Arama Kutusu

Down Under Natural's Argan Şampuan Serisi Şampuan - Kremler - Duş Jeli

Down Under Natural's Argan Şampuan Serisi / Şampuan - Kremler - Duş Jeli

down-under-naturals-argan-sampuan-kullananlar
Down Under Naturals Argan Sampuan Kullananlar


Bu yazın seyahat zamanlarında kullanmak üzere ve yer kaplamayan ufak ebatından dolayı cazip geldiği için tercih edip yanıma aldığım Down Under Natural's Argan Şampuan Serisi 'nin bu mini setini, bir Gratis macerasında uygun bir fiyata edinmiştim. Şampuanı hakkında şu ana kadar okuduğum yorumlar iyi yönde idi, ben ise bu şampuanda ne yazık ki anlatılanlar gibi etkili ve göz alıcı bir başarıyla karşılaşamadım. Elimde daha güzel etkide şampuanlar olduğu ve şampuanlarda kimyasal olarak sülfattan kaçındığım için (ki siz de kaçınmalısınız), bu şampuanın gidip de büyük boyunu almam. Benim için En İyi Şampuanlar listesime hayatta giremez. 


Seyahat zamanımda bana eşlik eden minik boyutlu Down Under Natural's Argan Şampuan, Saç Bakım Kremi, Duş Jeli ve Vücut Kremi 'ne kısa kısa değinecek olursam :

down-under-naturals-argan-sampuan-sac-bakim-kremi-kullananlar
Down Under Naturals Argan Sampuan Saç Kremi Kullananlar


1- Down Under Natural's Argan Şampuan : Bu şampuan hakkında o kadar güzel yorumlar okudum ki, küçük boyunu almadan dahi büyük boyunu alasım vardı. Ancak benim sakındığım ve sakınmamın yararını yıllardan beri harika bir şekilde gördüğüm SLS (Sodium Lauryl Sulfate) içeriyor. SLS korkunç riskli bir bileşik değil ve piyasadaki çoğu şampuanın ve temizleyicinin içerisinde bulunuyor. Çok zararı olmasa da ben neden bakımı için özen gösterdiğim saçlarımda bunu kullanayım ki? Sülfatsız şampuanlara yıllardır hayatımda yer vermiyorum. Saçlarım nasıl kendine geldi, nasıl hayat buldu ben bilirim. Uzun bir süre sülfatsız şampuan kullanıp arada sülfatlısını kullanınca, zararlarını çok net hissediyorsunuz. Önerim, siz de kaçının. Saçlarınızı seviyorsanız, onları daha güzel şampuanlarla tanıştırın.  Benim için Down Under Natural's Argan Şampuanı, En İyi Şampuanlar listesine hayatta giremez. Tek iyi yanı çiçeksi kokusu.


2- Down Under Natural's Saç Bakım Kremi : Saç kremi, şampuana kıyasla daha iyi. Ben saç kremlerini saç diplerime asla getirmiyorum. Uzun saçlara sahip olduğum için saç uçlarında kullanıyorum. Ama saçlarımın yumuşaması ve daha rahat açılması için saç kremlerini kullanmayı tercih etmiyorum. Onun yerine saç uçlarıma serumlar, yağlar kullanmayı tercih ediyorum. Bu saç kreminin verdiği etkilerden çok daha iyisini verenler neler derseniz de Blogda Önerdiklerimden Saç Bakım Favorilerim konusunda bahsettiklerime bakınabilirsiniz.


3- Down Under Natural's Vücut Bakım Losyonu : Setin içerisindeki üyelerden en çok koku veren bu vücut losyonu. Kokusu çiçeksi, yapısı akışkan bir losyon kıvamında, emilimi hızlı. İçerisinde alkolerin olması emilimini hızlandırıyor tabii. Başarılı ve güzel bir vücut losyonu değil. Eğer kuru ciltli olup vücudunuzu bu losyona emanet ediyorsanız, sizi yarı yolda bırakacağını garanti ederim. Çünkü etkisini uzun süre hissettirmiyor. Bana kalırsa yaz zamanı kullanılabilir ölçüde. Ancak yaydığı koku, kişisel olarak koku zevkime hitap etmediği için, açıkçası bunu kullanıp bitirdikten sonra yenisini hayatta almam.


4- Down Under Natural's Vücut Losyonu : Duş jelinin içerisinde de, tıpkı şampuanın da olduğu gibi Sülfat içeriyor. Duş jellerinde sülfatsız olsun kaidesini henüz net bir şekilde yapamadığım için bu duş jelinin de böyle olması benim için sorun olmadı. Sıradan bir duş jeliydi. Artısı ve eksisi yoktu benim nazarımda.


Özetle; çok övgülere yer bulan şampuanı benden geçerli not alamadı. Losyonu da aynı şekilde. Duş jeli sıradan, saç bakım kremi ise sahip olduklarımın üstüne çıkamadı. Yine de Argan Saç Bakım Kremi 'ni, bu setin yıldızı. Kendi açımdan iyi ki sadece seyahat boylarını edinmişim diyorum, zira bu ürünlerden herhangi birinin büyük boyunu alsam pişmanlığımla kalırdım.Yine aynı markanın farklı bir şampuanı olan
 Down Under Naturals Fruit Kicks Şampuanı hakkında yorumlarımı merak ediyorsanız, 
linkine tıklayarak bakınabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Bu seriye nedense bir turlu isinamadim. Alacak olsam sadece serumunu tercih ederim herhalde:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Serumunu evet duydum ben de, güzel yorumları var ama bu ürünlere de çok güzel yorumlar okumuştum, açıkçası yanaşamıyorum daha tatlıcım :/

      Sil