Arama Kutusu

Maxim Ter Önleyici Antiperspirant Roll-On

Maxim Ter Önleyici Antiperspirant Roll-On

maxim-ter-onleyici-antiperspirant-roll-on
Maxim Ter Önleyici Antiperspirant Roll-On


Maxim, Amerika 'dan ithal edilen ve özellikle yaz zamanı çoğu insanın muzdarip olduğu terleme sorununa yönelik formüle edilmiş bir roll-on. Pratik kullanıma sahip olan Maxim Ter Önleyici Antiperspirant Roll-On kullanmadan evvel internette araştırdığımda, kullananların çoğunluk olarak memnun olduğunu gördüm. Çoğu yorumda terlemeye etkili bir roll-on olduğunun altı çiziliyordu.


Normal şartlar altında, yani çok ağır sıcaklara maruz kalmaz isem terleme sorunu çektiğim söylenemez. Daha doğrusu, çok terleyen bir insan değilim, her insan kadar normal seviyede terlerim. Fakat sosyal yaşamamızda terleme olayı bazı zamanlarda sorun olabiliyor. Özellikle de koltuk altları için pek hoş bir durum yaşatmıyor.


Bu konuda aşırı sorun yaşamadığım için her ay her zaman düzenli olarak bir roll-on kullandığım söylenemez ama özellikle yaz zamanı mutlaka bir tane edinirim. Bu zamana kadar 5 sene içerisinde kullandıklarım; Rexona, Nivea, Dove, Lady Speed Stick, Bioderma ve The Body Shop. Tüm bu kullandıklarım arasında sevdiklerim Bioderma ve The Body Shop olmuştu. TBS kokusundan dolayı seviyordum, Bioderma 'yı ise dermokozmetik oluşundan dolayı. Tüm bu saydığım koltuk altı roll-onlar, çok terleyen ve bu sorun yaz zamanı adeta bir işkenceye dönüşen insanlara çok yönelik değil. Onlara daha etkili bir ürün önerisi olarak Maxim devreye giriyor.


maxim-ter-onleyici-rollon-kullananlar
Maxim Ter Önleyici Rollon

Kullanımı diğer rollonlar gibi kolay. Sadece sürülür sürülmez hemen kurumuyor, biraz zamana ihtiyacı var. Etkisini ise net bir şekilde hissettiriyor ve terlemeyi ciddi ciddi durduruyor. Bu konudaki iddiasına sadık olmasını sevdim. Çünkü piyasaki çoğu rollon terleme için sonsuz vaat sunuyor olmasına rağmen bunu başarı sergileyerek yapan çok çok az. Bu iyi yanına rağmen, olumsuz gördüğüm özelliği içeriği oldu. Çünkü içerik olarak çok güzel değil. O yüzden biraz dikkatle kullanılmasından yanayım. Dikkatten kastım, kullanma sıklığı. Kullandığım süre içerisinde herhangi bir olumsuzluk (kaşıntı, yara, kızarma vs) yaşamadım, hatta aksine terlemeyi tamamen durdurabildiğine şaşırdım. Bana kalırsa bu ürün, gerçekten terlemekten yaz zamanı bunalanlara, ne yaparsa yapsın koltuk altı terlemesine asla son veremeyenlere iyi bir çözüm olacaktır. İçeriğindeki alüminyum beni rahatsız ediyor, alüminyum olmamasını tercih ederim diyorsanız da yine aynı markanın alüminyumsuz olanını da bakınabilirsiniz.


Eczanemizde.Com.Tr 'den bulabilirsiniz.* Tanıtım Ürünüdür.

8 yorum:

 1. Çok terleyen bir insan olmama rağmen terlemeyi durmayı sağlıklı bulmuyorum.Bu tarz ürünlerde de çok fazla alüminyum türevleri kullanıldığını tahmin ediyorum ve ne yazık ki alüminyumun meme kanserine olan etkisi artık malum.O yüzden terleyelim ama pis kokmayalım :)))
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kişisel olarak sizinle hemfikirim :) Günlük yaşantımda bu bağlamda dikkat ediyorum ama terlemeden çok muzdarip olan insanların yaz zamanı kullanmasının çok tehlikeli olmadığı görüşündeyim :) Sevgiler

   Sil
 2. Peki aliminyumsuz olanının içeriği nasıl?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sahip olmadığım için mukayese edemiyorum ne yazık ki

   Sil
 3. Çok terlemek ve az terlemek bir hastalıktır. Misal, ben aşırı terleyen birisiyim. Yaz kış bilmem, özür dilerim anlatım şeklim için, ama adeta koltuklarımdan musluk gibi su akar. Doktora gittim, psikolojik olduğunu söyledi. Heyecan bozukluğu denen hastalığın belirtisiymiş. Şimdi psikolokdan randevu alacağım. Yani söyleyeceyim odur ki, ay çok terliyorum, demek ki, bende her şey normal, ter vezlerim iyi çalışıyor falan demeyin. Her şey ne kadar normalsa o kadar olmalı. Doktora görünün.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayten Hanım, çok teşekkür ederim düşüncelerinize. Önerilerinizi dikkate alacağım :) Sevgiler

   Sil
  2. Sanırım sizi kast ettiğimi sandınız. Eğer sizi incittiysem özür dilerim.

   Sevgilerle.

   Sil
  3. Yazdığım yorumu tekrar okudum, neden öyle düşündüğünüzü anlayamadım, aksine teşekkür ettim :)

   Sil