Arama Kutusu

Rossmann Alterra Glanz-Shampoo Bio Aprikose & Bio Weizen Kayısı ve Buğday İçerikli Organik Şampuan

rossmann-alterra-glanz-shampoo-bio-aprikose-bio-weizen-kayisi-bugday-icerikli-organik-sampuan
Rossmann Alterra Glanz Shampoo Bio Aprikose Bio Weizen Kayisi ve Bugday icerikli Organik Sampuan

Sadece Rossmann mağazalarında satılan markalardan birisi de benim çok sevdiğim Alterra kozmetik grubu, şu ana kadar edindiğim çoğu Alterra ürününden memnun olan biri olarak son alışverişimde organik ve sülfatsız şampuanlarını da merak ettim. Sülfatsız, organik, vegan şampuanlara alışmak ne yazık ki kolay bir süreç değil. Çünkü önceden kullandığımız şampuanlar saçı temizlerken hem saçı yumuşatıyor, hem saçları kolay taranır hale getiriyor, hem pürüzsüzleştirme konusunda çalışıyor, hem de bunları yaparken saçlara daha farklı vaatler sunuyor, örneğin kepek sorunlarından omuzları kurtarıyor, hacim konusunu tavana değme hayali sunuyor, parlakıkta araba cilalarını aratmıyor. Tabii bütün bunları yapma beceresi sunarken iyi kimya kullandığını düşünülemez. Eğer siz de şampuanlar konusunda tercihinizi daha iyi içerikli sülfatsız şampuanlardan yana kullanıyorsanız,  Alterra Glanz-Shampoo Bio Aprikose & Bio Weizen (Alterra Kayısı ve Buğday İçerikli Organik Şampuan) yorumlarıma göz atabilirsiniz :




rossmann-alterra-organik-sulfatsiz-sampuan-yorumlari-kullananlar_glanz-shampoo-bio-aprikose-bio-weizen
Rossmann Alterra Glanz Shampoo Bio Aprikose Bio Weizen Kayisi  Bugday icerikli Organik Sampuan yorumlari

Blog yazdığım ilk zamandan beri arada derede normal kimyasal şampuanları kullansam da ağırlıklı olarak sülfatsız şampuan kullanma alışkanlığı edindim ve yıllardır bu alışkanlığımı devam ettirmeye çalışıyorum. Sizi temin ederim, bu alışkanlığım sayesinde saçlarım çok şükela fayda gördü. Eski tip bol köpüklü ve bol ucuz kimyasallı şampuanlar kullandığımız zaman bu tarz içeriği daha yalın kimya olup sülfat içermeyen şampuanlara geçmek ilk zaman belki hoşunuza gitmeyecek ama zamanla alıştıkça faydasını göreceğinizden eminim. Zaten eğer saç bakımı konusunda bilimsel araştırmaları araştırıyorsanız, bol kimyalı şampuan olgusunu değiştirme yönünde ciddi araştırmalar yapılmakta.


- Rossmann Alterra Glanz Shampoo Kayısı ve Buğday içerikli şampuan içeriği - 
rossmann-alterra-glanz-shampoo-bio-aprikose-bio-weizen-ingredients_organik-sulfatsiz-sampuan-icerigi-blog-yorumlari-kullananlar
Rossmann Alterra Glanz Shampoo Bio Aprikose Bio Weizen Kayisi  Bugday icerikli Organik Sampuan icerik

Mat ve kırılgan hasarlı saçlar için özel formüle edilmiş olan bu şampuan saçlara parlaklık, kolay tarama ve hasarları yok etme vaadinde bulunuyor. Silikon, sentetik renklendiriciler, parafin, sülfat ve diğer zararlı kimyasalları içermiyor, bunun yanı sıra saç tellerini güçlendiren ve saç derisini koruyan yapıda. Fark edilebilir şeftali kayısı karşımı kokusu var, zaten şampuan Alterra Kayısı ve Buğday İçerikli Organik Şampuan olarak isimlendirilmiş ama bu koku kuvvetli bir meyve şöleni şeklinde değil, oldukça hafif tınıda. Şampuanın içeriğindeki organik maddeler, Logona, Sante markalarındaki gibi BDIH organik sertifika ile kontrollü bir şekilde yapılmış. Bu şampuan benim için orta şeker geldi, sülfatsız şampuanları çok sevmeme ve özellikle tercih etmeme rağmen çok da aramız olmadı. Bunun nedeni, şu ana kadar kullandığım sülfatsiz şampuanlar konusunda daha zayıf temizleme etkisini bana vermiş olması. Kısa saçlara göre daha uygun olduğunu düşünüyorum ama eğer saçlarınız benim gibi uzunsa bu konuda biraz sorun yaşayabilirsiniz. Temizleme etkisi sanki daha iyi olmalıydı. Kırılgan ve hasar onarıcı yanı ise parlaklık verici ve yapılandırma konusunda beklentinizi yüksek tutmamanızı öneririm. Bu konuda çok başarılı değil ama bana göre bir şampuan hasar onarmaktan ziyade hasar vermesin kafi.


Kötü bir şampuan değil, hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için cruelty-free kozmetik kullananlara silikonsuz ve sülfatsız şampuan olarak iyi bir alternatif. Benim için tek sorun sadece, uzun saçlarımdaki etkisini temizleyici yönünü daha iyi bulmamış olmam. Eğer bu anlamda sevgimi kazansaydı almaya sürekli devam ederdim çünkü fiyatı, sülfatsız organik şampuanlara oranla gerçekten çok uygun. Yanılmıyorsam bu Alterra şampuanın fiyatı 7-8 Lira civarındaydı.


Bana sorarsanız bundan daha başarılı bir şampuan var. O da ; 

Desert Essence Fragrance Free Parfümsüz Sülfatsız Şampuan. Bu parfümsüz şampuan saçlarımla daha iyi anlaştığı ve Alterra'dan daha iyi temizlik sağladığı için, daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Not : Bu tarz yumuşak kimyasal içeren şampuanlar alışılmışın aksine saçları yumuşatmadığı için, duş sonrasında ve duş esnasında saç uçlarına kolay taranması için ek saç bakım ürünleri kullanmalıyız. İyi içerikli bir saç kremi veya durulanmayan saç yağları gibi ürünler kullanarak sülfatsız şampuanların saçı sertleştirme sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder