Arama Kutusu

Clinique Targeted Protection Sun Stick SPF35 / Hassas Güneş Koruyucu Stick

clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews
clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews
Pratik ve kolay bir güneş koruyucu olan Clinique Targeted Protection Sun Stick, kabul etmeliyim ki son zamanlarda kullandığım en yenilikçi kozmetik ürünlerinden birisi. Göz çevresine, kulaklara, burun kemiğine, yanaklara, dudaklara ve yüzün geri kalan her alanına uygulandığı gibi ayrıca ellere, dekolte bölgenize ve vücudunuzun diğer alanlarına da rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle plajda güneşten yeteri kadar korunmayı unutularak kırmızı kırmızı yanan omuzlara. Tabii bu güneş koruyucu stick hem omuzlara sürülüp hem göz çevresine, oradan da dudaklara uygulanırsa bu büyük hijyensizlik de yaratır. Güneş kremini kullanmak çoğu insan için angarya geliyor. Bu küçük ürünle küçük bir adım atarak güneşin yarattığı hasara karşı cildinizi korumaya alabilirsiniz. Şeffaf bir yapısı olduğu için güneş kremi beyazlattı, beyazlatmadı derdi çektirmiyor. Kullanım ve içerik bilgilerini, en doğru uygulama şekillerini ve benim nasıl kullandığımı bu konuda özetledim.


clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-hassas-gunes-koruyucu-stick
clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-hassas-gunes-koruyucu-stick

Clinique Targeted Protection Sun Stick SPF35 / Hassas Güneş Koruyucu Stick Nasıl Kullanılır?


 • Güneşe çıkmadan 20 dakika kadar öncesinde güneş koruyucunuzu uygulayın.

 • Her 2 saatte 1 defa güneş koruyucunuzu tekrarlayın. Eğer bu süreden önce havuzdan/denizden çıkıp havluyla kurulanıyorsanız veya terliyorsanız tekrar uygulayın.

 • Omuzlarınıza, bacaklarınıza, kollarınıza sürdüğünüzü göz çevresine sürmeyin, ucu stick güneş koruyucularını temizleyip öyle yeniden kullanın, hijyene dikkat edin. • clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews_clinique_hassas-gunes-koruyucu-stick-yorumlari-kullananlar
  Clinique Targeted Protection Sun Stick SPF35- Hassas Güneş Koruyucu Stick

  Bu güneş koruyucu stick gerçekten işe yarıyor. Küçücük minticik gibi dursa da güneşte size resmen kalkan oluyor. Plaj çantalarında taşımak için çok ideal. Çok az yer kaplıyor. Büyük ambalajlı ve çok yer kaplayan güneş koruyucularına karşı çok iyi bir alternatif. Plaja makyaj çantası götürmüyorum ama sizin plajda da makyaj yapma alışkanlığınız var ise makyaj çantanıza da sığacak kadar küçük olduğu için kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Çoklu kullanım sağladığı için pratik bir ürün, son derece kullanışlı.

  Güneş kremlerinde genel olarak en büyük 3 sorun biz kullananları rahatsız ediyor :


 • Güneş kremleri yüzde beyazlık bırakıyor ve bu beyaz kalıntıyı yüzden defetmek sinir bozucu hale gelebiliyor.

 • Güneş kremleri ciltte yağlı bir his bırakıyor.

 • Güneş kremleri hoş olmayan ve rahatsız edici bir yapış yapış hali gösteriyor.

 • clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews
  clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews

  Bu 3 sorunu baz aldığımda Clinique Targeted Protection Sun Stick SPF35 Hassas Güneş Koruyucu Stick, 3'te 2 başarı gösteriyor. Yüzde beyazlık bırakmıyor çünkü transparan yapıda. Bu konuda çoğu kişinin muzdarip olduğu sorunla baş edebiliyor. Hoş olmayan o yapış yapış hissi bırakmıyor, yapışkan bir güneş kremi değil. 1. ve 3. sorunları alt edebilmesine rağmen 2.yi başarıyla geçtiğini düşünmüyorum. Bir miktar o yağlı his bu güneş stick ürününde de var. Aşırı rahatsız edici değil, karma ciltliyim özellikle T bölgemde hissettim. Eğer normal ve kuru ciltli iseniz sizde bu oran daha hafif düzeyde olacaktır. Yağlı ciltli iseniz daha dikkatli kullanmanızı ve çok yağlanan bölgelerinize sürmemenizi öneririm. Çünkü gözenekleri daha fazla tıkayabilir.


  clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-review_clinique-stcik-gunes-koruyucu-yorumlari-kullananlar
  clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-review_clinique-stcik-gunes-koruyucu-yorumlari-kullananlar

  3'te 2'lik başarı hiç de fena değil. Biraz hissettirdiği o yağlı hissi, plajda çok dert ettiğim söylenemez. Zira plaja götürdüğüm çoğu güneş kremi hep öyle ve hatta Clinque diğerlerine göre hafif bile kalıyor. Bu güneş kremini göz çevreme uygulamadan yüzümün diğer kısımlarına uyguluyorum. Aslında göz çevresine uygulanabilir formda olmasına rağmen hassas göz çevremde alerjen bir durumla karşılaşmamak için uygulamamayı tercih ettim. Hafif kızarık bırakma ihtimali bile yaşansın istemedim. Bu yüzden yüzümün kalan diğer alanlarına uyguladım. Bir de en çok dudaklarıma. Hijyensizlik yaşatmaması için yüzünüzden sonra dudaklarınıza uygularken, stick ucunu mutlaka temizleyerek kullanmanızı öneririm. Dudak koruyucusu olarak güneşten koruma olayı baya güzel. Kalın ve büyük bir lipbalm tasarımında olduğu için dudaklarınıza lipbalm sürüyormuşsunuz gibi oluyor. Üstelik T bölgemde verdiği o yağlılık hissi dudaklarımda daha rahat çekilir buldum. Dudakları güneşten korumak en ihmal edilen ama cilt kadar öneme sahip olan ciddi bir mesele. Kullanışlı bir ürün olduğu için bu amaç için de güneşten korunma sağlayabilirsiniz. İçerisinde paraben ve parfüm bulumuyor. Bu özellikleri ile kendini daha alınası yapıyor.
  Bu ürünü de aldığım Madamrujcom Alışverişim yazımda daha fazlasını bulabilirsiniz. Alışverişimle birlikte MadamrujCom ile blog çekilişi yaptığımız için hediye olarak Clinique Sun Broad Spectrum SPF30 Sunscreen Face Cream Güneş Kremi gönderilmişti. Onun da detaylı yorumlarına linkine tıklayarak bakınabilirsiniz.


  clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews_clinique-stcik-gunes-koruyucu-yorumlari-kullananlar
  clinique-targeted-protection-sun-stick-spf35-reviews_clinique-stcik-gunes-koruyucu-yorumlari-kullananlar

  4 yorum:

  1. Merhaba cildi yağlı olan erkek arkadasim icin hangi yüz temizleme jelini önerirsiniz ben sizin acnecinamide icin yorumlarinizi okudum onu alacaktim ama vazgeçtim sizce ne olur?

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Acnemida jel çok seviliyor ama içerik olarak öyle güzel bir ürün değil. Pierre F. Estheticians Formula, Goo Things, La Roche Posay ve Skin79 markanın jelleri hem içerik hem etki yönünden daha iyi buluyorum.

    Sil
  2. Stick olmasi güzel ve pratikmis, yagli his maalesef oluyor cogu günes kreminde, avene in mineral günes kremi mat yapiyordu, ama oda bembeyaz di öcü gibi yapiyordu beni :D Güle güle kullan :)

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Aynen,yağlı his bu tarz ürünlerde oluyor ne yazık ki, çok teşekkürler :) <3

    Sil