve zevkimi daha yüksek çıtalara taşıyorlar.


Özet geç diyenlere;

Başarılı, hoş, hediye edecek risksiz bir seçim olabilecek kadar güzel bir parfüm karşımda buldum. Hediye seçeneklerine rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Bir zevki beğendirmek, hele ki söz konusu parfüm olunca çok zordur, bu yüzden çoğu hediyeler gizli hüsranlıkla biter. Ancak bazı kokular vardır ki, risksiz daha rahat alınabilecek ve çoğu kişinin sevebileceği ayarda yer almakta. İşte bu da onlardan birisi. Tabii siz yine de, deneyip emin olduktan sonra karar verin. Bence seksi, kalıcı, tendeki gezintisi hoş bir parfüm. Erkeklere alınabilecek güzel bir parfüm armağanı olabileceği gibi, eğer bunu okuyan bir erkek iseniz koleksiyonunuza katmanız gereken (en azından bir sezonluk kullanmalısınız dediğim) bir parfüm olduğunu hatırlatmak isterim. Kokusunun güzel dengesi ve saatlerce kalıcılığı, verdiğiniz fiyata değecek.
Not: Versace Eros parfümünü sevmeyen erkek kullanıcıların, bir de kadınların gözünde nasıl göründüğünü bilmelerini isterdim. Bazen parfümler sadece kendi zevkimiz için alınmamalı; özellikle erkekler,  kadınların duyumsadığının da önemli nokta olduğunu unutmamalılar. Yine de siz, parfümü oluşturan notaların birbiriyle tartışmasında kimin galip geleceğini, tenden tene kurulan baskınlıkta alınan ani kararla değişebileceğini unutmayın.


Versace Eros Erkek Parfum Kokusu
Versace Eros Erkek Parfum Kokusu Yorumları