Arama Kutusu

İspanyol Kadınlarının Cilt Bakımı ve Babe Hydragel SPF20 Anti-Age Nemlendirici

ispanyol-kadinlarinin-cilt-bakimi-babe-hydragel-spf20-antiage-nemlendirici
ispanyol kadinlarinin cilt bakimi-babe hydragel spf20 nemlendirici

Akdeniz ülkesi olan İspanya, güneşin en aktif olduğu yerlerden birisi, Babe ise dermokozmetik sınıfıyla ülkemizde de satılan İspanyol bakım markası, ürünleri genel olarak beğenimi kazanan çizgide. Babe Hydragel SPF20 Nemlendirici o kadar hafif yapıda bir ürün ki, güneş koruyuculu nemlendiricileri sevmeyenleri bile sevdirebilecek ayarda. İspanyol nemlendiricisi Babe Hydragel SPF20 Anti-Age Nemlendirici hakkında enim konum detaylı yorumlarımı ve güneşle beslenen İspanyol kadınlarının cilt bakımlarına dair ufak notları bu konuda bulabilirsiniz.

estetik-gereklimi-niptuck-dizisi
estetik gereklimi niptuck dizisi

Her gün bir önceki günden yaşlanarak yol alıyoruz. Bu hücrelerimizin doğası. Yaşlılık belirtilerini ayna karşısında görmeye dayanamayan veya yaşı itibariyle kırışıklarının ardı arkası kesilmediğini gören kadınlar, eski bir dizi olan ama modern çizgisi ve gerçekçi ameliyatları ile zamanın ötesini yansıtan Nip/Tuck dizisine hiç başlamasın. Estetiğe sempatiniz artarak kendinizi her an bir ameliyatın altında bulabilirsiniz. Dizide sürekli kendinden memnun olmayan kadınlar ve biraz yakın temaslı ameliyatları sergileniyor. Tabii bir de yakışıklı doktorlarımızın aşk & seks hayatları ve daha karışık hikayeler. Estetik konusundaki kişisel görüşüm, beğenilme arzusuyla yapılan estetik operasyonlarından yana değil. Güzellik; dolgun dudak, hokka burun, kaldırılmış kaşlar ile sınıflanmayacak kadar dolu bir havuzken dar düşünme kalıplarını aşarak ve kendimizi de geliştirerek güzelliğimize güzellik katmalıyız. Vitrin olarak göze pek sevilmeyen biri bile sizin hislerinizi alt üst ederek çekicilik alanınıza girebilir. Zaten vücut sistemimizde kasları nasıl tutabilirsiniz? Birkaç sene sonra kaldırdığınız kaslar eski formuna yeniden döner. Çünkü kırışan deri değil, kaslardır. Derinin anlaşamadığınız görünümünü, bir nevi askıya alıyorsunuz, o da geçici bir süreliğine. Daha sonrasında deriniz gün geçtikçe yaşlandığı için operasyonlarla baş edememe hali gösterip dinçliğini kaybediyor ve artık sizi siz yapan yüz ifadeniz kaybolmaya başlıyor. Estetik operasyonlarının çok karşısında değilim, psikolojik açıdan uzmanca onaylanmış ve sizin hayatınızı büyük bir eleme çeviriyorsa yapılabilir elbette ama şu andaki durum, yaşı gencecik olan su gibi kızlara bile peynir ekmek satar gibi estetik operasyonlar pazarlanıyor. Artık tüm yüzler birbirine daha çok benziyor. Kafalar ise boşlukta yüzüyor. İnsanlar sadece vitrinsel ilerleme derdinde. Kırışıklarla ya da hoşumuza gitmeyen hatlarımızla da barışmayı öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Güzelliğiniz tek okla sınırlı değil, fikirleriniz zenginleştikçe, dağarcığınız büyüdükçe güzelliğinize de güzellik katıyorsunuz.


babe-hydragel-spf20-antiage-reviews_yorumlari_kullananlar
Babe Hydragel Spf20 Antiage Hydragel Yorumlari

Kozmetik açısından yaşlanma belirtilerinin en iyi yöntemlerine ise makyaj yapmayarak (evet, makyaj yaşlandırır, aksini ürün sattırmak amacıyla ve reklam sloganı ile savunabilir), cildi nemlendirerek, geceleri temizliğine dikkat ederek (makyaj yapmasanız bile şehir hayatının kirliliği denen zifir bir katmanla cildimiz baş eder) ve güneş kremleri kullanarak ulaşabiliriz. Sosyal hayatta, özellikle iş ortamında makyaj ister istemez yapılıyor. En azından tatil zamanlarında cilde daha bakım göstermeli, yaptığımız makyajı eve gelince derinden temizlemeli ve dışarıda geçirilen vakitlerde cildi olabildiğince güneş kremsiz bırakmamalı. Bu yollar hem cildinizi daha diri tutar, hem de yaşlanma etkilerini en azından kozmetiksel olarak hafifletir. Tabii hayat şekliniz ve annenizin cilt kodları cildinizi asıl belirleyendir. Makyajsızken bile cildinizin sıkı formda olması, yeme ve uyku alışkanlıklarınızla fazlasıyla bağlantılıdır. Kozmetik ürünlerine kurtarıcı olarak değil, kendini daha iyi hissetme araçları olarak görmenizi tavsiye ederim.


Güneş kremleri kadar güneş koruyucu içeren nemlendiricileri de seviyorum. Güneş koruyucu özellikleri daha düşük oluyor olmasına ama ona kıyasla yapıları da bir güneş kreminden çok daha hafiflikte. Özellikle sabahları 6 dakikada makyaj yapmaya çalışıyorsanız, emilmesi hızlı olduğu için bu tarz nemlendiricileri kullanmayı sevmeniz daha yüksek. Hem cildi nemlendirerek makyaja hazırlıyor, hem de cildi biraz güneşten koruyor. Eğer masa başı işiniz varsa ve ofiste pencere yakını size düşmüşse, pencereden vuran güneş ışığı bile belirli bir zamandan sonra size zarar vermeye başlar. Hem de hiç fark etmeden. Düşünün ki dışarıdaki güneş korunmasız cildinize nasıl zarar verir?


Güzellik, makyaj ve sağlıklı beslenme mecralarını çoğunlukla yabancı kaynaklardan takip ediyorum. Zaten ülkemizdeki çoğu site yabancı kaynaklardan evşirme. Buna ciddi sağlık dergileri, bilimsel makaleler dahil. Yurt dışında tıp dünyasında, sağlık anlamında ne trend ise şıp diye birkaç ay sonra bizim ülkemizde de aniden popülerleşiyor. Yiyeceklerin dönem dönem pahalanması buna bir ispat. Bazı gıdalar yabancılarda popülerleşince Türkiye de bundan nasibini alıyor ve birden bire fiyatlar tavan. Şu ana kadar okuduğum yabancı kaynakların hiçbirinde "güneş kremi kullanmayın, güneşe oh mis çıkın" demiyor. Aksine güneşe çıkın, sentezlediği vitaminden ve sağladığı enerjiden eksik kalmayın ama mutlaka bir güneş kremi kullanın diyor. Derisel olarak çok önemli bir rahatsızlığınız var ise hiç ertelemeden, bahaneler üretmeden direkt doktora gitmeniz gerekli. Bazı özel durumlar güneş ve korunma ilişkisini farklılaştırıyor. Onun haricinde normal sağlıklı ciltler, güneşten korunmalı, bu konuda daha bilinçli olmalı.


ispanyol-kadinlarinin-cilt-bakimi-babe-hydragel-spf20-antiage-nemlendirici-yorumlari
ispanyol kadinlarinin cilt bakimi-babe hydragel spf20 antiage nemlendirici yorumlari

Latin kızların havasını severim, tabii Kore, Japon hatunları ciltlerine daha itinalı, hatta güneşten korunmaya karşı biraz takıntısal olarak özenli olsalar da Latinler ve kullandıkları cilt ürünleri de ilgimi çekmekte. Bildiğim kadarıyla İspanyol kadınlarında ciltleri için bir "parlaklık" sevgisi var. Tıpkı Türkler gibi onlarda da bir zeytinyağı aşkı var. Zeytinyağı üretimi zaten Türkiye ile yarışıyor, sevgisi olması da normal. Türkiye'nin zeytin kalitesinde daha birinci sınıf olduğunu öğrendim. Hatta dünyada zeytinde 1.yiz, zeytinyağında 2.yiz. (Zeytinde 1, zeytinyağında 2. olmamızın neden firmaların üretim kalitesi. Zeytinlerimiz iyi iken üretim faktörlerinden yağda kalite düşüyor.) Ama zeytinyağını İspanyol kadınları bizlerden daha çok kullanır. Hem cilt maskelerine hem masaj yağı olarak kullanımlarına hem de saç bakım ritüellerine katarlar. Babe Hydragel SPF20 ürünü ise İspanyol olmasıyla değil dermokozmetik sınıfında olmasıyla benim hoşuma gitti. Dermokozmetik ürünlere son zamanlarda eskisi gibi yer vermesem de bitkisel ürünlere göre riski daha az olduğu için seviyorum. Bir de dermokozmetik ürünler nedense daha "profesyonel" güven veriyor. Babe markasında da bu geçerli. Böylece daha kullanmadan güven hissim artıyor. Babe Hydragel SPF20 Anti-Age Nemlendirici gayet memnun edici bir ürün. Karma ciltliyim bir dönem ben kullandım, hiçbir sorun yaşamadım. Sonra kız kardeşime devrettim, o da kuru ve hassas ciltli. Ne bir alerjen ne de irritasyon yarattı. O da severek kullandı. Ciltte çabuk emilen, gün içerisinde ağırlık hissi oluşturmayan, nemlendiricilik yeteneği günlük kullanıma ideal bir ürün. Pompalı olması diğer ambalajdakilere göre hem pratik hem de daha hijyenik kullanım sağlıyor. Üstelik SPF'li olduğu için kapalı ambalaja sahip olması önemli artı. Büyük markalar bile kavanoz tipi güneş koruyucular yapabiliyor. Bu da kremin kapağını açar açmaz pofff diye güneş koruma özelliğini sona erdiriyor. Boşuna kimyasalı cilde yüklemek de cabası. O yüzden bu tarz ambalajlar doğru üretim. Bu arada ürünün boyutu 50ml.Ne kokusu rahatsız etti ne de yapısı. Her şeyiyle hafif formda bir ürün. Karma cildimi yağlandırmadan, bir olumsuzluk yaratmadan sadece işini yapmasını sevdim. Dermokozmetik ürünler ilginizi çekiyorsa edinebilirsiniz. Fiyatı 75 TL, orta ayarın biraz üstü olsa da kaliteli bir marka olduğu için denemeye değer gözüyle bakıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder