Arama Kutusu

Farmasi Aynısefa Yağı Cilt Bakım Kremi

Farmasi Kozmetik Aynısefa Yağı Cilt Bakım Kremi


Farmasi Kozmetik ürünlerinden Aynısefa Yağı Cilt Bakım Krem, oldukça sarı bir renge sahip vazelin dokusuna benzettiğim bir krem. Ambalajın üzerinde yazılı olan "Suitable For Sensetive and Irritated Skin" yani hassas ve tahriş olan ciltlere uygun olduğu iddiası taşıyor. Ne yazık ki kremin içeriğini, iddiasına sadık bulamadım. Ayrıntıları şu şekilde :


farmasi-aynisefa-yagi-cilt-bakim-kremi
farmasi aynisefa yagi cilt bakim kremi
İçerik olarak ilk üç maddesinin "Petrolatum, Paraffinium Liquidum, Isopropyl Myristate" üçlüsünün peşi sıra olması, iddiasına sadıklığını baştan kaybediyor gözümde. Çünkü tahriş olan hassas ciltlerin kaçınması gereken maddeler adeta toplanmış. İçerisinde Aynısefa yağı var fakat parfüm de var.


farmasi-aynisefa-yagi-cilt-bakim-kremi
farmasi aynisefa yagi cilt bakim kremi

Cilt bakım ürünlerinde çoğu zaman güzel içerik sunan bakım ürünleri kullanmaya özen gösteriyorum. Ama arada kozmetiksel kremler de kullanıyorum. Çünkü sıkı sıkıya içerik takıntım yok. Buna rağmen itiraf etmek gerekirse, elimde bulunan en kozmetiksel nemlendirici krem bile bu kadar kötü içerikle donatılmış halde değil.farmasi-aynisefa-yagi-cilt-bakim-kremi
farmasi aynisefa yagi cilt bakim kremi

Kremin, cilt dokusunu yenilemek yerine, bu içeriklerin cildi daha fazla yorup nefes almasını engelleyeceğini ve zamanla cildin tahrişe daha hassaslaşacağını düşünüyorum. Hoş ve ferah bir kokusu var. Aynı zamanda içerisinde bulunan parfüm de güneşle buluştuğunda ciltte lekeler bırakması büyük olası. Bu krem bana kalırsa; dirsek, diz, topuk, kütikül gibi sert dokularda yumuşaklık sağlanması için kullanılabilir zira vazelinden hallice bir ürün. Yüzde kullanmanızı önermeyeceğim gibi ben de bu şekilde uygulamayı düşünüyorum. Emilimi hızlı, yağlı gibi görünse de içerisindeki Isopropyl Myristate sayesinde hızlıca emiliyor. Ama bu madde olmasa daha iyi olurdu. Fikrimce, her şey "parabensiz" güzel değildir. Bütünlük önemlidir.Farmasi, en başta bir Türk markası olduğu için takdir edilesi. Katalog markası olduğu için Avon ile mukayaese edersem, Avon 'un da cilt kremlerinin içeriği iyi değildir. Bu açıdan benzer ama ben Avon ürünleri de cildime kullanmıyorum, kullanmayı da düşünmüyorum. Bana kalırsa Farmasi cilt bakım ürünlerinden ziyade makyaj ürünlerinde daha başarılı. Özellikle Farmasi BB Eye Cream 'i beklentimin üzerinde başarılıydı.Gönderi için çok teşekkür ederim. Oldukça zarif bir sunumla tanıtım paketi hazırlanışı şirin bir ayrıntı. İsterdim ki daha iyi içerik sunan bir krem olsun ve ben de daha çok seveyim. Uygun fiyatlı olduğu için dirsek, topuk, kütikül kremi arayışına çare olabilir.

* Tanıtım Ürünüdür.


4 yorum:

 1. Sekercim objektif yorumun icin tebrik ederim. Kivami cok kati oldigu icin benim de yuzume surmeye yanasmayacagim bir krem olurdu kesinliklr ama icerigibde hos degilmis :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim tatlıcım :) <3 :*

   Sil
 2. Canım seni bu objektif yorumların için çok ama çok takdir ettim. Zaten seni hep örnek alıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay çok teşekkür ederim, çok zarifsin :) <3 Ben de seni oldukça beğeniyorum, zaten sevdiğim bloggerlardan birisin :*

   Sil