Arama Kutusu

Splat Professional White Plus Diş Macunu

splat-professional-white-plus-dis-macunu


Daha önceki kullandığım Splat diş macunundan memnun kalmamıştım ama buna resmen bayıldım <3 Sigara sorunum yok ama çok sıkı bir kahvekoliğim ve çayları da son zamanlarda daha bir sever oldum. Biliyorsunuz, çay-kahve alışkanlıkları diş sarartmada güçlü bir müttefik. Splat White Plus Diş Macunu'nun iddiası da tam da bunun üzerine, içeceklerden dolayı sararmaya meyil eden dişlerin beyazlığını kontrol altına almak ve aynı zamanda iyi içerikle ağız bakımı yapmak.
splat-professional-white-plus-dis-macunu-kullananlar-yorumlari-blog


Splat'ın daha önce kullandığımın da iddiası beyaz dişlerdi ama bu onun kadar başarılı değildi. Bunu şöyle söyleyeyim, bende 2-3 uygulamada sonucu net verdi. Ciddi ciddi dişleri beyazlattı. İçerisinde SLS olmasa da Florür var. Macunlarla kimyasalı en yakın iltimasta aldığımız için içeriklerine dikkat etmeliyiz ve florür de bilirkişi saydığım uzmanlarca "tercih edilmese daha iyi olur" sınıfında yer alıyor. Daha önce kullandığım doğal içerikli macunların çoğunda "florür yok" ibaresi vardı. Sanıyorum sadece bir tanesinde florür vardı ve o da beyazlatmaya yönelik iddiadaydı. Bu yüzden olsa gerek Splat da bu konuda florür kullanıyor.


Uzmanlarca SLS gibi florürü de iyi içerikli diş macunlarından çıkarmalıyız. Her seferinde satın almayacağım için arada kullanmanın önemli bir zararı verdiğini düşünmüyorum. Verdiği ferahlığı, diş beyazlatmadaki ciddi başarısı ve SLS'ten uzak oluşuyla gayet denenebilir ölçüde. Sadece fiyatları biraz yüksek. Ruslar kozmetik konusunda genelde kalitesizdir. Hele ki Rus otellerine gittiyseniz ne demek istediğimi anlarsınız. İhracatımızın büyük bir kısmı Rusya'ya gidiyor. Zira Ruslar kaliteli ürün nadir yapar. Bu yüzden Türk ürünlerine genel olarak hayranlardır. Zaten Flormar'ın Rus kızlarında tutmasının asıl yüzü de bu. Diş macunlarıyla iyi iş çıkartmışlar. Splat markası bir Rus olmasına rağmen iyi kalitede. Özellikle bu çeşidi diş beyazlatmada iddiasını sonuna kadar veriyor. Florür'lü diş macunlarını her zaman kullanmanızı değil araya serpiştirerek kullanmanızı öneririm. Çünkü bu konuda ciddi araştırmalar bulunmakta. Ama tabii şu saçma sapan Colgate, Ipana vs'den daha iyi. Onları alıp kullanmak yerine bu tarz ürünleri tercih etmenizi öneririm.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder