Arama Kutusu

Avene Mattifying Fluid - Matlaştırıcı Cilt Bakım Kremi

Avene Mattifying Fluid 
Avene Matlaştırıcı Cilt Bakım Kremi

Dermokozmetik markalar arasında kalbimdeki en güzel yere sahip olup liderliğini koruyan Avene markasının birçok ürününü kullanan, tanıtan, merak eden ve öneren biri olarak bugün de sizlere yaz zamanımın büyük kurtarıcısı olan ve kış zamanımda da yanımdaki varlığını sürdürmeye devam eden, yerini kimseye devredemeyeceğim nemlendirici kremim Avene Mattifying Fluid 'den söz etmek istiyorum. Bu kremin diğerlerinden farkı ne? Cilt bakımına düşkün ve pek çok ürünü keşfeden biri olarak, Esra Erol locasındakiler gibi süzüm süzüm süzülerek sormak istiyorum, bunca krem arasında neden bu krem?


avene-mattifying-fluid-matlastirici-cilt-bakim-kremi
avene mattifying fluid matlastirici cilt bakim kremiAvene Mattifying Fluid - Matlaştırıcı Cilt Bakım Kremi
Avene Mattifying Fluid - Matlaştırıcı Cilt Bakım Kremi


Çünkü ciltte matlık sağlarım diye iddia ediyor ve gerçekten bunu yapıyor. Benim için bu yeteneği bile daimi kullanmama bir sebep. Yağ hissi bırakmayan, aksine ciltteki fazla yağı dengele amacıyla yaklaşan ve bunu da pek ala başaran bir cilt bakım ürünü olan Avene Mattifying Fluid Nemlendirici, bu zamana kadar ciltteki yağı absorbe iddiası taşıyan kremlerden daha farklı yapıda. Çünkü diğerleri cildi kurutarak bunu yapıyor. Avene Mattifying Fluid ise kurutmadan dengeliyor. Hem cilde nem veriyor, hem de cildi matlaştırıcıyor. Yaz mevsimin ağır sıcaklarında veya baharların gelgit havalarında karma cilt için mükemmel seçim. Belki ayaz kış zamanında kuruyan bölgelere biraz yetersiz gelebilir. Gerçi o da pek problem değil, kuruyan bölgelere ufak desteklerle halledilebilir. Genel olarak her mevsim kullanılabileceğim güzellikte diyebilirim.

avene-mattifying-fluid-matlastirici-cilt-bakim-kremi
avene mattifying fluid matlastirici cilt bakim kremiAvene Mattifying Fluid, yanılmıyorsam Mayıs ayından beri kullanıyorum, yani neredeyse 7 aydır benimle. Bu yüzden mevsimsel değişimlerde de farkını gözlemleyebildim. Marka "yağsız nemlendirici" olarak lanse ediyor ama hayır yağsız bir nemlendirici değil. Yağ içeriyor ama ciltte yağlı tabaka bırakır formülde değil. Bu arada bilmenizi isterim ki nemlendirici kremler en yağlı cilde hitap eden olsun, hepsi yağ içerir. Yağsız kremiz diyenlere kapılmayın. Daha önceden dediğim gibi kozmetik sektörü reklamı ve abartmayı alabildiğine sever.


Avene Mattifying Fluid pompalı bir ambalaja sahip. Böyle olması kremi uygulama açısından çok rahatlık sağlıyor. Kozmetik ürünlerinde en sevdiğim ambalaj tipi pompalı olanlar zaten. Ayrıca derli toplu bir ambalaj tasarımına sahip, bu hali de hoşuma gidiyor, ne çantada ne çekmecede fazla yer kaplıyor. Ciltte pürüzsüz ve mat bir nemlendirme sağlıyor. Karma ciltlere çok uygun, ben de bir karmayım ve bu kremle çok rahat ediyorum. İddiası gibi normal cilt tipi ile de anlaşabilir. Eğer cildinizdeki fazla yağdan muzdarip iseniz, üzgünüm bu krem size göre değil. Yağlandırmanın verdiği parlaklığı çok yoğun ölçüde baş edebileceğini sanmıyorum ama benim gibi kuru-karma cilt ayarındaysanız, son derece ideal bir nemlendirici ile karşılaşacağınızı garanti ediyorum. Benim için cildimi hem nemlendirerek cilde bakım anlamında hem de matlaştırıcı rolü üstlenerek makyaj öncesi iyi bir makyaj bazı olarak kullanım rahatlığını yaşattı.


Avene ürünleri, pür-i pak "temiz içerik" ile donatılmıyor. Aslında hiçbir dermokozmetik marka bu perspektifte değil. Ancak normal kozmetik markalarına göre formülleri daha çözüme odaklı, hepsi bu.


Sözün özü, Avene Mattifying Fluid beğenimi çoook kazandı. 7 aydır kullanıyorum ve öyle görünüyor ki 7 yıl daha kullanırım. Çok yağ içinde cıbıldaşmayan, sadece T bölgesi sorunsalı olan karma bir cildiniz var ise %100 öneririm. Fiyatını da alınabilir ölçüde buluyorum. En azından fiyatını hak eden oranda. Avene cilt bakım ürünlerinden genel olarak bahsedip daha ayrıntılı ve geniş çaplı bir yazı yazma düşüncemi umarım ilerleyen günlerde bloga aktarabilirim.


avene-mattifying-fluid-kullananlar-fiyati-reviews-matlastirici-cilt-bakim-kremi
avene mattifying fluid matlastirici cilt bakim kremi


2 yorum:

  1. avene ürünlerini hep kullanıyorum fakat bu ürünü daha önce görmemiştim. Türkiyede satışı var mı? siz nereden aldınız acaba?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Türkiye'de Avene ürünleri satışı yapan tüm eczane ve dermokozmetik sitelerde Avene Mattifying Fluid bulunmakta :)

      Sil