Arama Kutusu

URBAN DECAY ONLİNE ALIŞVERİŞİM ve NAKED HEAT FAR PALETİ

urban-decay-online-alisverisim-ve-naked-heat-far-paleti
urban-decay-online-alisverisim-ve-naked-heat-far-paleti

Urban Decay kendi online alışveriş sitesinden, gördüğüm anda "işte bu tam benlik" dediğim palet olan Urban Decay Naked Heat paletini satın aldım. Hem Urban Decay sitesindeki alışveriş sürecimi hem de Naked Heat palet hakkındaki düşüncelerimi fikriniz olması adına bu yazıda kısa kısa derleyip topladım. urban-decay-online-alisverisim-ve-naked-heat-far-paleti
urban-decay-online-alisverisim-ve-naked-heat-far-paleti
urban-decay-naked-heat-far-paleti-eyeshadow-palette
urban-decay-naked-heat-far-paleti-eyeshadow-palette

Yıllar önce sahip olduğum Naked paletin üzerine gül koklamadım. 😄 Bunu kasıtlı yapmadım, sadece pahalı paletlerin hiçbiri beni o kadar cezbetmedi. Huda, Kylie, Anastasia, Tarte, Lorac vs almadım. Hepsi eminim güzeldir ama artık kendime yakışan tonları almaya çalışıyorum ve mümkünse Türkiye'de resmi satışı olsun istiyorum. Bir de yapısını beğenmediklerimi sırf popi diye almıyorum.


Naked serisinden de 2 olanı (soğuk tonlu) direkt geçmiştim çünkü sıcak alt tonluyum. Naked3'ü de geçmiştim. Pembe rengini severim, hem de çok severim ama o kadar pembeci insan değilim. Ve onu da almaya değer bulamadım. Ama bu Naked Heat çıkınca renklerinin tam benlik olduğunu gördüm. Bana deseniz ki Mac 'ten kendine şahane palet yap, ömürlük kullan. Resmen bu renklerin benzerini seçerdim.


Fiyatı pahalı olunca "acaba güzel midir? o kadar eder midir" gibi tartmaya başladım. Swatchları görünce "tamamdır, bunu almalı" fikrim daha ağır bastı. Diğer Naked paletlerinde olduğu gibi rakip markalardan 85684562 tane alternatifi çıkacak veya çoktan çıkmıştır bile. Alternatif her zaman için harika bir gelişim ama çok istediğim tonları bir arada hazır bulmuşken ve kalitesinden de eminsem, en temizi gidip almak diye karar verdim. 


Daha önce ön satışla çıkmış. Bu sıra kozmetikle eskisi gibi ilgilenemediğim için haberim olmadı. Alırken Urban Decay sitesinde tekrar ön satışta olduğunu gördüm. Ve aldım. Kısa kısa notlar :


1) Markanın kendi sitesinden aldım. Zaten kendisi L'oreal'e ait bir site. Faturanızı falan hep L'oreal kesiyor. Bu güven verici oldu benim için.


2) 225TL fiyatı fazla. Neye göre eder, neye göre etmez? Buna kendiniz karar veriniz. Yıllarca elimden düşmeyeceğini bildiğim, bu tondaki makyajları severek kullandığım ve pahalı palet hazzının düşkünü olmadığım için satın almayı uygun gördüm. (itiraf: bunlar kendime bahanelerdi, evet evet 150'nin üzerinde olmamalıydı, katılıyorum😁)


3) Alışverişimi gece yaptım. Ertesi sabah yola çıktı. Yurtiçi kargoyla geldi. Süreç çok hızlıydı. 


4) Kargo korumalı değildi. Palette sorun yok, mintik bir iki pütür var ama kayda değer değil. Lakin, koskoca L'oreal daha itinalı gönderim yapabilirdi. Ürünü lop diye öylece koliye koymuşlar. İnsan bir şeyle sarar, yanlarına korunak kor. Azcık göze hitap eder. Yabancı bir markanın bu temel noksanları inanılır gibi değil. Allah'a emanet gelmiş. Hiç sevmiyorum böyle acemice işleri. Umarım bunu okur o çalışanlar ve düzeltirler kendilerini.


5) Satın alırken ödeme ekranında hediye seçeneği vardı. Lipgloss, far bazı ve minik deluxe farlardan birini seçebiliyorsunuz. Rengi hoşuma gittiği için Fireball ismindeki mini deneme boy farı seçtim. 


6) E-fatura sistemini de kullanıyorlar. Yani mail adresinize ek olarak da fatura geliyor. Diyelim ki aldığınız üründe sorun çıktı, iade edeceksiniz ve faturayı kaybettiniz. Hooop, email'e giriyorsunuz. Gönderilen faturanın çıktısını alıyorsunuz. Bu kolaylığı iyi olmuş.


Genel Olarak: Renklerin pigmentleri olsun, tonları olsun feci hoşuma gitti. İyi ki almışım diyorum. Sıcak tonların en iyi renk kombinasyonu bu palette birleşmiş gibi. Kalitesi, yapısı, farların renk uyumu ve bana uygunluğu açısından her şeyiyle çok memnun kaldım. İlerleyen günlerde paletin daha detaylı incelemesini ve renklerini blogda bulabilirsiniz.

urban-decay-naked-heat-palet
urban-decay-naked-heat-palet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder