Arama Kutusu

Alix Avien Dudak Dolgunlaştırıcı - Kırmızı Lip Gloss No 804

Alix Avien Dudak Dolgunlaştırıcı Lip Gloss
Alix Avien XXL MaxiLips Kırmızı Lip Gloss No 804

Alix Avien Dudak Dolgunlaştırıcı - Kırmızı Lip Gloss No 804
Alix Avien Dudak Dolgunlastirici Kirmizi Lip Gloss No 804


Tek hamlede rengini veren, dudak çizgilerini kapatmada yeterli olan özelliklerinin yanı sıra en büyük iddiası içerdiği Hiyalüronik Asit (Hyaluronic Acid) ile dudakları dolgunlaştırıcı (volume plumping) yönü ile kıpkırmızı cesur rengini birleştiren Alix Avien Dudak Dolgunlaştırıcı Lip Gloss 804, gerçekten başarılı mı? Dudak dolgunlaştırmadaki iddiasını nereye kadar gerçekleştirebiliyor? Rengi, duruşu ve kokusundaki  Dokusu ağır mı?
alix-avien-dudak-dolgunlastirici-kirmizi-lipgloss
Alix Avien Dudak Dolgunlastirici Kirmizi Lip Gloss No 804
alix-avien-dudak-dolgunlastirici-kirmizi-lipgloss
Alix Avien Dudak Dolgunlastirici Kirmizi Lip Gloss No 804


Alix Avien Lip Gloss 'un ilk dikkatimi çeken özelliği sürer sürmez dudaklarımı hafif karıncalandırması ve burnumdan gitmeyen yoğun kokusu oldu. Tarçın gibi baharatlı bir koku hakim. Koku konusunda çok hassasınız size göre değil. Ruj veya lipglosslarda tatlı kokuları tercih etsem de çok rahatsız edici bulmadım. Üstelik rengin hatrına gayet de çekilebilir. Çünkü renk hem çok tok kendini veriyor hem de dudakların bir çırpıda capcanlı bir görünüme kavuşturuyor. Oldukça seksi bir renk diyebilirim.Kırmızı lipglossları, günlük hayatımda çok kullandığım söylenemez. Şeftali, nude, en fazla mercan tonlu rengindeki lipglossları tercih ediyorum. Ama bu tercihim tabii ki benim kırmızıya olan aşkımı engellemiyor. Aslında bu güzelliğe sadece bir lipgloss demek haksızlık olur, çünkü tam olarak bir lipgloss değil. Dudaklara çoğu lipglossun verdiği gibi ağırlık ve yapışkanlık vermiyor, rujdan hallice lipglossa yakın özelliği ile bir likit ruj havasında diyebilirim. Özellikle gece makyajlarına kırmızı dudak ürünlerini daha çok yakıştırıyorum. İddialı ve çarpıcı rengini tek bir hamlede verme konusunda başarılı olduğu gibi nemlendirme ve kalıcılık yönünde de gayet iyi sayılabilir. Tüm bu özelliklerinin bir arada olduğu düşünülürse bu konuda tam not almayı hak eder.


alix-avien-dudak-dolgunlastirici-kirmizi-lipgloss
Alix Avien Dudak Dolgunlastirici Kirmizi Lip Gloss No 804


Diğer taraftan en olumsuz yönü ise, dudak dolgunlaştırmadaki havalı yanı. Dudakları dolgunlaştıran özelliği kendini sunduğu kadar başarılı değil. İçerisinde Hiyalüronik Asit (Hyaluronic Acid) yani HA var ama bu içeriğinin en sonlarında yer alıyor. Bildiğiniz gibi HA daha çok dudak dolgunlaştırma estetik operasyonlarında kullanılıyor. Operasyonlara karşı ama böyle geçici kozmetiksel ürünlerine yakın duran biri olarak bu etkideki rujları glossları kullanılabilir gözüyle bakıyorum. Dudak dolgunlaştırmanın geçici ama doğal çözümü olarak tarçın yağını öneriyorum. Çünkü tarçın yağının dudakları bir anda şiş gösterme durumu daha güzel etkide. Hem de daha doğal bir etki sağlıyor.


alix-avien-dudak-dolgunlastirici-kirmizi-lipgloss
Alix Avien Dudak Dolgunlastirici Kirmizi Lip Gloss No 804alix-avien-dudak-dolgunlastirici-kirmizi-lipgloss


Bu lipgloss, kısacası en baştaki vaadedinde başarısız. Yani dudakları dolgunlaştırmıyor. Ambalajındaki görsel gibi iki dudak arasında öyle bir fark yaratmıyor. Dudağınız ne ise o. Bunun yanı sıra 804 numaralı lip glossun rengi çok cesur ve canlı. Kırmızı rujlara, glosslara bitiyorum, onlarsız yapamıyorum diyorsanız bu güzel renge de bir şans verebilirsiniz. Çarpıcı kırmızıllığını biraz daha yumuşatmak istiyorsanız da, lipglossu dudaklarınıza hafif tampon hareketlerle uygulayıp parmaklarınızla dağıtırsanız daha hafif hale getirebilirsiniz. Parfümü ağır olmasa ve dolgunlatırma iddiaları bu kadar boş çıkmasa idi dudak çizgilerine dolma yapmaması ve rengini tek hamlede vermesiyle daha çok sevebileceğim bir lip gloss olma yönünde emin adımlarla ilerleyebilirdi. Genel olarak orta şeker buldum. Uygun fiyatlı olduğu için tercih edilebilir.


* Tanıtım Ürünüdür.

4 yorum:

 1. Bu rengi kullanmak benim icin imkansiz olsa da sana cok yakismis bebegim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canımcım <3

   Sil
 2. Merhaba,
  Monitörün ayarlarından mı bilemedim tam emin olmak için sormak istedim.. Bu kırmızı mavi (soğuk) alt tonlu mu yoksa sarı (sıcak) alt tonlu mu?? Sıcak kırmızılar bana hiç yakışmıyor da :(( bloglarda beğenip aldığım ama bana yakışmayan kırmızı rujlarla doldu ev :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, Alix Avien 804 numaralı lipgloss soğuk alt tonlu bir kırmızı. İnanılmaz pigmentli ama kokusu yönünden belki rahatsızlık verebilir. Geçenlerde Watsons'larda Alix Avien standına bakınıyordum, dilediğim her ürünü oradaki görevliyle beraber denedim, almadan önce dilerseniz bir uygulatın :) Sevgiler

   Sil