Arama Kutusu

Bioderma Photoderm Max Cream Spf 50 / Güneş Koruyucu Krem

Bioderma Photoderm Max Cream Spf 50
Bioderma 50 Güneş Koruma Faktörlü Güneş Koruyucu Kremi
bioderma-photoderm-max-cream-spf-50-gunes-koruyucu-krem
bioderma photoderm max cream spf 50 gunes koruyucu krem
Dermokozmetik bakım markaları içerisinde neredeyse en çok satan marka olan Bioderma 'nın Photoderm isimli güneş serisinin bir üyesi Bioderma Photoderm Max Cream Spf 50 hassas ve kuru ciltlere yönelik bir güneş koruyucu krem olarak biliniyor. Sanıyorum ki güneş koruyucular arasında Bioderma 'nın ezici bir satışı var. Hem yaz hem kışın güneşten korunmaya dikkat eden bir beyaz ten olarak bu sefer blogda yer vermek istediğim güneş kremine ait deneyimlerimi derledim.


Bioderma Photoderm Max Cream, kremsi yönünden ziyade daha çok likite yakın bir güneş koruyucu. Ciltte mat duran bir güneş kremi değil, fark edilir bir parlaklık veriyor. Bu yüzden de en mükemmel uyumu kuru ciltler ile sağlıyor. Bu güneş koruyucu kremin en güzel tarafı parfüm içermeyişi. Biliyorsunuz, cilt bakım ürünlerinde ve özellikle güneş koruyucularında parfüm içermemesi her zaman için iyi bir artı. Parfümlü ürünlerin cilt lekelerini tetiklediği gerçeği karşısında parfümsüz cilt bakım ürünlerine yönelmek çok daha iyi bir adım. Kuru ciltler kadar normal cilt tiplerinin de kullanabileceği ayarda olan Bioderma Photoderm Max Cream Spf 50 içerisinde güneş koruyucu özelliğindeki içerikleri sırasıyla : " Octocrylene,Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane,Titanium Dioxide "


Bu güneş koruyucundaki en önemli olumsuz yanı içerdiği alkol miktarı. Hemen hemen tüm güneş kremlerinde alkol bulunuyor, hatta güneş kremin geçin normal cilt bakım ürünlerinin de çoğunda alkol içeriğini görebilirsiniz. Ancak güneş koruyucu içerik maddelerinin peşi sıra bu kadar yoğun bir alkol olması, Bioderma Photoderm Max Cream Spf 50 Kremi "hassas ciltler" için uygun hale getirmiyor. Alkol ve kullanılan güneş koruyucuların alerjenik yanları olduğundan aynı kremi kullanıcılar arasında x kişisinden "benim cildime iyi geldi" yorumunu görürken y kişisiden "ama benim cildime iyi gelmedi" sözünü duyabilirsiniz. İyi gelmeyenin cildi, bu güneş kreminde bahsettiğim içeriklere muhtemel hassastır. Önerenin cildi ise hassaslık derecesi yüksek değildir. Örneğin benim için ortalama bir güneş kremi olurken (ortalamadaki puan düşüklüğünü karma cilt tipime uygun olmayışıyla belirliyorum), benden çok daha hassas bir cilt tipine sahip olan kız kardeşim için cildinde hafif kaşıntılar ve kızarıklık baş gösterdi. Bu da bu kremin iddiasını tam olarak veremediğinin göstergesi. Benim cildimde olumsuz bir etki bırakmadığı ve parfüm içermediği için fena olmayan bir güneş kremi, ne çok iyi ne çok kötü diyebilirim ancak iddiası gibi kuru ve hassas ciltler için aradıkları güneş koruyucu kremi tam olarak bu krem olmayabilir. Eğer bakım ürünlerinde parabensiz olmalarına azami önem veriyorsanız, bu kremde parabenlerin de yer aldığını bilmelisiniz.


4 yorum:

 1. bu yaz iyi bir güneş koruyucu almak istiyorum artık. bundan o kadar memnun kalmamışsın anladığım kadarıyla. avene'in güneş ürünleri nasıl peki sence? Bir de neden geçen yıldan kalma güneş ürünlerini kullanmayın diyorlar tarihi geçmemiş olsa bile?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Avene güneş kremlerini seviyorum. Ne yazık ki Bioderma'nın bu güneş kreminden memnun kalmadım. Daha doğrusu ben cilt tipime uygun olmadığı için kalmadım ama Bioderma'nın kendi lanse ettiği "kuru ve hassas ciltlere uygun" kaidesini doğru bulmadım. Kız kardeşim tam da bu cilde sahip ve onda kızarıklar yarattı. Evet, geçen seneden kalma güneş ürünlerini kullanmamak gerekiyor. (Açılmışsa eğer) Fotoğraf yazdan kalma :)

   Sil
 2. Konuyla pek bir alakası yok ama size bir şey soracağım. ☺ Bu konu bir süredir kafamı kurcalıyor. Ben uzun bir süre cildimin yağlı olduğunu sanıyordum ta ki kışın yanaklarımın ve dudak çevremin kuruyup sızladığını görene kadar. Parlama yazın yaşadığım gibi değil. Hatta hiç parlamıyor yazın da sadece burnum parlıyor ve yaglanıyor bazen de alnım. Buna rağmen akneye meyilli . Sizce benim cilt tipim nedir karma mı? Yağlı Cilt için üretilmiş cilt bakım ürünleri benim için uygun mudur? Bu soru beni çok düşündürüyor ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, anlattıklarınızdan yağlı değil karma bir cilt olduğunuzu düşünüyorum. T bölgenizde yağlılık ve kış zamanı da yanaklarda kuruluk, karma cildin tipik belirtisidir. Eğer bulabiliyorsanız yağlı ve karma cilt tipine özel kremler/temizleyiciler gibi temel bakım ürünlerinin numunelerini birkaç gün deneyip cildinizin hangisinde daha rahat ettiğini keşfedebilirsiniz. Yağlı ciltler için özel üretilen cilt bakım ürünleri cildi daha çok yorabiliyor ve hatta zarar da verebiliyor, bu yüzden cildiniz tanıyarak bakım yapmanız daha yararlı olacaktır :)

   Sil