Arama Kutusu

Le Petit Marseillais Duş Jeli || Mandalina ve Misket Limonlule-petit-marseillais-dus-jeli-mandalina-misket-limonlu
Le Petit Marseillais Dus Jeli - Mandalina Misket Limonlu


Şirin görüntüsüyle dikkat çeken Le Petit Marseillais markası Türkiye'ye yeni geldi, ben de Gratis raflarında gezinirken, turunçgil kokusunu seven biri olarak tercihimi Mandalina & Misket Limonu birlikteliğinden yana kullandım. Le Petit Marseillais Mandalina ve Misket Limonlu Duş Jeli yorumlarım şu şekilde :le-petit-marseillais-yorumlari-dus-jeli-mandalina-misket-limonlu
Le Petit Marseillais Dus Jeli - Mandalina Misket Limonlu


Şişesinde kokusu çok hoş gelse de o yoğun kokusunu duş esnasında tam anlamıyla verdiğini düşünmüyorum. Biraz daha yoğun bir koku beklentim vardı. Bu anlamda beklentimle örtüşmedi. İçerik olarak SLS yerine ALS kullanılmış ki böyle olması hoşuma gitti. Zaten edinmeden önce içerik listesine şöyle bir göz atıp sevdiğim için almıştım. İçerik konusunda, markette satılan çoğu duş jelinde ön sıralarda yer alır.


Bu anlamda iyi bir çizgisi var. Ancak nemlendirici yanını ve şişesinden ilk izlenim olarak sunduğu o buram buram kokusunu duşta veremediği için beni etkilediğini söyleyemem. Kokusunu arka tarafa alırsak, benim için hafif nem vermesi daha önemli. Duş jelinin biraz daha nem verici içerikle yüklenmesi gerekiyor ki diğer SLS 'siz duş jellerinden bir farkı olsun.


le-petit-marseillais-yorumlari-dus-jeli-mandalina-misket-limonlu
Le Petit Marseillais Dus Jeli - Mandalina Misket Limonlu

Duş jelinin iyi taraflarından birisi de fiyatının uygunluğu. 250 ml boyutundakiler, (yanılmıyorsam) 7₺ ve büyük boyları da 11₺ civarındaydı. Bir Fransız markası olan Le Petit Marseillais, en ünlü olduğu alan ise sabunlar. Markette satılan duş jellerinin fazla tuzlu içeriğinden yana şikayetiniz var ise deneyebilirsiniz. Kendi adıma, orta şeker bir ürün olarak değerlendiriyorum ve farklı bir çeşidini daha satın almayı düşünmüyorum zira beklentimin karşılığını bulamadım. Doğal kozmetikler aynı zamanda nemlendirme anlamında da işe yaramalı ki doğallığı perçinlensin.

Gratis, Watsons gibi kozmetik marketlerinde bu markayı bulmanız mümkün. Hatta daha şimdiden online alışveriş sitelerinde satıldığını gördüm. İthalatçısı Johnson & Johnson olduğu için muhtemelen çok zengin bir satış yaygınlığına erişir diye düşünüyorum. Aman aman bir ürün olmasa da merak ediyorsanız uygun fiyatı denemeniz için bir fırsat verebilir.


2 yorum:

  1. ASL içeren bir şampuan kullanıyorum şu an ve köpürmesinden çok memnun değilim. Yani aynı köpüğü elde etmek için iki kat ürün kullanmam gerekiyor. Bu da mı öyle? Kolay köpürüyor mu?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben sülfatsız şampuanlara ilk geçişimde "aa niye köpürmüyor bu, sevmedim" diyordum, sonra şampuanların kullanıcı yorumlarından etkilenerek kullandığım sülfatsız şampuanıma biraz daha şans verdim, saçlarım da bu iyilikten nasibini hemen aldı, dökülmeler olabildiğince aza indi, saçlarım daha parlaklaştı ve en önemlisi saç derim ferahladı. Köpük = temizlik algısı ne yazık ki (kozmetik reklamlarının da etkisiyle) kazandığımız kötü bir alışkanlık, ben artık köpüklü ürünler yerine daha az köpüklü şampuanlar tercih ediyorum, çünkü köpük demek daha fazla deterjan demektir. Bu da saçlara daha çok zarar demek. Gerçi bu bir şampuan değil, bir duş jeli, ama fazla köpürmüyor. 2 kat ürün kullanmak, köpürmediği için temizlenmedi algısı oluşturuyor ama esasında temizliyor :) Tabii kozmetik biraz da keyif işi olduğu için, illa ki köpük olmak zorundaysa SLS'li ürünler almak daha mantıklı

      Sil