Arama Kutusu

Makyaj Fırçası : Sigma E30 Pencil Brush

Makyaj Fırçası : Sigma E30 Kalem Fırça
Makeup Brush : Sigma E30 Pencil Brush

makyaj-fircasi-sigma-e30-pencil-brush
Makyaj Fircasi Sigma E30 Pencil Brush


Göz makyaj fırçalarından birisi olan Sigma E30 Pencil Brush, sahip olduğum makyaj fırçalarından ilk 3'e rahatlıkla girecek güzellikte. İlk edindiğimde bu kadar önemli olacağını hesap bile etmemiştim. Hatta o zaman için makyaj bloglarının ve yabancı youtuberlarının biraz abarttığını düşünüyordum. Biliyorsunuz ki Sigma yabancı vloggerlara iyi bir sponsor. Ben de ilk Sigma fırçamı edinip kalitesinden emin olduktan sonra sırasıyla eksik makyaj fırçalarımı tamamladım. Yıllardır benimle olan bu makyaj fırçası ne yoğun kıl dökme sorununu yaşattı ne de form bozukluğunu. Hem kalite açısından hem de üstlendiği vazifesini başarıyla sergileme özelliğinden benim sevgimi çoktan kazandı. Hatta bana kalırsa makyaj için temel "olmazsa olmaz" makyaj fırçalarından birisi.
makyaj-fircasi-sigma-e30-pencil-brush
Makyaj Fircasi Sigma E30 Pencil Brush


Pencil Brush yani Kalem Fırçalar, özellikle göz altlarına çekilen kalemi far gibi dağıtabileceğimiz imkanı kolayca sağlıyor. Özellikle göz altlarında kalem/far uygulamasını sevenlerin baş köşesine alacak kadar kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra göz pınarlarına aydınlatıcı sürmek için de ideal. Bir karıştırma/dağıtma (blending) fırçası görevini harika gerçekleştirdiğini söyleyemem. Buna rağmen dağıtmada da orta karar bir performans veriyor. 


Fırçanın ucu sivri olduğu için hem alt kirpik çizgisine, hem göz pınarlarına hem de farların geçişini sağlanan göz kapağının katlanma yerine özellikle gözün dış V kısmına kullanılabilir. Özellikle alt kirpik çizgisine yumuşatılmış göz kalemlerini uygulamayı çok sevdiğim için bu göreve odaklanan makyaj fırçasına da haliyle sevgim daha da fazla. Pek çok yabancı makyaj blogunda MAC 219 makyaj fırçasının uygun fiyatlı alternatifi (dupe) olduğuna dair yazılar okudum. Benim elimde Mac 219 olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum ama okuduklarıma göre yorumlar Mac fırçasının biraz daha iyi olduğu yönünde, yine de başa baş çekiştikleri bir gerçek.


Bir de benim dikkatimi çeken, Sigma E30 Pencil Brush küçük boyutundan olsa gerek yıkayıp temizledikten sonra inanılmaz hızlı kuruyor. Diğer makyaj fırçalarımın hala nemliliğini sürdürürken Sigma E30 çoktan kuru haliyle tekrar kullanıma hazır halde beni bekliyor.


Sigma E30 Pencil Brush makyaj fırçasını oldukça seviyorum. Eğer siz de alt kirpiklerinize yumuşatılmış göz kalemleri kullanmayı benim gibi seviyorsanız, muhakkak bir şans vermenizi öneririm. Sigma 'nın kendi sitesindeki satış fiyatı $14. Vakti zamanında Sigma makyaj fırçalarını çok çok uyguna almıştım fakat yine de güncel fiyatının abartı olmadığını düşünüyorum. Özellikle yıllardır kullanan biri olarak kalite olarak fiyatını fazlasıyla çıkardığını rahatlıkla dile getirebilirim. İşini çok iyi yapan bir makyaj fırçası arıyorsanız doğru tercih.


makyaj-fircasi-sigma-e30-pencil-brush
Makyaj Fircasi Sigma E30 Pencil Brush

6 yorum:

 1. Ben de çok seviyorum <3 hele crease bölgesinin dış kenarını koyultmak için başka hiç bir fırçayı kullanamıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok başarılı bir fırça, makyajda en gerekligillerden :)

   Sil
 2. Sigma fırcaları cok merak ediyorum . Kalem fırcalar gercekten kurtarıcı olabiliyor. En yakın zamanda bir kalem fırca edinsem iyi olacak sanki. Gule gule kullan balım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımcım bu o kadar güzel bir fırça ki, benim sahip olduğum tüm fırçalar içinde ilk 3 'e rahatlıkla girer, kesinlikle öneririm, çok teşekkür ederim şekerlikim <3 :*

   Sil
 3. Sigma fircalari hem guzel hemde fiyati uygun. Mac fircalarinin ucu gibi cilde batma yapmiyor. Mac fircalarinin tuyleri kesildigi icin bazen cilde batabiliyor. Firca seviyorsan bir baska hesapli ve Tom Ford fircalari ayarinda bir marka ise Hakuhodo. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sigma fırçaları gerçekten çok başarılı, iyi ki sahip olmuşum dediklerimden. Önerdiklerine mutlaka bakınacağım :) Sevgiler <3

   Sil