Arama Kutusu

Guess Girl Parfüm Yorumlarım | #MadamrujCom

guess-girl-parfum-yorumlarim-madamruj-com
Guess Girl Parfum Yorumlarim Madamruj.com

Guess ışıltısından birisi olan Guess Girl parfümü, tıpkı ismi gibi genç kızların beğenisine sunulan ve gençliğin iflah olmaz enerjisinden ilham alınarak meyvelerle taçlandırılmış bir koku. Kremalı meyve şölenine çiçeksi tınılar da eşlik ediyor. İddialı parfüm afişiyle dikkati çeken Guess Girl parfüm yorumlarım, parfümün vitrin yüzü olan Amber'in dünyası ve parfümün notaları hakkındaki bilgiler bu yazımda mevcut.
guess-girl-parfum-yorumlarim-madamrujcom
Guess Girl Parfum Yorumlarim Kullananlar

Duyuları alevlendiren bir kokuya imza attığını söyleyen Guess şöyle bir kenarda dursun, bu koku için tek diyebileceğim tatlı ve neşeli bir koku. Özellikle vanilyalı, kremalı, meyveli kokulara karşı koyamıyorsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bu tarz fazla yoğun meyveler barındıran parfümlerin her zevke hitap etmeyeceğini biliyorum ama özellikle iştah açan kokulardan yana tercihinizi kullanıyorsanız ilgi alanınıza daha kolay girer.


guess-girl-parfum-yorumlari-kullananlar
Guess Girl Parfum Yorumlari Kullananlar

Parfümün üst notalarını ahududu nektarı, kavun ve bergamut gibi kokladığınızda anında canlandırıcı etkideki seçimler oluşturuyor. Orta notalarında bulunan brezilya orkidesi, acacia çiçeği ve zambak ile parfümün meyve baskınlığı sona eriyor böylece daha çiçeksi hava devreye giriyor. Alt notalarında neredeyse çoğu parfümün piramit bünyesindeki ortak taban koku olan sandal ağacı (Avustralya sandal ağacı) ve vanilya ikilisi parfümün başlangıçtaki enerjisini ve coşkunluğunu zapt edip, daha dingin bir veda ile tenden ayrılmasını sağlıyor. Cesur ve cazibeli bir dişi olarak lanse edilse de bana göre cesurdan ziyade tatlı, enerjik bir kokuya imza atılmış. Bir parfümdeki cesur kelimesinin dayanağı, sert baharat kokuları veya az bulunan hatta herkesin kolay kolay taşıyamayacağı farklı koku dağarcığından olmalı. Tatlı kokuları sevebilecek potansiyeldeki bir burun için bu tarz kokular cesaretten öte sadece şirin gelebilir. Tıpkı bende olduğu gibi. Ama feminen olduğuna sonuna kadar katılıyorum. Evet oldukça feminen bir çizgisi var. Marka bunu genç kızlara armağan olarak sunmuş olsa da fikrimce her yaş için ideal. Parfümlerin yaşlarla ve mevsimlerle sınırlandırılması, kokulara yapılan en büyük haksızlık olarak düşünüyorum.


guess-girl-perfume-reviews-blog_guess-girl-parfum-yorumlari-kullananlar-fiyati
Guess Girl Perfume Reviews

Parfümün kokusundan ziyade ilk dikkatimi çeken fiyonklu tüllü görüntüsüyle pek süslü bir havada takılan toz pembe rengindeki şişesi oldu. Belirtmeliyim ki bu parfümün ismi çok iyi seçilmiş. Kokusu kadar şişesi de pek sevimli ve resmen isminin altını çizercesine "kız parfümü" tanımına cuk uyuyor. Herhalde böyle bir parfüm üretseydim, adını ben de "Girl" seçerdim. İsmiyle kokunun bu kadar uyuştuğu bu parfümün en bariz özelliği mutluluk verici kokuda olması. Bazı kokular vardır, sıktığınız anda yüzünüzde gülümseme belirir. İşte bu koku, o gülümsetenlerden. Pozitif nefislikte diye tanımlayabilirim.
Parfümün kalıcılığı ise tenden tene, hatta bırakın teni, yaştan yaşa göre bile değişir. Örneğin 20'li yaşlardaki parfüm tutuculuğunuz ile 50'li yaşlarda parfüm tutuculuğunuz bir olmaz, olamaz. Bu yüzden belirli kalıplara sokarak parfüm kalıcılık mevzusunu daraltmak istemiyorum. Benim tenimde aşağı yukarı 2-3 saate yakın varlığını net hissettirerek kaldı. 2-3 saatin sonunda ise ani bir uçuş yaşadı ve neredeyse hiç sıkmamışım gibi kayboldu. Buna göre değerlendirecek olursam, benim tenimde çoğu parfümün ortalama kalıcılık sınıfında. Gün içerisinde mutlaka tazelemem gerekiyor.


