Arama Kutusu

REMINGTON REVEAL KAŞ & KİRPİK BAKIM KİTİ İŞE YARIYOR MU?

remington-reveal-kas-kirpik-bakim-kiti-kullananlar
remington-reveal-kas-kirpik-bakim-kiti-kullananlar


REMINGTON REVEAL KAŞ & KİRPİK BAKIM KİTİ KULLANICI YORUMLARI
REMINGTON REVEAL LASH BROW BEAUTY KIT REVIEWSKıl-tüy alma meseleleri son zamanlardaki Youtube tıraş videoları ile tekrar gündemde. Havada uçuşan kaş usturaları, jiletler ve elektrikli tıraş makineleri ise bu gündemin esas oyuncuları. Remington markasına ait bu kaş, bıyık ve yüzdeki tüm tüyleri almayı hedefleyen elektronik tıraş aleti ve yanında ısıtıcılı kirpik gerçekten işe yarıyor mu? Yarıyorsa bu kıl-tüy derdi yaşayanların büyük kurtarıcısı olmalı? Yoksa her şey hikayeden mi ibaret? İşte her ayrıntısıyla Remington Reveal Kaş Kirpik Güzellik Kiti deneyimlerim ve yorumları bu blog yazımda :

remington-reveal-kas-kirpik-bakim-kiti-kullananlar
remington-reveal-kas-kirpik-bakim-kiti-kullananlar

MODA HALİNE GELEN TIRAŞ OLMAK KIZLAR İÇİN DOĞRU MU?


Son zamanlarda kıl meseleleri Youtube 'da resmen bir trend haline geldi. Her Youtube 'a girdiğimde, güne 5 adet kıl&tüy videosu çekenleri görüyorum ve herkeste de aynı cümle : "Canım ben yıllardır bu tıraşlama sistemini kullanıyorum, valla bak, bu yüzden en doğruyu bilgiyi benden alacaksın" minvalinde söylemler. Nurella 'nın Alişan-Esra Erol'un kardeşiyle attığı nişana söylediği gibi "Ah reyting". Sen nelere kadirsin diyelim biz de.


Kanayan yaraya parmak basıldı. Tıraş mevzusu Türk kızı için önemli mevzu. Malum hiçbirimiz pembe kaka yapmıyoruz. Kıllardan kolaylıkla kurtulmak mümkün mü sorusunun cevabı aranıyor. Aslında bu, yıllardır popüler yapılan bir icraat. Pinterest ise, bol bol tıraş jileti ve bebek yağının iyi bir ikili olduğuna delaletiyle bu mühim mevzu hakkında bolca görsel bulabileceğiniz mecralardan başında geliyor.


YÜZDEKİ TÜM TÜYLERDEN KURTULMAK DOĞRU MU?


Doğru olup olmaması sizin ihtiyacınıza göre değişir. Kimse burada kesin yargı ile konuşmamalı. Çünkü her insanın bakım ihtiyaçları farklı olduğu kadar, istekleri de değişikliğe uğrayabilir. Bazıları kıllardan daha az rahatsız olur, bazıları ise bir tane bile özgürlük ilan etse sinir olur. Bir de herkesin mesleği, farklı gereklilikleri beraberinde getirebilir. Bu yüzden herkes kendi ihtiyaçlarınıza göre hareket etmeli. Bunun eğrisi doğrusu yok.


remington-reveal-kas-kirpik-bakim-kiti-kullananlar
remington-reveal-kas-kirpik-bakim-kiti-kullananlar

JİLET KILLARI KALINLAŞTIRIYOR MU?


Jilet, ustura ve elektronik tıraş makinelerinin her biri, kıl alma metotlarından biridir. Bunların ağdaya göre kıl kökünü kalınlaştırdığını düşüncesi yaygındır ama bilimsel olarak kalınlaştırmadığını ben değil, uzman doktorlar söylüyor. Sadece aynı anda kesilen kıllar, haliyle aynı anda uzadıkları için daha artmış/kalınlaşmış gibi bize geliyor. Fakat kıllara bir müddet izin verirseniz (örneğin 2 hafta), eskisi neyse o hale gelir. Bu, bir kıl fizyoloji doğası olarak gösteriliyor.


