Arama Kutusu

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Contour Palette LightMedium | Kontür Kiti

loreal-paris-infallible-sculpt-contour-palette-light-medium-kontur-kiti
Loreal Paris infallible sculpt contour palette light medium kontur kiti

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Contour Palette LightMedium

Gölgelerle yüzü vurgulamak ve gölgeleri daha belirgin hale getirmek için yüze ışıltı katmak namına güzellik dünyasında pek çok kontür kiti (artık) bulunmakta. İnkar edilemez Kim Kardashian etkisiyle makyajda kontür uygulamasının altı çok fena çizildi. Hatta bu makyaj akımını takip eden ve makyaj konusunda maharetli Instagrammerların sayesinde de markaların ilgi odağı yeni kontür setleri oldu. L'Oréal Paris Infallible Sculpt piyasaya yeni sürülen ve oldukça merak uyandıran mini bir kontür paleti. L'Oréal Paris güzellik elçilerinden birisi olan zarif güzel Fahriye Evcen ile sunulan bu şık kontür kitin detaylarını yazımın devamında bulabilirsiniz :loreal-paris-infallible-sculpt-contour-palette-swatches-reviews
Loreal Paris infallible sculpt contour palette swatches reviews
L'Oréal Paris Infallible Sculpt, ambalaj yönünden oldukça avantajlı. 10 gr ürün olmasına rağmen ağır bir ambalajı olmadığı için makyaj çantasında taşımaya son derece ideal. Seyahat zamanlarında böylesi hafif kitler ideal makyaj ürünlerimden biri oluyor. Kontür kitinin içerisinde (kapak kısmında) ufak bir ayna da var. Yanında bir fırçası ülkemizde çıkanlarda sanırım yok ama yabancı blogların hepsinde yanında bir uygulama fırçası da yer alıyor.


Paletin incelemesini yapmak istediğimde en dikkatimi çeken özellik, renklerin çok pigmentli olmayışı oldu. Kabında güçlü pigmentli durduğu için renk konusunda sorun yaşatmaz sanıyordum. Bu konuda beni yanılttı. Aslında bu durumu çok kötü değerlendirmek yanlış olur. Çünkü çok pigmentli olsaydı kontür gibi uygulaması beceri isteyen bir makyaj tekniğini uygulamak zor olabilirdi. Özellikle makyaja yeni başlayanlara ideal çizgiden uzaklaşmış olurdu. Kontürde sert çizgileri bu haliyle yaratmadığı için pigmentsizliği işe yarar vaziyette kalıyor.


loreal-paris-infallible-sculpt-contour-palette-yorumlari-kullananlar-blog
Loreal Paris infallible sculpt contour palette yorumlari

Kontür rengini uygularken makyaj uzmanlarının uyardığı bir nokta var. O da harmanlama (blending) yaparken kontür renklerini çok fazla bastırarak uygulayarak değil de yumuşak bir basınçla uygulamak gerektiği. Bunun nedeni ise çok basıncın keskin çizgiler yaratıyor olmasıymış. Bu uzman görüşü aklımda yer etmesine rağmen günlük makyajımda kontür olayını çok fazla tercih etmediğim için (edersem belli belirsiz koyu bir pudra) benim için önemli bir tüyo olmuyor. Ancak siz makyajlarınızda kontür olayını seviyorsanız bu püf noktayı dikkate almalısınız. Çünkü kontür olayının en doğal olanı, sert çizgileri yok etmekle oluyor.


Yüz şekillendirici paletler, yüze boyut eklemeye yardımcı olan makyaj ürünleridir. Koyu bir gölge, yüzün çukur kısımlarına veya saklamak istemediğimiz bölgelerine, ondan daha açık tonla da yüzün yüksek bölgelerine veya ön plana çıkartmak istediğimiz bölgelerine uygulanıyor. L'Oréal Paris Infallible Sculpt kremsi bir ürün. Kremsi olması beni şaşırttı çünkü kabında hiç de kremsi durmuyordu. Fakat asıl olay, bu ürün yüzde kremsi durmuyor. Kremden pudraya dönük bir yapıya bürünüyor. Kontür olayını kişisel olarak makyaj rutinimde çok fazla uygulamıyor olsam da şekillendirme gerçekten yüzde belirgin bir fark yaratıyor. Özellikle burnun küçük görünme olayı işin en estetik kattığı kısmı oluyor.


