Arama Kutusu

Anti-Aging Gerçekleri ve Yaşlanma Haritası Bulma Yöntemi

anti-aging-gercekleri-ve-yaslanma-haritasi-bulma-yontemi
Anti-Aging Gercekleri Yaslanma Haritasi Bulma Yöntemi

Yaşlanma haritanızın gidişatını önceden de görebilirsiniz! Anti-aging ürünlerin yaşlanmayla birlikte kırışıklarda elbette payı var. Reklamsal olarak %100'e yakın sonuçlar varken gerçeklerden bahsetmek gerek. Cilt bakım müdavimi iseniz bu konuyu dikkatle okumanızdan yanayım. 
Yaşlanma Haritası Kolayca Nasıl Bulunur?


Yaşlanma haritanızı bulmak için dermo/spa merkezlerindeki işlemleri uygulamanıza gerek yok. Çünkü bunun çok basit bir yolu var. Yaşlanma haritanız için anneniz hatta onun da annesi olan anneannenize bakın. Özellikle yan taraftan bakın ki kırışıkları daha net görün. Annenizin yüzünde ilk dikkat çeken özelliği sizce ne? Cildinizde ortak olan neler var? Ağız çevresi kırışıklığı mı, alında biriken çizgileri mi, boynundaki katlanmalar mı daha fazla? Yoksa göz çevresinde sinsice dolaşan yollar mı sizin ilk dikkatinizi çekiyor. İşte bu önemli bir nokta.


Çünkü annenizin ve anneannenizin yaşlılık yolu sizin yolunuzun fragmanıdır. En iyi cilt geleceğinin analizini bu yöntem vermektedir. Paralı seanslarla hazırlanan cilt raporu ve cilt geleceği analizleri bu yöntem karşısında tırt etkisinde. En net sonucu size anneniz verir.


anti-aging-gercekleri-ve-yaslanma-haritasi-bulma-yontemi-blog
Anti-Aging Gercekleri Yaslanma Haritasi Bulma Yöntemi

Yaşlanmanın ve Kırışıklığın Önüne Geçemez miyiz?


Genetik o kadar güçlü bir belirleyicidir ki bizlerin fiziksel olarak dışarıdan bunu sadece kozmetik ürünleriyle yok etmek zorlu bir savaş süreciyle eş değerdir. Aslında bunu tamamen yok etmek veya önüne geçmek olarak görmek yanlış bir değerlendirme olur. "Çalışmak" daha cuk oturan bir kelime olacaktır. Yani tüm kullandığımız, bizi iyi hissettiren kozmetik ürünleri sadece cilt yaşlanmasının önüne geçmesine engel olmaya çalışır. Bunu direkt olarak yapmaz, yapamaz. Sadece çalışır. Uyku, yeme-içme davranışları ve egzersiz rutini daha emin sonuçlar almanızı sağlar. Ve bir de mor! Mor şifresini de unutmayın, anti-aging söz konusu iken mor renkli doğal yiyecekler bu konuda dehşet işe yarar. Örnek : mor üzüm, nar (narlar genelde kızıl mor arası renge sahip olarak bu listede) anti-aging konusunda bir mucizedir.


Kozmetik Markalarının Reklam Sözlerine İnanmalı mı?


Bugün televizyon reklamlarında sayısız kozmetik ürünü algılarımızı hedef seçiyor. En güzel cilt, en dolgun kirpik, en pürüzsüz yüz vs gibi tanımlar, tüketicilerin duymaktan hoşlanacağı sloganlardır. Çocuklar dondurma reklamlarına ne hissediyorsa kozmetik tüketicileri de o reklamlara karşı aynı hissi yaşamaları için çekiliyor. Fakat artık Y kuşağı dönemi! Bu demek oluyor ki, tv reklamları çok da işe yaramıyor. Bunu ben değil, araştırmalar söylüyor. Sosyal medyayı yakından takip ediyorsanız bunun izlerini birebir görmüşsünüzdür. Y kuşağı gençliği, artık tv reklamlarına kanmıyor, Y kuşağı gençliği seçtiği ürünleri zor beğeniyor, Y kuşağı çok daha seçici davranıyor. Tv reklamları eskisine nazaran etki oranı bulamadığı için global değeri yüksek kozmetik markaları da hedeflerine blogger/vlogger tanıtımlarına ağırlık veriyor. Çünkü Y kuşağı denilen ve benim de dahil olduğum bu kuşak; kulaktan kulağa önerilere inanılmaz açık ve deneyimlerini paylaşan gerçek insanların sözlerine çok daha değer veriyor. Reklamlar döner durur. Gerçekleri ise hiç tanımadığınız yabancılardan öğrenmek, artık kabul edilmeli ki bir trend noktasına geldi.


y-kusagi-ve-kozmetik-pazar-algisi-blog
Y Kusagi ve Kozmetik Urunleri

Cilde Hangi Ürünleri Kesinlikle Kullanmalıyım?


Nemlendirici ve Güneş Kremi. Bilmelisiniz ki bu ikisi sizin cilt savaşçılarınız. Gerisi keyfi kullanım.

Bir Güneş Kremini Aşağı Yukarı Hangi Miktarda Kullanmalıyım?


Neredeyse 6-7 pompa kadar yüzüne ve boynunuza kullanmalısınız. Evet güneş kremlerinde cimri olmak değil cömert olmak gerekir. Kulaklarınızı, boynunuzu uygulama sırasında es geçmeyin. Güneş kremleriyle ilgili yepyeni konular hazırlıyorum, blogda olabildiğince kısa zamanda paylaşacağım.

Cildi Günde Kaç Kez Nemlendirmeliyim?


Günde 2 ya da 3 kez. Bu rakamların altına düşmeyin.

Cilt Nemlendiricisinin İçinde En Etkili 2 İçerik Nedir?


Gliserin ve Hyaluronik Asit (Hyaluronic Acid). Bu iki içerik temel cilt bakımı için yeterli. Zaman zaman ben de düzgün içerikli olmayan ürünlere yönelebiliyorum çünkü her zaman dediğim gibi içerik konusunda aşırı takıntıcı bir tavrım yok. Sadece neyin ne olduğunu araştırıyorum ve içerik etiketi okuyorum. Bu iyi iki özelliği kazanmanızda fayda var zira cildinizle çok iyi dostluk kurmanızı sağlayacaktır.4 yorum:

 1. Yine harika bir yazı olmuş ellerine sağlık şekercim. Benim annemin alnında çizgiler olmasına karşın ben çok fazla kaş mimiği yapmadığım için sanırım orası çok önemli değil ama göz çevresi ne yazık ki en çok deforme olan bölge:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim tatlıcım <3 Haritayı önceden bilip ona göre önlem almak en güzeli :) <333

   Sil
 2. Benim cildim yağlı olduğu için hem günde 2 kere güneş kremi kullanıp hem de 3 kere cildimi nemlendirdiğimi düşünemiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa evet öyle düşünüldüğünde haklısınız :) Güneş kremsiz kullanımını baz almıştım, sayenizde bu eksikliği de belirtmiş oldum ^^

   Sil