Arama Kutusu

Rossmann Alterra Yüz Temizleme Köpüğü

Rossmann Alterra Yüz Temizleme Köpüğü
Alterra Vitamin Cleansing Foam

rossmann-alterra-yuz-temizleme-kopugu
Rossmann Alterra Yuz Temizleme Kopugu


Rossmann mağazalarında satılmakta olan Alman organik kozmetik markası Alterra cilt bakım ürünlerinden blogda bu sefer tanıtacağım olan Vitamin İçerikli Yüz Temizleme Köpüğü. 150 ml boyutundaki büyükçe ambalaja ve aynı zamanda pratik bir kullanıma sahip. Köpük formunda olmasının ne gibi avantajları var? Başarılı bir ürün mü? Tekrardan alınacak kadar etkili mi? 

Her şeyden önce Alterra Yüz Temizleme Köpüğü benim seyahatlerimin vazgeçilmez valiz dostu ürünü oldu. Aslında miktar olarak fazla ama bir keresinde jelimsi bir cilt temizleyicinin valize umarsızca akarak bana kötü sürpriz yaşattığı gerçeği varken, bu tarz pompalı ve açılıp dökülmesi zor olan ürünleri yanma almak daha rahatıma geliyor. Seyahatlerimde yanımdaydı ve bolca da kullandım.


rossmann-alterra-yuz-temizleme-kopugu
Rossmann Alterra Yuz Temizleme Kopugu


Ambalajının pompalı olması inanılmaz pratiklik sağlıyor. Tek bir pompası tüm cildi temizlemeye yetiyor ama ben yaz zamanı makyaj yapmadığım için makyaj temizleme adına değil, sadece cilt temizleme adına kullandım. Bu yüzden makyaj temizliği için belki bir pompa daha gerekebilir. Temizleme yönü çok kuvvetli, hatta biraz fazla kuvvetli. Şöyle ki; içerisinde sülfat yok, bu açıdan sevdim ama yoğun bir şekilde alkol var. O yüzden de cilde biraz sert geliyor. Kokusunda ferah meyveler de var ama alkol kendisini burada da hissettiriyor.


rossmann-alterra-yuz-temizleme-kopugu
Rossmann Alterra Yuz Temizleme Kopugu


- Rossmann Alterra yüz temizleme köpüğü içerik -
rossmann-alterra-yuz-temizleme-kopugu-icerik-ingredients
Rossmann Alterra Yuz Temizleme Kopugu icerik


Ben karma cilt tipindeyim, özellikle yaz zamanı ağır sıcaklarda cildim karmanın hafif yağlı haline geçebiliyor. Bu köpüğü kullandığımdan beri herhangi bir olumsuzluk veya problem yaşamadım ancak cildimi haddinden biraz daha fazla kuruttuğunu gözlemledim. O yüzden bu ürünü kullanır kullanmaz, cildim geçici bir süre yağlı hissinden uzaklaştı ama cilt bariyerim yağı absorbe etmeyi sevmediğinden tekrar cildim daha da faza yağ ile bana geri döndü. Bu da, tam olarak cilt tipime uygun bir ürün olmadığının göstergesi. Ama o kadar pratiklik sağladı ki, sırf bu yönü bile benim hoşuma gitti. Durulması da son derece kolay olduğundan yüzde hiç kalıntı bırakmıyor. Cilt temizlik ürünlerinden bazıları ciltten hiç çıkmıyormuşçasına bir his bırakıyor. Bu öyle değildi. Hemen temizliyor, hop diye arınıyordu. Kalın yapılı bir temizleyici değil. Tatil zamanı böylesine pratik bir ürünü çok sevdim. Ancak fazla kurutan yapısı nedeniyle bir daha alıp kullanmayı düşünmüyorum. Belki diğer çeşitleri biraz daha farklı olabilir, eğer cilt tipime uygun olanı bulabilirsem yola onla devam edebilirim. Fiyatını net hatırlamıyorum ama oldukça makul rakamdaydı.


6 yorum:

 1. Bu temizleyiciyi çok merak ediyordum. Ben de senin gibi karma ciltliyim ancak cildimi kurutan temizleyicilerden pek hoşlanmıyorum o yüzden bunu denemekten vazgeçeceğim :(

  YanıtlaSil
 2. Aaa keske alkol olmasaymıs ama ya. Alkol benim cildimi nedense soguk havalarda fazla hassaslastırıyor. Gule gule kullan sekercim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyiyle doğal değil ama hiç değilse alkol kendini bu kadar çok belli etmeseydi eminim daha çok sevebilirdim :)

   Sil
 3. Adsız8/1/15

  çok severek kullandığım nefis vegan bir ürün !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vegan ürün severlere çok iyi bir alternatif gerçekten de, üstelik son derece uygun fiyata Alterra ürünlerini bulmak mümkün, bu anlamda Rossmann kutlanası :)

   Sil