Arama Kutusu

Dkny Be Delicious Edp Parfüm Yorumlarım | #Madamrujcom

dkny-be-delicious-edp-parfum-yorumlarim
Dkny Be Delicious Edp Parfum Yorumlarim

Güzellik butiği Madamrujcom (<3) 'dan harika bir parfüm >> DKNY Be Delicious Parfüm. Tazelik hissini meyve tatlılığıyla buluşturan bu enerjik modern parfümün ne kadar çok sevildiği malum. Dikkat çekici şişesi ayrı ilham verici. Buz gibi havada enerji depolarını yükselten ve bir çırpıda kokunun havasına bürünen birine en güzel hediye. Ayrıca fotoğraftaki diğer iştah açan unsura dikkatlerinizi çekerim. Kokusal lezzetin üstüne bir de sıcak kahveyle eriyen tatlı bir çikolata keyfi oldu bana, oh mis. İsmi gibi iştah açan gurme parfümlerden biri olan Donna Karan Be Delicious (Dkny) Edp Parfüm yorumlarım şu şekilde :
dkny-be-delicious-edp-parfum-yorumlarim
Dkny Be Delicious Edp Parfum Yorumlarim

Dkny Be Delicious Edp Parfum Yorumlari Blog
Dkny Be Delicious Edp Parfum Yorumlarim
Donna Karan Be Delicious, parfüm dünyasının en iyi tanınan ve gurme sınıfında kabul gören, modern havalı lezzetli bir koku. Şık görünümün tamamlayıcısı bir elma figürü. Çocukken sorulan (hoş, şimdi abuk anket sitelerinde ve kadın dergilerinde hala eskimeyen soru olarak tüm klişeliği ile sorulmasına devam ediyor) "En Sevdiğin 3 Meyve Nedir?" sualine bir türlü yanıt veremezdim. Çünkü cevaplarım sürekli değişirdi. Çünkü mevzu meyvelerdi. Bunu bir meyve canavarına sormak aşırı sınırlayıcı saçmalıkta. Niye seçeyim, nasıl seçeyim, seçilmez ki. Yine de ilk söylediğim elma olup, diğer ikisini hangisini söyleyeyim, bir diğerinde en son ne yedimse onu söylüyordum. Her "elma" cevabında da Necla Nazır aklıma gelirdi. Hatta sadece sorulara cevaben değil, yediğim zamanlarda da gelirdi. Yazma yeteneğini berbat bulduğum (çünkü çok ticari kaygılı kalemi var ve bunu atması uzun süreceğe benziyor) ama anlatma gücünü dehşet sevdiğim ve saatlerce karşısında bıkmadan dinleyeceğim iletişim uzmanı Aşkım Kapışmak'a göre, ben tam bir görsel insanım. Yani işittiğimi unuturum ama gördüğümü asla ve kat'a unutmam. Yeşilçam'ın en sevdiğim ve unutamadığım ikilisi ise Tarık Akan & Gülşen Bubikoğlu'ndan sonra ikinci favorim (yine) Tarık Akan & Necla Nazır ikilisi olduğundan mütevellit, ne zaman elma yersem "Ateş Böceği" filminin elma sahneleri aklıma gelir. Elma ise her mevsim kilolarca yediğim meyve olduğuna göre Necla Nazır'ı durduk yere en çok aklına getiren canlı kişisi benim. (haha)


Elma benim için bu kadar değişik anıya sahipken ve parfümlerin de sadece kokusal tazelenmeyi değil duyusal olarak da tazelenme hissettirdiği, yani anıları canlandırdığı bilimsel olarak ispat edilmişken, bu parfümün bende uyandırdığı çocukluk anıları, Yeşilçam filmlerinin verdiği keyif ve bol bol elma yemeği isteği ve tabii Necla Nazır var.

necla-nazir-parfum-blog
Necla NazirDonna Karan Be Delicious (Dkny) Edp Parfüm farklı özgünlükte bir şişeye sahip. Elma olduğunu daha nasıl vurgulayabilirim diye düşünülerek yapılmışa benziyor. Şişesinde adeta bir elma kapsüllenmiş gibi. Parfümün bende yarattığı anısal hikayelerden hariç bol dozajda enerji, yer yer çiçek esintileri ve tenden veda ederken de sakin esinti. 2004 yılında güzellik dünyasında görücüye çıkan bu parfümün burnu ise Maurice Roucel. O yıllarda yapılan bir parfümün günümüzde hala esinlenesi bir ambalaj ve kokuda olması, başarısının en gerçekçi göstergesi.


necla-nazir-dkny-be-delicious-parfumu-blog

Günlük olarak çok rahat kullanılabilecek ayarda. Özel bir buluşmanız yoksa bu tatlı esinti akşamları da size eşlik edebilir. Ama esas olarak gündüzleri muhteşem uyum sağlayacağı bir gerçek. Kasvetli kış donukluğunun en sevdiğim yanı uzun soluklarla okuduğum kitaplar ve kokusunu daha net hissettiğim enfes parfümlerim ve tabii atkılar & eldivenler giyecek olmam. Kışın süsü de olmasa benim için çekilmez, net.


Dkny Be Delicious Edp Parfum Yorumlari Madamrujcom
Dkny Be Delicious Edp Parfum Yorumlari Madamrujcom

Dkny Be Delicious'ı şöyle düşünün: Harikulade sofistike, müthiş özgün, inanılmaz bir imza parfümü değil. Sportif, canlılık verici, neşeli, enerjik içi dolu elmacık! Lezzetli gurme kokularının parfümlerle buluşmasını seviyorsanız (ben bayılırım) kesinlikle denemeniz gerek.


Parfümün reklam afişlerinde ise seksilik akıyor. Kozmetik sektörü, parfümler eşittir seks imajını aşılamaya çalıştığı için aksi düşünülemezdi zaten. Hem de böylesi iştah açıcı kokuda. Sanki iyi bir seks, iyi bir parfümden geçer mesajının altı çiziliyor. Ata Demirer skecinde diyor ya, o parfüm satışını yapan elemanların seksi tonlarla işveli cilveli halleri olmazsa o parfüm sanki satılmayacak, parfüm değil karakter alıyormuşçasına, panterler leoparlar yatak odanızda dolaşıyormuşçasına satmaya çalışıyorlar. Parfüm reklamları hatta o kadar abartılmaya başlandı ki, yanılmıyorsam Tom Ford ve Yves Saint Laurent markaları erkek parfümlerinde artık penisin ta kendisini koyacak kadar ileri gitmiş durumdalar. Size şunu söylemeliyim ki, bu parfüm son derece canlı kokulara sahip. Tatlı ve hoş kokmak için gündelik hayatta ve ofis ortamında rahatlıkla kullanabilecek bir parfüm. Aklınızdan ofis fantazilerini silin please. Yok öyle bir şey.


Dkny Be Delicious Edp Parfüm Yorumlarım Blog
Dkny Be Delicious Edp Parfüm YorumlarımParfümün genel olarak havasına, canlı kokusuna bayıldım!
Bu parfüm gibi onlarcasını Madamrujcom'da farklı fırsatlarla ve ücretsiz kargosuyla tek tıkla alabilir, 
güvenilir özenli sunumlarını siz de yaşayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder