Arama Kutusu

Skin79 Cilt Bakım Peelingi - Crystal Peeling Gel

Skin79 Cilt Bakım Peelingi
Skin79 Crystal Peeling Gel


Cilt dokusundaki kirleri ve ölü hücreleri atmak için kullanılan cilt bakım peelinglerinden uzunca bir süredir benimle olan ancak en ufak etkisini sevemediğim Uzak Doğu kozmetik markası olan Skin79 peelinginin tam ismi Crystal Peeling Gel. Hem kokusu hem etkisi bakımından benim için sınıfta kaldı.

skin79-cilt-bakim-peelingi-crystal-peeling
Skin79 Cilt Bakim Peelingi - Crystal Peeling
skin79-cilt-bakim-peelingi-crystal-peeling
Skin79 Cilt Bakim Peelingi - Crystal PeelingKarma bir cilde sahibim. Temizleme jellerini daha fazla seviyor olsam da arada yapılan peelinglerle cildimin daha rahat ettiğini düşünüyorum. Ama kullandığımız peelinglere dikkat etmemiz lazım. Çünkü peelingler, yıkama jellerine göre daha yoğun yapıda ve tanecikli olduğundan cilt bakımı için her gün rutin olarak kullanmak yerine arada uygulayarak cilt bakımımızı desteklemeliyiz. Skin79, tüm ürünleriyle benim ilgimi çeken bir marka. Tıpkı Missha, Etude House, SkinFood gibi. Kore kozmetik markalarının en çekici yanı ambalajları. Hem şirin hem kaliteli ambalajları ile dikkat çekmeyi başarıyor.


Bu peelingin ambalajı ilgi çekici tarzda değil. Peelingi kullanımını zorlamayan sadelikte bir ambalaja sahip. Peelingin yapısı ise jel ve içerisinde kum tanecikleri gibi maddeler var, bu da sanıyorum ki isminde geçen "Crystal" kısmını oluştuyoru. Ilık su ile kullanılması öneriliyor. Ağır parfümlü yapısı ve gerginleştirici etkideki yapısını hiç mi hiç sevmedim. Hatta o içerisindeki minik kumlardan rahatsız oldum. Cilt için kullanılabilecek hassasiyette olmadığını düşünüyorum. Benim için bundan sonra bir vücut peelingi olarak görevine devam edecek.skin79-cilt-bakim-peelingi-crystal-peeling
Skin79 Cilt Bakim Peelingi - Crystal Peeling


Kısacası; Skin79 Crystal Peeling Gel hassas ciltler için uygun bir cilt bakım ürünü olduğunu düşünmüyorum. Parfümün ağır oluşu bende temizlik hissini vermekten çok uzak. Siyah noktalar için etkili bir ürün olamaz. Yine de alıp kullanma düşünceniz var ise önerim haftada 2 'den fazla peeling uygulamamanızdan yana. Hatta bana kalırsa, peelingler 10 günde 1 yapılmalı.

* Tanıtım Ürünüdür.

6 yorum:

 1. Bu markanın cilde beyazlık sağladığı iddiasında bulunan maskesini almıştım ve beyazlık yerine maskeden sonra domates kırmızısı yanaklarla karşılaşmıştım. Bu yazıyı da gördükten sonra artık Skin79 markasının hassas ciltler üzerinde o kadar da başarılı bir marka olmadığını düşünmeye başladım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maskelerini henüz kullanmadım ama iyi ki bu yorumu okudum, bazı ürünleri güzel bazıları o kadar değil, SkinFood beyazlatma konusunda daha başarılı, en azından Koreli hatunların yorumlarına göre :)

   Sil
 2. Agır kokulu urunlerden ben de hic hoslanmıyorum tatlım. Guzel bir etkisi olsaymıs kokusuna da belki katlanılabilirmiş :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlıcım evet ne yazık ki kokusu ağır ve benim cilt bakım ürünlerinde sevebileceğim nitelikte değil, etkisi de hoş değil, kısacası her yönüyle beğenmedim ben :/

   Sil
 3. Evet SkinFood un Pirinçli maskesi cilt beyazlatma da daha başarılı bloğumda yazmıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, o maske bende de var ancak henüz denemedim, yorumunuz bilgilendirici oldu, teşekkürler :)

   Sil