BEN YÜZÜMÜ TIRAŞ ETMİYORUM


Kıl olaylarında özellikle bacaklarıma kolayıma kaçtığı için jilet uyguluyorum. Jilet uygulamalarında ekseriyetle gün aşırı şeklinde yani her 2 duşta 1 sıklıkta kullanıyorum. Ama uzun bir dönem de jileti tamamen imha edip, hijyenine ikna olduğum ağdacı ablalarımıza gidiyorum. İnanmayacaksınız ama pro ağdacılar bu işi en acısız halleden taraf oluyor. Ne ara başladı, ne ara bitirdi farkına varmıyorum, ki acı eşiğim yüksek değildir, düşüktür. Hemşirelerde halk arasında bir tabir vardır ya, "eli hafif onun". Belki de benim gittiğim ağdacı da aynı hesabın marifetlisindendir. Bilemiyorum ama ağdacılar da arada benim işimi görüyor. Yüzümde ise son zamanlardaki moda olan tıraşlamayı uygulamıyorum. Herkes nasıl rahat ediyorsa onu yapmalı. Bana uygun olmadığını düşünüyorum ve böylesi bir yeni alışkanlığa yüzümü harcamak istemiyorum. Alışkanlık diyorum zira normal bakışla gözümüzle görülemeyecek tüyleri de kestiği için onlar uzadıkça görünür hale gelme endişesi bile beni işlemden soğutuyor. Ben sarışın olmadığım için (kestane saçlı, açık ten buğdayım) kıl köklerinin durduk yere görünür hale gelmesini istemem. Bir de beni rahatsız edecek kadar öyle çok kıllı yüze sahip değilim. Yani normal düzeyde var. Cımbızla kaş, sir ağdayla bıyık alma işlemleri bana yetiyor. Bu yüzden herkes kendi seçimini durumuna göre yapması en güzeli.


Ve hayır, içimde kült bir kıllı güzellik Frida Kahlo uzanıp yatmıyor ama benim bile zor gördüğüm o kıllar niye alınsın ki? Ayrıca, yok fondöten sürerken ayva tüyler pürüzsüz sürüşe engel oluyormuş falan fişmekan... Açıkçası ben o kadar kusursuz güzelliğin peşinde değilim. Kıl mevzum, modern hayata uyum sağlasın kâfi kafasındayım.


ARA NOT:  Eğer faul denilen kulakların yanlarındaki & yanaklara olan bölgenizde ve çene bölgenizde kıl çoksa, sorunun asıl kaynağını bulmak lazım. Bunun için bir hormon testi yaptırabilirsiniz. "Hormonlarımda bir şey yok benim, olsa başka şeyden anlardım" demeyin. Çok sevdiğim ve engin bilgisine, araştırma ruhuna, bir türlü doymayan o harika beynine gıpta ettiğim Yavuz Dizdar: 'Piliç diyerek civcivleri yediriyorlar' diyor. Siz ise faulleriniz kıllı bir şekilde, "bendo hormon bozokloğo yok ko" demek yerine, bilinçli bir şekilde sorunun nedenini çözmeye çalışın derim, mesela bir endokrinologa görünmekle işe başlayabilirsiniz.


remington-reveal-lash-brow-beauty-kit-reviews
rremington-reveal-lash-brow-beauty-kit-reviews

remington-reveal-lash-brow-review_remington-kirpik-maşası-yorumları
remington-reveal-lash-brow-beauty-kit-reviews

remington-reveal-isikli-cimbiz-kullananlar
remington-reveal-isikli-cimbiz-kullananlar

remington-reveal-isikli-cimbiz-kullananlar
Remington Reveal Işıklı Cımbız Kullananlar Yorumları

REMINGTON REVEAL KAŞ & KİRPİK BAKIM KİTİ İÇERİĞİNDE NELER VAR?


Remington Reveal güzellik setinin içerisinde olanlar :

 Remington Reveal Kaş Düzeltici


Çift jiletli ve çift taraflı işlevsel başlığa sahip. Bir tarafı daha uzun, diğeri daha kısa.

1 Adet AAA pil (ince kalem pil) ile çalışıyor.

Uzun tarafı daha geniş alana müdahele etmede başarılı iken kısa tarafı kaş şekillendirmede daha detaycı işleyişte.

 Remington Reveal Hassas Cımbız


LED'li ışıklı sisteme sahip. (Düğmesi bulunuyor, böylece ışığı kapatıp açabiliyorsunuz ki açmanızı öneririm)

Web sitesinde 3 tane kalem pil ile çalışıyor demiş ama yazım yanlışı yapılmış gibi. Çünkü kalem pil yerleştirmek için özel bir bölüm bulunmamakta. Pili içinde var halde geliyor ve arka tarafına bakılacak olursa saat pili gibi duruyor.

Cımbızın ucu kalın.

 Remington Reveal Kirpik Maşası


Isıtıcılı bir kirpik maşası.

Hem kirpik, hem kaşlarda kullanılıyor.

Dişli dizayna sahip, böylece kirpikleri kırmıyor.

1 tane AAA pil (ince kalem pil) ile çalışıyor.

 Temizleme Fırçası


Oldukça küçük.

İşlem bittikten sonra tıraş aletine biriken kılları süpürmek için kullanılıyor. (Fotoğraflarken göstermeyi ihmal etmişim)

♦ Havlu Saç Bandı


Yeri çok kaliteli ve onu her bakım/maske saatlerimde kullanacağımdan eminim.