L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti (Contour Palette) Nasıl Uygulanmalı?

Koyu olan kısmı çene altına, elmacık kemiklerine altına, şakaklara ve burnun dış kısımlarına uygulanıyor.

Açık olan kısmı ise burun ortasına, alın ortasına, kaş kemiğine, elmacık kemiklerin üzerine gibi daha çok ön plana geçmesini istediğimiz merkezi noktalara uygulanıyor.

Püf Nokta 1: Her insanın yüz ahengi başka olacağından ezbere uygulamak yerine kendine yakışan kontürü bulmak önemlidir. Örneğin, alnı zaten dar olan bir insan alın kontürü yaptığında yüzündeki harmoni bozuluyor. Bu yüzden sizin yüz biçiminiz hedef alınmalı, ezber bilgiler değil.

Püf Nokta 2 : Çizgilerin sert olmaması için dağıtma işlemi iyi yapılmalıdır. En bariz hata, sert bırakılan kontür çizgileridir. Bu aşamada dağıtma vazifesi iyi gören makyaj fırçaları imdadınıza yetişecektir. Parmaklarla uygulama fotoğraflarda güzel gibi dursa da kaçınmanızı öneririm, gerçek hayatta parmakla yapılan kontür makyajları belirgin hataları yüze yansıtır.


Kontür rengi mat yapıda. İçerisinde ışıltı hiç yok. Rengi sıcak. Soğuk bir kontür rengi değil. Daha doğrusu, bu palet için okuduğum yabancı bloggerlardan bazıları soğuk alt tonlu olarak inceleme yazısı yazmış ama ben soğukluk namına hiçbir ize rastlamadım. Tenimde gayet sıcak bir kahve belirdi. Sarı alt tonlu olduğum için böyle olmasını sevdim. Tek seferde rengini net vermiyor, vermediği için yamalı bir görüntü bırakabiliyor. Bu yüzden dağıtma işlemini iyi yapmanız gerekiyor. Bu açıdan ürün zor bir kullanım sunuyor. Aydınlatıcı kısmı daha başarılı. Hem dağıtma açısından hem renk açısından. Paketinde ufak bir kullanım bilgisi de yer verilmiş. Kendime göre değerlendirdiğimde, aydınlatıcı kısmını kullanırım ama kontür yapmayı çok sevmediğim için, vakti zamanında bu iş için aldığım Mac Mineralize Skin Finish Natural bana hayli yetti ki onu bile son kullanma süresi dolmasına rağmen milim incelmiş haliyle duruyor.  Ama biliyorum ki pek çok kişinin makyaj rutininde kontür olayı büyük oranda var. Bu yüzden özellikle yaz aylarında bronz makyajlar göz önüne çıkıyorken, böylesi bir palet işinizi görebilir. Benim önerim, kullanırken güzel harmanlamanızdan yana. Aksi halde yüzde yapay bir ışık gölge oyunu sergilemek kaçınılmaz olacaktır.


loreal-paris-infallible-sculpt-contour-palette-light-medium-swatches-kontur-kiti-kullananlar-yorumlari-blog
Loreal Paris infallible sculpt contour palette swatches

* Tanıtım Ürünüdür.4 yorum:

 1. İndirim döneminde alıp almama konusunda çok kararsız kaldım ancak elimde bir sürü ürün olduğu için almaktan vazgeçtim.Kremsi yapıda olduğu için daha iyi performans beklerdim doğrusu almadığım iyi olmuş sanırım.:)Güzel günlerde kullanın,sevgiler.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kremsi olmasına rağmen performansı düşük ne yazık ki, kontürü sevenler için iş görebilir :)

   Sil
 2. Hiç makyaj yapmasam dahi aydınlatıcı kullanmak su sıralar makyajımda en sevdiğim nokta. Elmacık kemiklerimin üzerini hafifce belirginleştirince ortaya çıkan görüntü çok hoşuma gidiyor. Bu kitin de aydınlatıcı rengi çok hoş duruyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şekercim ben de aydınlatıcı olaylarını seviyorum ama bronz kontür çok tarzım değil, yüzümü daha da minikleştirdiğini düşünüyorum, ama aydınlatıcı güzel dediğin gibi :) Palet çok başarılı olmamakla beraber yine de gideri var diyebilirim =) :*****

   Sil