Arama Kutusu

Nuxe Göz Çevresi Bakım Kremi / Contour Des Yeux Prodigieux Anti-Fatigue Eye Cream

nuxe-goz-cevresi-bakim-kremi-contour-des-yeux-prodigieux-anti-fatigue-eye-cream
nuxe goz cevresi bakim kremi contour des yeux prodigieux anti fatigue eye cream


Nuxe Contour Des Yeux Prodigieux Anti-Fatigue Moisturizing Eye Cream
Nuxe Şişkinlik Giderici Göz Çevresi Bakım Kremi

Nuxe Contour Des Yeux Prodigieux Anti-Fatigue Eye Cream, çok uzun isme sahip bu göz bakım kreminin en önemli iddiası göz şişkinlerini göz çevresinden defetmek. Hatta bunun için formüle edilen içeriğini şu kadar kişi üzerinden şu kadar zamanda inceleyip yüzdeledik diye kanıtlıyor. Peki bu göz kreminin etkisi, iddiası kadar doğru mu?Göz çevremizde oluşan her olumsuzluktan (örneğin kırışıklık, şişkinlik, yorgunluk, mor görüntü vs) bir an önce kurtulmak isteriz. Göz altlarındaki mor görüntüyü makyaj sayesinde iyi bir şekilde kapatabiliriz ama kırışıklık ve şişkinlik sorunlarını göz çevresinden en profesyonel makyaj dahi silemiyor. Bunun için kozmetiksel olarak göz bakım kremlerine yöneliriz. Benim için yüzüme uyguladığım nemlendirici krem ne kadar önemli ise göz bakım kremi de bir o kadar önemli. Göz çevremde şu an için takılacağım belirgin bir kırışıklık yok, mor görüntü sorunu yok ki bu yüzden hemen hemen her concealer ile iyi anlaşırım, renk düzensizliği sorunu yok, kararma sorunu yok ve daimi şişkinlik problemi yok. Buna rağmen göz çevresi kremlerini son 4 yıldır düzenli kullanıyorum. Kremlerin göz çevreme verdiği yumuşaklık ve nemlilik hissini seviyorum. Nasıl ki günlük olarak yüzüme nemlendirici sürmeyi unutmuyorsam, çantamda sürekli olarak lipbalm bulundurup gün içinde dudaklarımı nemlendiriyorsam, göz bakım kremini kullanmayı da ihmal etmemeye özen gösteriyorum. Bakım ürünlerini kusursuz olmak için değil, keyif verdiği için kullanmayı sürdürüyorum. Çünkü hep dediğim gibi, bakım yapmak adeta bir terapisel keyif.nuxe-goz-cevresi-bakim-kremi-contour-des-yeux-prodigieux-anti-fatigue-eye-cream
nuxe goz cevresi bakim kremi contour des yeux prodigieux anti fatigue eye cream


Göz çevremde şişkinlik problemini daimi olarak yaşamadığım için en çok bu etkisinin ne kadar doğru olup olmadığını öğrenmek istedim. Kremi uzun bir süredir kullanıyorum ve oldukça da beğeniyorum. Ama şişkinlik sorunu yaşayan göz altlarında vaatlerinin ne derece olup olmadığını test etmem biraz daha zamanımı aldı. Kremin verdiği nemlendirici yönünü, göz çevresine sağladığı uzun süreli yumuşaklık hissini ciddi ciddi beğendim. Benim için bu göz bakım kreminde tek eksi yan parfüm içermesi olmuştu. Fakat geçtiğimiz haftalarda yoğun bir çalışma sürecine girmek zorunda kaldığım için uyku düzensizliğim ve stres bedenimi de haliyle etkiledi. Sabahları kalkınca göz altlarımı şiş görmek çok hoş bir tablo değildi. Şiş gözleri indirmek için en kolay yöntem olan buzdolabındaki tatlı kaşıklarını göz çevremde gezindirecektim ki bu etabı es geçtim, çünkü aklıma o anda "şişkinlik giderici" iddiasındaki Nuxe göz bakım kremi geldi. Bir hafta boyunca stresli geçen günlerimde uyguladım. Sonuç : tırt.


Ne yazık ki, şiş gözleri indirme gücünde bir krem etkisi bulamadım. En büyük iddiası bu olduğu için en büyük eksisi de benim için bu oldu. Göz çevresi şişkinliklerine etkili bulmasam da göz çevresini sıkılaştırdığına bir parça yardımcı olduğunu düşünüyorum. Kremin diğer özellikleri gayet iyi olduğundan bu göz kremine kötü değerlendiremem. Sonuçta göz çevresine uzun süreli (gün boyu) bir nemlilik veriyor. ince yapısı sayesinde hızlı emilimi ile makyaj öncesine kullanmaya müsait, cildin elastikiyetini bir nebze arttırıyor, pompalı ambalajı muazzam pratiklik ve hijyen bir uygulama sunuyor. Tüm bunların yanında kokusu da çok güzel. Tabii, ferah kokusuna rağmen kremde parfüm içeriğinin olmayışını yeğlerdim o ayrı. Sağladığı özellikleri bir arada düşününce, çoğu göz bakım kreminden daha iyi bir noktada olduğunu söyleyebilirim. Ama bulunmaz hint kumaşı mı? Hayır.


Göz çevresine şişkinlik konusunda dediğim yöntem olan tatlı kaşıklarını göz çevresinde dolaştırmak, benim için daha geçerli bir sonuç veriyor. Kozmetik dünyasında 700 küsür liraya satılan göz kremlerinin yanında Nuxe göz kremi daha hesaplı dursa da çoğu ürüne göre yüksek fiyatta. Nuxe genel olarak benim sevdiğim markalardan birisi, çünkü bakım keyfini lüks şekilde hissettiriyor. Eğer marketlerde satılan kozmetik ürünlerine kıyasla içeriğinin biraz daha iyileştirilmiş, lüks bakım hissini hoş bir şekilde veren, ince yapılı, çabuk emilen, yumuşaklık hissini uzun süre koruyabilen bir göz kremi arıyorsanız Nuxe Göz Kremi aradığınız olabilir, ama sadece şişkinlik giderici bir göz bakım kremi umuduyla alıyorsanız kullanım sonrasında bir fark olmayacağını göreceksinizdir, nemlilik ve yumuşatıcılık hissini iyi vermesine rağmen iddiası gibi güçlü etkide bir göz kremi değil.


İddiasına sadık olmaması eksi bir yan olsa da benim için diğer özellikleri daha aradığım tarzda olduğu için bu kremi bir kullanıcı olarak sevdim. Fiyat açısından yüksek olduğundan deneme boyunu kullanıp karar vermeniz beklentilerinizin boşa çıkmaması adına daha iyi olacaktır. Nuxe deneme boy testerlarında en cömert firmalardan birisi. Nuxe ürünleri satan hemen hemen her eczaneden veya dermokozmetik sitesinden deneme boylarını talep edebilirsiniz. Kremin birkaç tane deneme boyunu kullanıp edinmenizi tavsiye ederim. Böylece daha emin olarak bu göz kremini alıp almamaya karar verirsiniz. Benim için ortalamanın üstünde bir göz kremi diyebilirim.


8 yorum:

 1. Şişlik konusunda bende senin gibi sorun yaşamıyorum o yüzden şişliklere acyip iyi geldi diye bir vaadim olmadı.Ama nemlendirmesini inanılmaz beğeniyorum bu kremin. Sabah sürdüğüm nemlendirici akşama kadar yetiyor. Ben ki Pro-Long Wear gibi kurutucu etkisi olan bir concealer kullanıyorum ama göz altlarımı hiç kurumuş görmedim. Şuan Kiehls Avokadolu olanı kullanıyorum.Ondanda memnunum fakat tekrar buna dönmemek için hiç bir sebebimde yok :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nuxe göz kremini verdiği yumuşaklık hissini uzun süre muhafaza etmesi yönünden ben de pek sevdim, hızlı emilimi olması da çok çok iyi bir özellik, bana da oldukça yeterli bir bakım sundu :) Hemfikrim

   Sil
 2. Ben de bu kremi geçen ay kullanıp bitirdim. Gerçekten çabuk emilen iyi nemlendiren bir krem ama ne morluklara, ne kırışıklara ne de şişliklere bir etkisi yok. Daha uygun fiyata da iyi bir nemlendirici göz kremi bulunabilir diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet şişliklere bir etkisi yok, ben de iddiasındaki o yönünü biraz boş buldum, verdiği uzun uzadıya nemlilik yönünden sevdim ama bu fiyata daha iyi bir nemlendirici krem pek ala bulunur :)

   Sil
 3. Merhaba,
  Kendi adıma yorumlarına sonuna kadar katılıyorum fakat yakın arkadaşımın bu kremi kullandığı ve kullanmadığı günler anında anlaşılıyor. Şişlik konusunda onda anında etki ediyor.. Normalde çok hassas ve alerjik yapısı var alerjiden göz çevresi şiş yaşardı bu kremi keşfedene kadar :))
  Gözümün önünde kızın şişlikleri 3-5 dakikada yok oldu be yaaaaa :)))
  Sevgiler, iyi yıllar...
  :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa harika, o halde arkadaşınız için hayatının göz kremi olmuş :) Ben şişlik konusunda en ufak bir etkisini göremedim ama genel olarak güzel bir krem, eğer ki iddiası da işe yaramışsa o zaman fiyatını da çıkarıyor demektir :) Sevgiler

   Sil
 4. Merhaba arkadaşlar,
  Birkaç senedir kullandığım bu kremden vazgeçemiyorum. Diğer kremler gibi yağlı bir yapısı olmaması benim için çok önemli. Göz altlarımı nemlendiriyor ve rahatlık hissi veriyor. Morluk ve şişliklerim olmuyor, o konuda bir şey söyleyemem. Ancak kullandığım daha pahalı ürünlerden bile daha rahatlatıcı geldiğini söyleyebilirim. Evde başka kremim olsa da günlük kullanım için bu kremi hep bulunduruyorum.
  Sevgiler,
  Gökçe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnun iseniz devam edin derim, ciltte sürekli farklı ürünler denemek cilt kalitesi bozar, sabit olarak temel bakım ürünleriyle ilerlemek en güzeli :)

   Sil