Arama Kutusu

Gratis Himalaya Herbals Besleyici Cilt Bakım Kremi

gratis-himalaya-herbals-besleyici-cilt-bakim-kremi-kullananlar-yorumlari
Gratis Himalaya Herbals Besleyici Cilt Bakim Kremi

Gratis mağazalarının ithal ettiği için sadece Gratis mağazalarında bulunan Himalaya Herbals markası, isminden doğallık coşan bir bakım ismi. Kış aylarında ellerimin kuruluğu için bir çırpıda alıp çıktığım Himalaya Herbals Besleyici Cilt Bakım Kremi, benim için içerik anlamda sınıfta kaldı. Bakmayın siz bitkiciyiz diyen duruşuna, resmen L'oreal ile yarışmış. Hatta hepimizin yıllardır bildiği Arko ile aynı etkide. Detayları şu şekilde :
"Biz pek doğalız" çizgisini vermek için markalar ağırlıklı olarak yeşil, mavi renkleri kullanarak ambalajlar üretir. Ambalaja para yatırmamak için de (ürünleri ucuz tutmak adına) basit ambalajlamaya gidilir. Kozmetik ürünlerinde ambalajların çekiciliği bir bakım severin mıknatıs edasıyla dikkatini çektirir. Ama doğal markalarda bu pek aranmaz. Çünkü markaların ve kullanıcıların çoğu "basitlik/sadelik" çizgisini yeğler. Tabii artık, doğal markaların kullanımı trend haline gelmesiyle, lüks kozmetik alıcısını da hitap etmek amacıyla birbirinden pahalı ve iyi içerikli markalar çıkmaya başladı. Yabancı güzellik bloglarını, dergilerini ve bakım sitelerini inceliyorsanız, her güne yeni bir markanın kozmetik dünyasına merhaba dediğini görmüş olmalısınız. Doğal kozmetik sınıfında felaket bir büyüme söz konusu. Türkiye semalarında o güzelim lüks bakım ürünlerine çok sık rastlamadığımız bir gerçek, ama pazarda doğal içerik konusunda inanılmaz bir büyüme var.gratis-himalaya-herbals-besleyici-cilt-bakim-kremi-kullananlar-yorumlari-fiyati
gratis himalaya herbals besleyici cilt bakim kremi kullananlar yorumlari

Himalaya Herbals ile Gratis'in insanda "getire getire bunu mu getirdin" etkisi uyandırıyor. Çünkü öyle ahım şahım kalitede bir marka değil. Bunu sadece ambalajlarına dayanarak değil, kullandığım kremin içeriğine bakarak söylüyorum. Şu anda Gratis raflarından kalkan İngiliz markası olan Amie, bundan katbekat güzeldi. Ender Saraç'tan sık sık duyduğum Ayurveda (anlamı Yaşam Bilgisi), Himalaya Herbals marka kurucusunun felsefesiymiş. Buradan yola çıkarak, kozmetikle sağlığı birleştirme amacında. Mesela HimalayaWellness sayfasının ilk resmi, bilek ağrısı çeken bir hanım kız görseli. Ağrı azaltan kremleri varken değişik ürünleri de var. Mesela besin takviyeleri gibi. Çocuklar için mental ve fiziksel gelişmesine yardımcı olmak için farklı aromalarda besin takviyeleri bulunuyor. Yetişkinler için kapsül şeklinde takviyeleri de var. Hatta ve hatta hayvan sağlığı konusuna da el atmış. Hayvan sağlığıyla ilgili ürünleri de bulunuyor. Yani kısaca marka, sağlık ve kozmetik çizgisini bir arada tutmaya çalışıyor.


Diğer ürünlerinin içerikleri hakkında bir fikrim yok. Kullandığım kreme göre içerik kalitesini baz aldığımda, "Bunun neresi herbal?" dedim. Çünkü maşallah yok yok. İnternet sayfalarında ürünlerinin içerik bilgisi, sadece sunmak istedikleri slogan ile belirtilmiş. Örneğin jojoba özlü deyip geçmişler.


Himalaya Herbals Besleyici Cilt Bakım Kremi, bir vücut bakım ürünü. İçerik listesi arkasında kolayca ulaşılan bölümde değil, üzerindeki etiketi kaldırarak ulaşılabiliyor. Bu da bir aldatmaca gibi gözüktü bana. Keza içeriği görünce, neresi herbal pek bir merak ettim. Mineral yağlar, alkoller, petroller, parabenler mi herbal? Bitkisel içerikler de var tabii ama kötü etken maddeleri varken (ve hatta çoğunluktayken) niye ben "doğal ürün" alıp kullanayım?


Kremin iki farklı boyutu var. Tanıtıyor olduğum ufak boyu 50ml'lik olanı. Bir de bunun büyük boyu 150ml'lik olanı satılmakta. Kremi ilk kullanacağınız zaman, nostaljik kremlerdeki gibi bir koruma folyosu var. Marka bu kremi vücut kremi skalasında yer vermesine rağmen, ambalajının arkasında "yüz ve boyun için kullanın" önerisi bulunuyor. Yüzde bakım adına içerik yönüyle kullanmanızı hiç önermem. Kuru kış aylarında vücut bakımında kullandım. Özellikle diz ve dirseklerde. Etki olarak Arko ayarından öte gelmedi. Hayvan testlerine karşı bir marka. Cruelty free olup da içerik kısmında sizi yanıltmayan, daha güzel içerikli markalar varken Himalaya Herbals tercih etmenizi çok da önermem. Uygun fiyatıyla denenebilir ayarda olsa da yanıltıcı içeriği ile sınıfta kaldığını, iyi bir bakım markası bulmadığımı belirtmek isterim.


5 yorum:

 1. Bu ürünü merak ediyordum, anladım ki çok da merak etmemem gerekiyormuş :) Güzel bilgiler, soru işaretleri kayboldu teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim :) İçerik olarak aman aman bir marka değil, daha ne güzel markalar var buna gelene kadar

   Sil
 2. yılbaşı indirimi ile gece ve gündüz kremini aldım. Keşke almasaydim suratım sürdüğüm an kıpkırmızı oldu. Göz altlarim şişti ve inanılmaz bi kaşıntı oldu. İçeriğindeki bir maddenin bana dokunmus olabileceğini düşündum.Ayni gün eltim aradı ve aynı şeyleri anlatti. Beraber almıştık gratisten.Hadi bana dokundu. Ona da aynı şey nasıl oldu. Daha kötüsü de olabilirdi. Aynı şey kimseye olmasın diye yazıyorum.

  YanıtlaSil
 3. yılbaşı indirimi ile gece ve gündüz kremini aldım. Keşke almasaydim suratım sürdüğüm an kıpkırmızı oldu. Göz altlarim şişti ve inanılmaz bi kaşıntı oldu. İçeriğindeki bir maddenin bana dokunmus olabileceğini düşündum.Ayni gün eltim aradı ve aynı şeyleri anlatti. Beraber almıştık gratisten.Hadi bana dokundu. Ona da aynı şey nasıl oldu. Daha kötüsü de olabilirdi. Aynı şey kimseye olmasın diye yazıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçerikleri öyle güzel bulmadım. Buna gelene kadar daha nice güzel içerikli markalar varken hele ki.

   Sil