Arama Kutusu

Amie Hassas Göz Makyaj Temizleyici / Bright Eyes Very Gentle Eye Make-Up Remover

Amie Hassas Göz Makyaj Temizleyici
Amie Bright Eyes Very Gentle Eye Make-Up Remover

amie-hassas-goz-makyaj-temizleyici-makeup-remover
Amie Hassas Goz Makyaj Temizleyici Makeup Remover


Amie, Gratis mağazaları sayesinde Türkiye'ye gelen ve doğal bakım vaadi ile doğal içerik sunan, hayvanlar üzerinde test yapmayan vegan bir İngiliz kozmetik markası. Kozmetik sektörünün zararlıları olan paraben, mineral yağlar, sülfat ve petrol içerikleri bulunmuyor. Böyle olması da masum kozmetik kullanmayı sevenlerin ilgisini çekebilecek güzellikte. Amie Hassas Göz Makyaj Temizleyici yani Amie Bright Eyes Very Gentle Eye Make-Up Remover, içeriği ve fiyatıyla ilgimi çeken markalardan birisi olmaya başardı. Ya içeriği? Ne kadar güzel? Almaya değer mi? Etkisine, içeriğine ve fiyatına nazaran değerlendirmem şu şekilde :


Amie, benim daha önceden hiç duymadığım markalardan birisiydi. Gratis ataklarının bir kazancı da benim için Amie oldu. Gratis Alışverişim sırasında doğal içerik sunan başka markaları da raflarda gördüm ama ayaküstü içerik listelerine baktığımda bana Amie en cazip olanı geldi. İyi ki gelmiş, çünkü bu göz makyaj temizleyicisini ziyadesiyle sevdim. Ambalajı sade ama tazelik hissi uyandırıyor. Gratis raflarında Amie markasının sadece cilt bakım ürünleri yer alıyor olsa da, aslında markanın makyaj bölümü de var. Ancak oldukça sınırlı sayıda ürün çeşitliliği var. (Mineral toz fondötenler ve onu uygulamak için bir makyaj fırçası gibi oldukça sınırlı)


Amie Hassas Göz Makyaj Temizleyici, tıpkı ismi gibi hassas gözlere göre formüle edilmiş ve ağırlıklı olarak zararlı kimyasallar bulunmuyor. Ancak hatırlatırım ki, Amie markası da dahil tüm doğal içerik sunan "organik" markalar, kimyasal madde içerir. Kozmetik dünyası reklam yapmayı çok sever. Roket gibi kirpikleriniz, bebek poposu gibi cildiniz, köfteden hallice dolgun dudaklarınız olacak gibi vs reklam laflarını rafa kaldırmanızı öneririm. Hatta bana göre kozmetik, abartmayı en çok seven sektör. "4 haftada kırışıklarınızın üzerinde %98 etkili" cümlesi başından sonuna palavra kokuyorken bu vaatlere inananları görünce haliyle tuhafsıyorum. Kozmetik kimya içerir, ne kadar doğal olsa da bu onu %100 masum ilan etmez. Evde hazırladığımız karışımlar bile bir iki gün süre ile muhafaza etmeliyiz. Çünkü herkesin fellik fellik kaçtığı paraben gibi koruyucular, bakteri oluşumunu engelliyor. Bir şeye çok yararlı derken onun zararlarını, çok zararlı derken onun yararlarını bertaraf edemeyiz.


Açıkçası ben doğal içerik takıntılı bir insan değilim. Başından beri öyle olmadım. Sadece masum kimya sunan ürünleri kullandıkça cildimde ve saçlarımda (özellikle saçlarımda) muazzam değişimler gördüm. Bu yüzden de kullanmaya devam ediyorum, edeceğim de. Ama kozmetik merak çıtam bir hayli yüksek olduğu için de normal kozmetik markalarını da ara ara kullanmayı seviyorum. Takıntısal olarak ilerlemek yerine mutluluğumu baz alıyorum. Sonuçta makyaj ve cilt bakımı, tamamen hobi ve keyif işi.


amie-kullananlar-goz-makyaj-cikarici-temizleyici
Amie Goz Makyaj Temizleyici Makeup Remover