REMINGTON REVEAL KAŞ & KİRPİK BAKIM KİTİ YORUMLARIM


Son zamanlarda kaş usturasına ilgi güzellik düşkünleri arasında çok yayıldı. Kaş düzeltici olarak geçen bu pilli kaş usturası çift taraflı bir ürün ve sadece kaşlarınızda değil rahatsız olduğunuz kıllardan lokal alanda kullanabilirsiniz. Bir tarafı daha geniş ve böylece daha fazla alanda kullanılabilir, diğer tarafsa daha girdili çıktılı ve özel düzeltme yapmak istenilen yerde kullanılabilir. Ben biraz kirpik değil de kaş konusunda daha şanslıyım. Hepsini jilete vursam 1 haftada olduğu gibi aynısının çıkacağına iddiaya girecek kadar tanıyorum kaşlarımı. Eğer kaşlarınız seyrekse ve sadece düzeltme amaçlı kullanmak istiyorsanız, eminim sizde daha iyi çalışacaktır. Benim gibi gür kaşlılara pek işe yarar bir ürün değil. Şöyle belirteyim, geçtiğimiz hafta bu usturayla kaşın üstünü almıştım ama kaşlarım çok hızlı uzadığı için ve tıraş sisteminde alınan kılların çıkışları aynı anda ve en ufak görünmeyeni bile kestiği için benek benek görünümde yenileri gelmeye başladı. Haliyle durduk yere bu benek görünüme ulaşmak beni çok memnun etmedi. Bir de açık tenli olduğum için bu görüntüde olmak beni daha rahatsız etti. Hatta bir iki gün, kaş üstüne hafif bir kapatıcı (concealer) geçerek durumu kurtarmaya çalıştım. Neyse ki hemen hemen 2-3 gün sonra, kaşlarım kendini topladı ama ne gerek vardı buna diye düşünmeden edemedim.


Usturanın arka kısmındaki minik alanı daha çok sevdim. Alt kaş kısmımın kavisinde iyi işe yaradı. Ancak yine de bu alet, benim kesinlikle cımbızcı bir insan olduğumu bana ispatlamış oldu. Kaşları cımbızla almayı / aldırmayı daha işe yarar buluyorum, en azından kendi kaşlarım için şimdilik en iyi yöntem bu. Ancak bilmelisiniz ki usturalar çığlık atmama garantisinde. Yani sıfır acı. Aynı bölgenin üstünden defalarca geçerseniz ve cildinizde hassas ise tıraşlama doğası gereği biraz biraz yanmalar hissedebilirsiniz. Bu durumda tıraş sonrası başüstü bir bebek pudrası geçebilir ve bir müddet sonra da nemlendirici uygulayabilirsiniz.


Cımbızını ise pek sevdiğim söylenemez. Led ışıklı olması cımbızı daha elverişli hale getiriyor getirmesine ama biraz fazla büyük dizayn edilmiş. Ellerim ufak, cımbız büyük geldiği için bana biraz işkence geldi. Tweezerman'ın küçük model cımbızı benim yıllardır tek geçtiğim favorim. Konusunu blogda 2012'de yazmıştım. Düşünün o gün bugündür taş gibi kullanıyorum ve hem alışı hem ince ucu hem ele tam oturması yönünden çok sevmiştim. >>> Tweezerman Cımbız


Kirpik Maşası ise itiraf etmeliyim ki hayatımda ilk defa bir kirpik maşası kullanıyorum. Isıtmalı olması biraz tedirgin edici çünkü kirpikler ve göz bölgesi çok hassas kısımlar. Ancak endişeniz hiç olmasın, yüksek bir ısı vermediği için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İnanmayacaksınız ama bu güzellik bakım setinin yıldızı olarak bu kirpik maşasını seçiyorum. Beklediğimden daha iyi etki verdi. Bir kirpik kıvırıcıya göre etkisi daha az belirgin olmasına rağmen ondan daha doğal durdu. Ben bir de önce ısıtıp sonra kirpik kıvırıcı kullandım. En iyi verimi öyle aldım. Tabii bunu sık sık yapmayı düşünmüyorum, ara ara yapmak daha iyi. Kirpiklerim kısa halleriyle beni bezdirir. Maskara ve son zamanlarda daha sık kullandığım takma kirpik benim için daha geçerli yöntem. Ama özellikle gür ve uzun kirpikleriniz var ise bu kirpik maşasının hacim anlamında sizde daha verimli çalışacağından eminim. Ayrıca ben kaşlarımda da kullandım, hafif bir sabitleme yaptığı için ister kaş makyajından sonra, isterseniz de oraya buraya fırlamasın diye normal şekilde de kaşlarınıza uygulayabilirsiniz, güzel duruyor.ÖZET : Açıkça söylemek gerekirse "aman aman, illa sahip olmalı, büyük kolaylık" sıfatlarını hunharca yükleyebileceğim bir güzellik paketi olmadı. Bence para verirken biraz daha tartarak düşünülmeli. Ancak çok iyi bir seyahat dostu paketi olacağı aşikâr. Bol seyahatli bir hayatınız var ise o açıdan uygun olabilir. Elinizin altında böylesi pratik güzellik aletlerinin olması kadınlar için çok hayat kurtarıcı olabiliyor. Sırf seyahat için bu paket olduğu gibi alınır mı, orası da sizin bileceğiniz kısım. 

Remington Reveal Kaş Kirpik Bakım Kit özellikleri bu şekildeydi. fiyatı ise online alışveriş sitelerinde değişmekle beraber 112 TL - 125 TL arasında seyir etmekte.