Arama Kutusu

BİTENLER KULÜBÜ #55

bitenler-kulubu
bitenler-kulubu

Biten kozmetik ürünlerimi bir kulüpte toplayarak veda ettiğim Bitenler Kulübü'm 55. serisi ile blog sayfamda bir kez daha yerini alıyor. Bu seferki Bitenler Kulübü'mde hem makyaj hem de bakımsal ürünler birlikte yer alıyor. Yenilemek istediklerim, bir daha bakmam dediklerim ve artık bozulanlarla beraber işte sırasıyla ayrıntıları:

Biten_Kozmetikler_Blog
bitenler-kulubu
Biten kozmetik ürünlerimin ayrıntılarını linkler halinde sunuyorum ki, ürünlere blogda daha önceden yer verdiysem, detayına kolaylıkla ulaşabilin diye. Linklere tıklayarak detaylarını keşfedebilirsiniz. (Linkleri olmayanlar da var, onların ayrıntılarını da özet olarak yazı içinde paylaştım)


Soldan Sağa Sırasıyla :

Yves Rocher Duş Yağı (Zeytin - Turunç) : 


Yves Rocher ürünlerini genel olarak sevdiğim için bu ürünü de severek kullandım ancak blog sayfamda bahsetmeyi unutarak bitiverdi. Temizleme özelliği olan duş yağları, alıştığımız duş jellerinden daha fazla yumuşaklık sağladığı için bu tarz bir ürüne ilk fırsatta şans vermenizi öneririm. Gerçi Yves Rocher 'inki çok aşırı güzel değil ama daha farklı markalardan bu tarz bir yağ bakınabilirsiniz. Bu yüzden yenisini Yves Rocher 'dan değil de farklı bir markadan almayı düşünüyorum. Ancak bu sıraları biraz alışverişsiz geçirme kararında olduğum için bu isteğimi bir süre müddetince erteliyorum.


Clinique SPF30 Yüz Güneş Kremi - Sun Broad Spectrum SPF30 Sunscreen Face Cream :


Çok başarılı buldum. Hem içerik, hem etki olarak oldukça güzel. Bunun bir de SPF50 olanı var. Hangisi ihtiyacınıza daha yönelikse onu alabilirsiniz. Spf50 ile Spf30 arasındaki tek fark, koruma güçlerinin daha yoğunluğu değil, sadece süre olarak yüksek olan daha fazla süreli koruma sağlıyor. Diğerini daha kısa aralıklarla yenileyerek bu durumun önüne geçebilirsiniz. Yani sadece SPF50 güneş kullanmanız gerekmez, sık sık yenileyerek 30 olanı da pek âlâ kullanabilirsiniz.
Güneş demişken,


başlığındaki yazımı da okumanızı iyi olacaktır.

Yves Rocher Duş Jeli (Zeytin - Turunç) : 


Bu duş jelini sevdim. Yves Rocher, duş jellerinin hem içeriklerini hem ambalajlarını değiştirdi, bu da yeni olanlardan. İçeriklerinde SLS ve paraben artık yok. Bu yüzden daha rahat kullanabilirsiniz. Ferah kokusunu sevdiğim gibi, temizleme özelliğini de güzel yaptığından yapısını da beğendim. Denk gelirsem tekrardan alabilirim.


Jane Iredale Sıkıştırılmış Mineral Pudra SPF20 :  


Severek kullandım, içinde çok çok az kaldı. O kalanlar da artık inanılmaz toz toz olmaya başladığı için artık bitenlere alma vakti geldi. Kapatıcılık özelliği olduğu söylenemez ama verdiği matlığı seviyordum. 2 yıl önce kullanmaya başladım ve bu vakte kadar güzel geldi, hayli bereketli. Ama hatırlatmalıyım ki theBalm Sexy Mama Pudra bundan daha başarılıydı.


bitenler-kulubu-blogger
bitenler-kulubu-blogger

Farmasi Perfect Volumizing Maskara : 


Hayatımda gördüğüm en kötü maskara. Çok başarısız. Hiç sevmedim. Görünce uzaklaşılması gerekligillerden.

Bir üstte yer alan Farmasi ne kadar kötü ise Max Factor False Lash Effect Mascara da bir o kadar iyi. Bu blog sayfasını açtım açalı, dönüp dolaşıp tekrar ona dönüyorum. Kaç yıl oldu, hâlâ da onu tek geçerim. Benim kirpiklerle anlaşması muhteşem. Bir diğer bitirdiğim maskara ise Max Factor Masterpiece Transform Mascara. Diğeri kadar başarılı bulmasam da günlük makyajlarda kullanıp bitirdim. Bilmiyorum, siz de benim gibi mi düşünüyorsunuz ama maskaralar 3 ayda bir ister bitmesin, ister bitmesin ama değişmesi gereken makyaj ürünleri olduğu için pahalı fiyatlı olanları almak istemiyorum. Aslında o 3 ay denilen süreye uyduğum söylenemez. Çünkü her gün maskara sürmüyorum. Bu yüzden biraz daha süre olarak iltimas tanıyorum. Eskiden YSL, Givenchy falan alırdım. Şimdiki zihnim ise birkaç ay sonra atman gereken (yoksa bakteriler göze zarar vere vere ilerler) bir makyaj ürününe o kadar para verilir mi diye düşünmeden duramıyor. Bu yüzden daha makul fiyatlı olanları tercih ediyorum. Max Factor artık eskisi gibi yüksek fiyatlarla yok. Her yerde indirimleri yapılmakta, indirimlerden birine mutlaka denk gelirsiniz diye düşünüyorum.


L'oreal Super Liner Carbon Gloss : 


Tıpkı bir üstte bahsettiğim Max Factor maskarası gibi bu eyeliner de benim blog yazmaya başladığım dönemde keşfedip yıllar içinde bırakamadıklarımdan. Çok rahat eyeliner çekiliyor, Lancome ArtLiner kardeşi. En az onun kadar iyi. Kullanımının kolay olduğu kadar net bir çizgi çekiyor ve parlak duruyor. Gün içinde silinme yaşatmıyor ve gözlerime de şu ana kadar herhangi bir zararı olmadı. Almaya devam edeceklerim arasında yeniden yer alıyor.


Essence Long Lasting Göz Kalemi / Hot Chocolate


Bu göz kalemini ne kadar sevmiştim, sanırım hayatımın akmayan kalemini nihayet buldum demiştim. Bende genelde en akmayan kalem bile zor zapt olur. Keşfettiğime bayılmıştım ancak gelin görün ki kullandıkça fark ettim ki yahu bu göz kalemi benim gözlerimi kaşındırıyor. İçeriğinden dolayı inanılmaz kaşıntı yaratıyor. Bu her bünyede böyle olacak değil ancak ben bir daha alamayacağıma üzüldüm. Çok iyi bir kalem olduğu için atmaya kıyamadım ama artık vedalaştım. Bir daha da almam.


Duo Adhesive Takma Kirpik Yapıştırıcı Siyah : 


Çok memnun kaldım. Yenisini derhal alacağım. Bu markanın takma kirpik yapıştırıcısı, diğerlerinden bariz daha kaliteli ve gözlerimi gram yakmıyor. Üstelik bu bitirdiğim siyahtı, yani daha doğal duruyor. Yine blog konusu yapamadım ama bir yenisini aldığımda daha detaylı yazısını mutlaka hazırlayacağım.


bitenler-kulubu
bitenler-kulubu

Çeşit Çeşit Göz Kalemleri : 


Makyaj masamdaki göz kalemlerinden bir temizlik yaptım. Bir tane YSL kalemi hediye gelse de diğerlerini kendim satın almıştım. Yüksek fiyat verip Lancome, Yves Saint Laurent göz kalemleri alıp şimdi burada görmek kötü. Beklediğim performansı vermediler, kalıcı ve akmayan özellikte olduğu için satış danışmanına yenildim. Daha fazla elimde tutmak yersiz. En sağdaki Deborah Milano Dörtlü Far Paleti ise minik ama çok iyi pigmente sahip bir palet. İlk Urban Decay Naked paletini edinmeden önce bu mini paleti kullanıyordum. Aldığım zamanlar kullanıp çok da sevmiştim. Ancak uzun bir dönemdir kullanmayınca tarihi de artık bitti. Sanıyorum ki şimdi bu seri yenilendi. Ambalajları daha farklı ama renk tonları aynı. Eğer Urban Decay Naked 'e erişemiyor veya gereksiz pahalı buluyorsanız, bu ekonomik fiyatlı minik palet de pek ala işinizi görür. Renk tonları, Naked 'in en sevilen renklerine eşit paralellikte.


Bitenler-Biten_Kozmetikler_Blog
bitenler-kulubu

Alessandro Stiletto Bacak Parfümü :  


Aslında kulağa farklı geliyor "Bacak Parfümü?" ama ne benim beklentimi karşıladı ne de markanın bu ürünü patlayabildi. Çünkü iyi bir koku değildi ve Allah aşkına normal parfümden ne gibi farkın ola ki sadece bacaklara sürülmesi için bize gagalanıyorsun? Tipik bir kozmetik pazarlama taktiği. İki isim değişikliği yapalım da satışımız olsun mantığı. Çok gereksiz bir ürün olarak buldum.

Essence Oje : 


Genel olarak Essence ojelerini seviyorum. Aslında çok kaliteli mi? Hayır tabii ki. Ancak renk çeşitliliği olması ve fiyatlarının uygunluğu açısından gayet iyiler. Bu arada bu ojenin rengi de coral yani mercan rengi. Bir aralar ne meşhurdu "coral trendi". Tekrar gelir mi acaba? Trend olsun olmasın, daimi sevdiğim renklerden biri olduğu için günlük hayatta sıklıkla kullanmaya devam ediyorum.bitenler-kulubu-blog
bitenler-kulubu-blog

Orly Instant Artist Nail Polish : 


Bu bir ince uçlu nail-art ojesi. Nail art'a ne kadar yeteneksiz ve vakit veremez sabırsızlıkta olduğumu bana kanıtlayan ojelerden birisi. Anladım ki ne nail arta gönlüm, ne hevesim, ne de zamanım var. Orly ojeler çok kaliteli olmasına rağmen bir nail-art bezginine denk gelmesi onun açısından da kötü oldu elbette. Olsun, normal uçlu standart bir Orly ojesi ile tekrar barışma ihtimalimiz her zaman var.


Avene Creme Nutritive Compensatrice Cilt Kremi :Bu aslında kız kardeşimin kremi ancak ara ara ben de kullanıyorum. Avene zaten benim markam. Harika ürünleri var, oldukça severek kullanıyorum. Dermokozmetik bakım ürünlerini kullanmayı seviyorum. Kuru ciltler için bu kremi tavsiye ederim. Benim gibi karma/kuru tipindekiler de, sonbahar ve kış aylarında yüzdeki kuruluklara kullanabilir.


bitenler-kulubu-blogger-blog
bitenler-kulubu-blog-blogger

Biten ürünlerim şimdilik bu kadar, darısı bitmek bilmeyen kozmiklere.