Bebek bakım ürünlerinde sıklıkla gördüğüm 2 madde olan Coco-Glucoside ve PEG-80 Sorbitan Laurate, doğal bakım sunan markaların da gözdesi. Koruyucu olarak korkulan paraben kullanılmamış. Ama bu ürünün tamamen koruyucu kullanılmadığı anlamına gelmiyor. Çünkü koruyucu konulmazsa bakterilerden geçilmezdi. Özellikle ülkemizde sık sık yasaklanarak ifşa edilen markalarda Sağlık Bakanlığı 'nın açıklamasına dikkat edin. "Bakteriden geçilmiyor." Yani kimyadaki denge mühim. Kozmetik ürünlerinden bahsediyorsak koruyucu mutlak surette olmak zorunda. Bu makyaj çıkarıcısında da Paraben 'e alternatif olarak kimyasal zararın daha az olduğu düşünülen preverzatif maddeler kullanılmış. (Prezervatifler ; Sodium Benzoate Potassium Sorbate) Bu koruyucular toksik olarak değerlendirilmiyor ve daha masum görülüyor. Hatta hazır gıda kullanımında içeriklerine bakıyorsanız sıklıkla rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu üründe parfüm ve renklerdiriciler de bulunuyor. Ama bunun yanı sıra; başta üzüm olmak üzere salatalık, peygamber çiçeği ve papatya özleri de bulunuyor ki bunlar yoğun oranda. Kullanmak için ise aceleci olmamalıyız. Göz çevremiz hassas olduğu için makyajı çıkartırken biraz daha nazik olmalıyız. Makyaj temizleyicinin nüfuz ettiği pamukları, göz çevremizde en az 30 saniye kadar bekleterek, makyajımızı hafif dairesel hareketlerle çıkarmalıyız. Pamukları gözlerinizde bekletmeden kullanırsanız, göz çevrenizi hem daha fazla ürüne hem de tahribata maruz bırakırsınız.


Günlük makyajı çıkarmaya yeten Amie Hassas Göz Makyaj Temizleyici, gece makyajında yoğun kalıntıları çıkarmada biraz yetersiz. O kadar yoğun bir makyajı ancak yoğun bir temizleyici çıkarabilir. Amie Makyaj Çıkarıcı o kadar güçü değil fakat bana kalırsa Garnier ile hemen hemen aynı. Garnier makyaj çıkarma yönünden belki bir parça daha iyi. Amie ise Garnier 'den rahatlatma yönü olarak daha başarılı. Hatta kız kardeşimin ultra hassas cildinde Garnier göz çevresini hafifçe sızlattığını ama Amie 'nin en ufak bir sızlatma etkisi vermemekle birlikte beklediğinden daha çok konfor sağladığını eklemeliyim. Hassas gözlerde batma ve tahrişlik yaratmıyor. Ama bu durum siz de geçerli olmayabilir, çünkü içeriğindeki bir maddeye cildiniz alerjenik alarm verebilir. Bu cilt bakıma dair her üründe geçerli. Bu yüzden bu konuda kefil olamam ama genel olarak beğenileceğinden eminim.


Ayrıca, hoş çiçeksi bir parfüm kullanıldığı için hoşuma gitti. Abartıdan uzak, sade bir tasarıma sahip. Boyutu 125 ml ve fiyatı ise 11.75 TL. Gratis indirimlerinden benim gibi faydalanabilirsiniz, böylece daha da uygun fiyata edinebilirsiniz. Ambalajına dışarıdan bakıldığından yağlı gibi durması sizi korkutmasın, ciltte tıpkı Garnier Makyaj Temizleyicisi gibi yağ hissi bırakmıyor.
Genel olarak, makyaj temizleyici adına masum ve başarılı. Özellikle daha zararlı muadillerine kıyasla iyi bir alternatif olarak buldum ki zaten ben bu ürünü Garnier Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyici 'na iyi içerik sunan seçenek olması umuduyla aldım. Bu bağlamda beni oldukça memnun etti. Hem fiyatı Garnier ile neredeyse aynı, hem de içeriği çok daha güzel. İçerik, fiyat ve etki olarak size sade ve ferah ambalajı ile göz kırpan Amie Hassas Göz Makyaj Temizleyici 'sine şans vermenizi öneririm.


Benim favorilerim arasına girdi bile.gratis amie cilt bakım ürünleri
gratis amie cilt bakım ürünleri

11 yorum:

 1. Bu ürünü merak ediyordum, çok güzel açıklamışsın. Elimdeki stokları azaltır azaltmaz alıyım. Güle güle kullan canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Denemenizi öneririm

   Sil
 2. Detaylı yazılarına bayılıyorum. :)
  Baksaymışım keşke indirimde buna.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mersi <3
   Gratis zamanlı zamansız indirimlere girmeye başladı, yine indirime gireceğinden eminim :)

   Sil
 3. Sekercim cok merak ettim. Garnier'den cok memnunum ama bu temizleyici gözde rahatlama saglıyorsa tam bana gore . Elimde ki Garnier stogu eridiginde bu urune mutlaka sans verecegim:)) kalp kalp kalp

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlımcım <3 Ben çok sevdim, bitince kesin alırım. Şansı bu içerikle %100 hak ediyor :) :*

   Sil
 4. Ben de aldım denicem bakalım=) Çok güzel bi inceleme yazısı olmuş kendisine şimdiden olumlu bakıyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Göz makyajı temizlemede hem içerik hem fiyat hem etki olarak 3ü1 arada bir ürün bulmak zor, bence Amie bunu başarıyor :)

   Sil
 5. Adsız14/10/14

  Bu markanın diğer ürnlerı nasıl denediniz mi

  YanıtlaSil
 6. Adsız14/10/14

  Bu matkanın diğer ürünleri nasıl dnediniz mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, evet bir başka ürününü de edindim. Onu bu kadar sevemedim ama fena değil alınabilir. Onun da yazısını bu hafta yayınlamayı düşünüyorum :) Sevgiler

   Sil