Arama Kutusu

ALMAYA DEĞER Mİ? | GARNIER NEM MASKESİ
ALIP KULLANMAYA DEĞER Mİ? | GARNIER NEM MASKESİ


"Almaya Değer mi?" yazı dizimin ilk konusu, durulanmayan kağıt maske furyasına yeni dahil olan Garnier Nem Bombası maskeleri. Ürünü hem içerik hem etki hem de fiyat/performans bazında inceleyerek ne kadar alınası olup olmadığını değerlendireceğim.


KAĞIT MASKELER KULLANIŞLI MI ?Özellikle Uzak Doğu kozmetiğinde epeyce meşhur olmasıyla bilinen kağıt maskeler, durulanma ihtiyacında olmayan ve şipşak yüz bakımı sunan kozmetik ürünleridir. Yüz maskeleri genelde ciltten arındırılması zahmetli göründüğü için sırf bu ataletten dolayı yapmamayı seçen tüketici çok fazla. Güzellik sektörü de yemiyor içmiyor ve bu duruma çare buluyor. Durulanmayan kağıt maskeler! Tipik maskelerden farklı olarak durulanma ihtiyacı hissetmezler, tek kullanımlık olduğu için geride kalanın akıbetiyle uğraştırmazlar ve en güzel özelliği de onları her yere taşıyabilirsin. Her yere taşıma fikri zihninizde "Maskeyi neden yanımda taşıma ihtiyacına gireyim ki?" sorusunu uyandırabilir ama hatırlatmak isterim; bunun tatili var, seyahati var, valizlere ne kadar az kozmetik o kadar faydası var. Sırf bu açıdan bile avantajlı gözüküyor. Kağıt maskeleri gözler, ağız ve burun delikleri kapanmayacak şekilde yüzünüze oturtup, ortalama olarak 15 dakika bekletmeniz maskeyi uygulama açısından yeterli bir süre. Siz 15 dakika içinde oyalanırken, kağıt maske de cildinizdeki görevini tamamlıyor.GARNIER NEM MASKESİ SLOGANI


Farklı cilt tiplerine ve sorunlarına hitap etmesi için üretilen Garnier Nem Maskeleri, farklı ciltlerin spesifik ihtiyaçları haricinde ortak çözüm noktası nemsizliğe büyük bir odak noktası oluşturmuş durumda. 15 dakikada bir maskenin cilde mucizevi etki yapamayacağı aşikar ama hiç değilse iyiye yakın bir etki versin, cildimi rahatsız eden kuruluk gitsin ve cildim bir kendine gelsin istekleriyle kullanmak üzere edinmiş olabilirsiniz. Minik albenili paketi, iddialı sloganları ve nemsiz cildinizin atarıyla raftan kapma ihtimaliniz çok yüksek.


Garnier'in maske hakkında dediklerine bakalım :

   -Yoğun şekilde nemlendirir.
   -Canlı bir görünüm kazandırır.
   -Işıltı verir.

● Nem Bombası Kağıt Yüz Maskesi, yoğun nemlendirici özelliğe sahip yeni nesil bir cilt bakım ürünüdür. Maskenin içinde bulunan konsantre formül, gerçek bir yenilik olarak nar özünü, hyaluronik asidi ve nemlendirici serumu bir araya getirir.


GARNIER NEM MASKESİ İÇERİK DEĞERLENDİRMESİSadede gelmekte fayda var. Bu maskeler gerçekten işe yarıyor mu? İddiaları buysa hayatınızın maskesini bulmuş olmanız gerek. Ben yine de içerik listesini kontrol ederek, sizi ya kendinizi kandırdığınız gerçeğiyle yüzleştireyim ya da kullanmadan evvel bilgilendireyim.


Kağıt maskeler durulanmadıkları için, içeriğinde parfüm ve benzeri bitkisel orijinli kokular bulunmaması gerekir. Parfüm = cilt düşmanı. "Parfümlü ürün cildime ne yapar ki?" diye soruyorsanız, bilmelisiniz ki sürekli olarak kullandığınız cilt ürünleri parfümlü ise cildinizin olur olmaz yere hassasiyeti artar. Cilt bariyeriniz eskisine oranla bozulur ve hatta bozulmaya devam eder. Yani eskisinden de hassasiyetli ve daha kızarık cilt sahibi biri olursunuz. Kaş yapayım derken göz çıkarmak buna denir.


Garnier Nem Maskesi'inde korkulan paraben kullanılmamış, onun yerine kişisel bakım ürünlerinde yoğunlukla kullanılan alternatif prezervaitif Phenoxyethanol kullanılmış. Maskenin içeriğinde en çok sevdiğim, Hiyalüronik Asit oldu. Bu gerçekten harika bir haber. Bir drugstore ürünü olmasına rağmen böylesi bir içerik beni şaşırttı. Şaşırttı şaşırtmasına ama içeriğinin geri kalanı bu şaşırmamı yarıda bıraktı Çünkü içeriğinin bütünü, genel olarak çok başarısız ve ucuz kimya ile dolu. Tek bir iyi etken madde, tüm içeriği kurtarmaz. İçeriklerinin birbiriyle genel uyumu da önemlidir.


GARNIER NEM MASKESİ ALMAYA DEĞER Mİ ?Ürün genel olarak tahriş edici içerik listesiyle dolu. Bu üründen memnun kalan (varsa eğer), muhtemel bir anlık etki yanılgısındadır. İçeriklerine ve birbiriyle uyumluluğuna baktığımda, ciltte uzun vadeli kullanabilecek iyi etkide bir ürün olarak bulmuyorum. Drugstore (uygun fiyatlı kozmetik) oluşuyla dikkat çekiyor olsa da bu içeriklerle bir cilt bakım rutini oluşturmamanızı öneririm.
Merak ettiğiniz ürünlerin içerik ve etki analizlerine bakarak değerlendirmem için, aşağıdaki görsele tıklayarak bana iletebilirsiniz. 
HATIRLATMA: "Almaya Değer mi?" yazı dizisinde bahsedilen tüm ürünleri, yazının tarihine bağlı olarak eş zamanlı şekilde markanın piyasaya sunduğu ürünler nezdinde değerlendirmekteyim. Marka prensibiyle yapılan içerik değişikleri, yazının dışında kalır.