guess-girl-perfume-reviews-blog
Guess-Girl-Perfume-Reviews


Ünlüler parfümlerini (celebrities perfumes) pek severim. Hatta o ünlüyü sevmediğim halde parfümlerini kendinden daha sevdiğim isimler var. Örneğin "Jessica Simpson Fancy Parfümü" veya "Britney Spears Curious Parfümü" gibi. İşte bu celebrities parfümlerde daimi olarak boy gösteren isimlerden birisi de Coty firması. Yani ana üretici marka Coty, ama hangi ünlü ile anlaşıldıysa parfümü onun adına markalaştırıyor. Böylece siz aslında ucuz Coty'i değil de, parfümün isim hatrı ünlüsüne paraları gömüyorsunuz. Ama neyse ki yayılım çok olsun ve o ünlünün virali daha kuvvetli olsun diye çoğunlukla ucuz fiyattan etiket basılır. Bunu neden anlatıyorum? Çünkü moda devinin dev ve popüler ismi Guess markası, parfümlerini Coty'e yaptırıyor. Guess Girl, bir Ocak 2013 parfümü olduğu için nostaljiyi bulutlarda seyreden o modern çizgisini hissettiriyor.


amber-heard-adv-guess-girl-review
amber-heard-adv-guess-girl-review

30 yaşındaki Amber Heard, 20'li bir parfümün vitrin kısmını üstleniyor. Bu kızda bir "küçültme" hobisi var anlaşılan çünkü oynadığı filmlerde de hep yaşından küçüklerin rolünü üstleniyor veya üstlenmesi sevilip teklif götürülüyor. Amber Heard ismi bana en çok Johnny Depp ile yaşadığı sansasyonel evlilik ve akabinde boşanmasıyla gündeme gelmesiyle tanıdık geliyor. Rivayete göre Johnny Depp abimiz uyuşturucunun ve aymazlığın sonucunda bir cinnet atağı geçirip parmağını kesiyor ve aynaya Amber'in o zamanlar oynadığı filmdeki rol arkadaşı olan Billy Bob (Angelina Jolie'nin eski eşi kendisi) ile aldatıldığını yazıyor. (Yazı şu şekilde : Starring Billy Bob and Easy Amber).  Ayrıca Amber'in aldığı dudak uçurtucak kadar inanılmaz yüksek ücretli nafaka ücreti de var. Johnny Depp iflas olayını son zamanlarda duymuşsunuzdur, adam resmen "para harcarken kazanılır" lafının temsili resmi oldu. Çünkü kendisi abartının dibi yüksek standartlı hayat yaşamaktan iflas etti. İflasın da böylesi... Çok ilginç yerlere yüklü miktarda para nakşede nakşede kelaynak kaldığı söyleniyor. Gerçi Sezen Aksu gibi tutmasa da tuttururuz minvalinde iki eser (t)adında astronomik film çeker, yine paçayı kurtarır. Onlar için büyük paralar kazanmak sorun değil, onlara en büyük sorun o parayı düzgün harcayamamak. İnsanın ve yaşamayı seçtiği hayatın ne kadar değişik hallere gelebileceğine değinerek devam etmek isterdim ama bir parfümü bu denli yoğuşmalı düşüncelerde bırakmak kokuyu keşfeden burna haksızlık olur.


guess-girl-perfume-reviews_yorumlari-kullananlar
guess-girl-parfum-yorumlari

Parfüm özetle, tatlı meyveli ve hafif çiçeksi tınılardan hoşlananların çizgisinde. Ambalajı makyaj masanızı süsleyecek kadar güzel, kokusu günlük olarak kullanabilecek kadar rahat bir parfüm. Baştaki tatlı kokusu tende kaldıkça çiçeklerin ağırlığına kendini bırakıyor. Guess'in teşvik ettiği gibi sadece genç kızlara hitap etmediğini, tatlı kokulardan hoşlanan her yaştakiler için ideal olduğunu düşünüyorum. Olgun ve dolgun bir kadını da meyvelerin ve çiçeklerin kombinasyonuyla kendini genç hissettirebilir. Koku burnu ise lüks ve pahalı parfüm markası olan Bond No 9 ve onun adeta tezatı fiyatıyla daha makul rakamların markası olan Sarah Jessica Parker parfümlerinin ortak bilinen ve başarılı ismi Guess Girl'de de karşımıza çıkıyor; Laurent Le Guernec.


Bu parfümü ve daha fazla parfümü güvenle Madamruj.com sitesinden alabilirsiniz, kefilim <3
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder