Arama Kutusu

Yves Rocher Duş Jelleri : Mango Kişniş & Zeytin Turunç

yves-rocher-dus-jelleri-mango-kisnis-zeytin-turunc-yorumlari
Yves Rocher Dus Jelleri Mango Kisnis Zeytin Turunc Yorumlari

Yenilenen ambalajları ve içerikleriyle Yves Rocher duş jelleri yepyeni halleriyle tekrar blog sayfamda yer alıyor. Yves Rocher ürünlerinin içeriklerini aşırı nitelikli bulmuyorum ama ilgi çekici ve eğlenceli bir marka olduğunu düşünüyorum. Üstelik fiyatları da çok yükseklerden uçmuyor ve hep dediğim gibi The Body Shop (TBS) ürünlerinden daha alınası fikrindeyim. Hem Yves Rocher markasına hem de genel olarak kozmetik dünyasının banyo ürünlerine ilgisi yoğun biri olarak, yakın bir zaman içinde bu gördüğünüz duş jellerini edindim.

yves-rocher-dus-jelleri-mango-kisnis-zeytin-turunc-yorumlari
Yves Rocher Dus Jelleri Mango Kisnis Zeytin Turunc Yorumlari

Banyo ürünleri, özellikle de duş jelleri, bir evin en görünmeyen ancak en sık tüketilen giderlerinden birisi. Kozmetik ilgisi çok yoğun olmayan insanlarda bile farklı duş jellerini deneme ve kullanma isteği genel olarak vardır. Artık çoğu markette, kozmetik mağazalarında, satış yapan internet sitelerinde envayi çeşitte duş jeli bulmak kolay. Fiyatına, içeriğine, kokusuna, rengine, yapısına göre istediğimizi seçme şansı ise diz boyu. Aslında, vücut temizliğinde geleneksel temizlik sağlayan sabunları daha çok seviyor olmama rağmen sabunların kullanımlarını biraz zahmetli buluyorum. Duş jelleri daha pratik, daha eğlenceli ve tabii ki daha çeşitli olduğundan tercihim ağırlıklı olarak onlardan yana oluyor. Mango ile canlandırıcı koku veya zeytin gibi daha tazelik hissi veren bir duş keyfinin, eğlenceli kısmını da işte bu kokular oluşturuyor. Yenilenen duş jellerinde Yves Rocher güzel bir iyilik yapmış ve SLS olayını içeriklerinden çıkartmış. Daha doğrusu, tüm seride böyle bir yenilenme hali var mı bilemiyorum ama benim edindiğim çeşitlerde içerik değişmiş. Edindiğim duş jellerinde SLS yerine ALS bulunmakta. O da sülfatın bir diğer versiyonu ama pek çok görüye göre daha masum ve zararsız olduğu fikri hakim. Bana kalırsa ALS'ye de burun bükenler, organiğiz diye içinde her türlü zararlı kimyasalı farklı adlarla kullanan ve insanları bilinen içeriklerle korkutmaya çalışan ve en doğalını biz yaparız diye nâra atan organik markalarına yönelebilir. Bazen bu içerik faslıyla fazla saplantılı şekilde uğraşanları görüyorum, arabalarındaki petrol olmasa veya yemeklerini pişirdikleri ocaklardaki gaz olmasa nasıl hayat yaşarlardı, merak etmiyor değilim. Plastiksiz bir evren günümüzde ne kadar imkansızsa, (şu anda yazıyor olduğum klavye, mouse ve bunları size ileten modemin bile plastikten ibaret), koruyucusuz-kimyasalsız kozmetik ürünleri de olmaz, olamaz. Buna, en dip organik diye geçinen markalar dahildir. Koruyucu olmazsa mantar olur, küf olur, bakteri olur. İlla ki olmak zorunda ya da o kozmetik ürünü satış yapıldığı o raftan kalkmak durumunda. Bu yüzden koruyuculara çok beter şeylermiş muamelesi yapmaya hacet yok. İsimleri farklı olsa da hepsi aynı kapıya çıkıyor. Paketli yiyeceklerden olabildiğince uzaklaşmak en güzel yöntem. Kozmetik ürünlerine fazla yükleniliyor diye düşünüyorum. Henüz bunun %100 zararını gösteren bir bulgu bilimsel düzeyde gün yüzüne çıkmamıştır, sadece spekülasyondan ibarettir. Bunu aklımızın bir köşesine not düşmemiz gerek.


yves-rocher-dus-jelleri-mango-kisnis-zeytin-turunc-yorumlari-blog
Yves Rocher Dus Jelleri Mango Kisnis Zeytin Turunc Yorumlari Blog

yves-rocher-dus-jelleri-kullananlar-yorumlari-blog
Yves Rocher Dus Jelleri Mango Kisnis Zeytin Turunc Yorumlari Kullananlar Blog

yves-rocher-dus-jeli-icerikleri_yves_rocher_shower-gels-ingredients-blog
Yves Rocher Shower gels ingredients icerik

Yves Rocher, paraben koruyucusunu duş jellerinde ortadan kaldırılmış ama tabii ki farklı bir prezervatif madde eklenmiş. Belirttiğim gibi, paraben mevuzsuna öcü gözüyle bakmıyorum. Kozmetik ürünlerine konulan miktarının çok düşük olduğunu ve bunun cilde sanıldığı kadar ölümcül veya hastalık yapıcı etken oranında verdiğini hiçbir şekilde düşünmüyorum. Ama siz bunun tersi yönünde düşünebilir ve parabenlere (biraz gereksiz yere) daha imtinalı yaklaşabilirsiniz, neticede doktorlar bile bu konuda birbirini çürüten açıklamalar yapıyor, birinin dediği diğerinin anti-tezi oluyor ama bu çekimserlikte kalsanız bile rahat edin, çünkü Yves Rocher yeni duş jellerinde parabenleri çöpe göndermiş. Ayrıca, geri dönüşümlü ambalajın eskiye oranla plastik oranı -%25 oranında azaltılmış. Yani sadece jellerin içeriği değil, ambalajları da yenilenmiş.


Kokulu banyo ürünlerini kullanmaktan keyif alıyorsanız, ister daha ufak olan (200ml) isterseniz de benim tanıtıyor olduklarım gibi büyük boy (400ml) olanları alarak uzun sürede biten halleriyle duş keyfinizin tadını daha uzun vadeli çıkarabilirsiniz. Her ikisini de hem erkek hem kadınlar için ideal kokuda bulmakla beraber, erkeklerin zeytinli olanı daha seveceğini düşünüyorum. Meyveli kokular benim için daha öncelikli yer almakta. Duş jelleri konusunda çeşitli kullanmayı seviyorsanız Yves Rocher ürünlerine göz atabilir ve o anki zevkinize ve keyfinize göre istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Kullanım sonrasında her iki duş jeli de cilde belli oranda yumuşaklık sağlıyor ama sizi pamuklara sarınmışçasına kaymaklaştırdığını söyleyemem. Deriyi yeterince korumuyor. Sadece temizliyor. Bir duş jelinden temizlikten öte daha özel işlevleri beklemek, ona daha fazla kimyasal eklemek demektir. Vücudu temizlerken hoş kokusuyla duşunuzu daha misss hale getiriyor. Bu kadarı bana kâfi. Farklı çeşitleriyle beraber bu duş jellerini Yves Rocher'in mağazalarından veya kendi online sitesinden satın alabilirsiniz. Mağazasından satın aldığım zamanda herhangi özel bir kampanyası yoktu ama şu sıra sanıyorum ki ne alırsanız yanına saç bakım yağı hediyesi bulunuyor. Bu tarz kampanyalarda alışverişinizi daha kârlı hale getirebilirsiniz.yves-rocher-shower-gels-reviews_blog
yves-rocher-shower-gels-reviews_blog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder