Arama Kutusu

CALVIN KLEIN CK IN2U FOR HER EDT PARFÜM YORUMLARI

calvin-klein-ck-in2u-for-her-edt-parfum-yorumlari

CALVIN KLEIN CK IN2U FOR HER EDT PARFÜM YORUMLARI


Calvin Klein parfümlerinden popüler ismi CK IN2U For Her parfümü, koku dünyasının en çok satan isimlerinden biri olması tesadüfi değil. Tazeleyici ve canlandırıcı kokuların yeri sizde de farklı ise bu koku sevdikleriniz arasına katılabilir. Bolca övgü alan kokular bazen sizi hüsrana uğratabilir. Ama tazecik bir koku eminim ki yaz/kış demeden size eşlik edecek.
EN RAHAT KULLANABİLECEK PARFÜMLERDEN BİRİ


Parfümleri çok severim. Önceden kullandıklarımı tekrar kullanmayı sevdiğim kadar, yeni keşifler yapmayı daha çok severim. Eğer bir "gündelik olarak kullanabilecek en iyi parfüm listesi" yapsaydım, bu listeye bir CK parfümünü mutlaka eklerdim. Çünkü CK; hem çoğunluğun sevebileceği risksiz kokular üretmekte iyi, hem ürünlerinin reklamını çok etkili yapıyor, hem de gündelik hayatta rahatça kullanabilecek kokulara imzasını atıyor. Bir kitapta Calvin Klein 'in reklam ve etkileme gücünden mahkemelik olmasına varana kadar erotizmi kullanan kampanyalarına ve onu taklit etmek için adeta sıraya giren rakiplerini değerlendiren bir görüşe denk gelmiştim. Reklamlarında çok fazla seksi öğe bulundursa da, ki bunu bazen fazla genç (hatta ergen) yaştakileri lanse ettiği için eleştirilmekle beraber kabul edilmeli ki global bir başarı söz konusu. O gün bugündür CK reklamlarını ayrı değerlendiriyorum.


GENÇLER İÇİN ÜRETİLMİŞ


Calvin Klein ürünleri genel olarak, olgun yaşlara değil genç ve dinamik nüfusu hedef almakta. Zaten dikkat ederseniz tüm modasal reklamları gençlik, ateş, enerji ve özgürlük üzerine kurulu. Sade şişe tasarımıyla öne çıkan CK IN2U HER parfümü de gençlerin kalbini çalmaya odaklanarak üretilmiş. Unisex bir koku yerine, aynı isimle parfümün hem erkeği hem kadın kokusu farklı farklı üretilerek piyasaya sunulmuş. Sloganı ise, yalın bir çizgi ama son derece çekici kokuyla seslen minvalinde. Parfümün dışı beyaz plastik kaplı olsa da iç parfümü saran iç kısım cam şişede. Şişenin üzerinde de markanın logosu yer almakta. Tasarımına minimalist tasarım gözüyle bakanlar da var. Narenciye kokunun baskınlığı parfümü en çok vurgulayan kısmı oluşturmakta. Yani bu parfümü kokladığınızda size ferah gelip enerjinizi yükselten, narenciye kokunun kendisi ki ben kendisine bayılırım. Hatta biraz fazla bir sevgiyle diyebilirim ki adım attığım her ortam narenciye koksa, bir gün dahi sıkılmam. O denli beni mutlu ediyor.


- Calvin Klein IN2U For Her Parfüm Reklam Afişi -

Kokular sizi de mutlu eder mi bilemem ancak sevdiğiniz hoş bir koku, inanın bana tüm havanızı değiştirir. Üstelik bunu bir çırpıda sağlar. Parfüm dünyasına fazla takıntılı bir topluluk da var, haksız sayılmazlar, hele ki bir de bu işte burnunuz iyi ise.


CALVIN KLEIN IN2U FOR HER KOKUSU NASIL?


Calvin Klein IN2U For Her parfümü, sıcak bir koku. Greyfurt ve bergamotun yaydığı nefis narenciye baskınlığında, aromatik taze baharatlar ile süslenen, tende zaman verdikçe hissedilebilir kehribar, sedir gibi odunsu çiçeksi notalarla sarmalanıp, amber ve vanilya kombinasyonu ile tenden vedasını yapan bir koku. Amber ve vanilya, bitişe çok yakışmış. Bu hem parfümün daha kalıcı hale gelmesini sağlıyor hem de parfüme daha yumuşak bir akılda kalıcılık bitirişi veriyor.


Narenciye kokularının baskınlığı sayesinde kendisini yazın ağır sıcaklarında bile rahatlıkla kullanılabilir seviyeye taşıyor. Mesela; "Yazın sıcakta yapış yapışken parfüm kullanmayın" cümlesiyle işi yok. Ferahlatıcı yanı bu cümleyi çürütür. Bu ferahlatıcı yanına rağmen (bitişi amber ve vanilya ile yaptığı için) kalıcılık oranı bana az gelmedi. Ten, yaş, yeme-içme alışkanlıkları, hormonlar gibi sonuç değiştirici unsurlar olsa da, bana göre kalıcılığı ortalama bir parfümün altında değil, hatta belki bir çok parfüme göre bir tık fazla. Oryantal bir koku olduğuna dair görüşler de var oryantal olmasını sağlayan amberi, çok seksi bir tınıda bulsam da o kadar yoğunlukta bulmadım. Sadece son saatlerde etkisini hissettiriyor.


Sıcak narenciye kokusu olan Calvin Klein IN2U For Her parfümünün yaratıcı burunları ise Bruno Jovanovic, Jean-Marc Chaillan, Loc Dong ve Carlos Benaim. Marka çok genç yaştakilere hitap etmeye çalışsa da, bana göre her yaş için ideal güzellikte Belki eşsiz bir parfüm değil ama son derece modern ve gündelik yaşantınıza büyük uyum sağlayacak özellikte. Özellikle iş/ofis ortamları için rahatlıkla tercih edilebilir. Her ortama uyum sağlayan rahat, feminen, neşeli ve ferah bir parfüm.


- Calvin Klein IN2U For Her Parfüm Reklam Videosu -


● • ● • ● •

Koku ailenizde iş ortamları için seçenek olması adına zorlanıyorsanız, 
zevklerini çok fazla bilmediğiniz birine hediye parfüm almak istiyor ama riskli bir seçim yapmak istemiyorsanız, 
yazın bile rahatlıkla kullanabileceğiniz ferah bir koku arıyorsanız, 
uygun fiyata kaliteli bir parfüm alayım diyorsanız,
Calvin Klein IN2U For Her parfümü iyi bir tercih.