Arama Kutusu

Farmasi Kozmetik BB Krem (Eye Cream+Beauty Balm) Yorumlarım ve Ciltte Duruşu

Farmasi Kozmetik BB Krem (Eye Cream+Beauty Balm) Yorumlarım 
ve Ciltte Duruşu

Farmasi Kozmetik ürünlerinden BB Krem serisindeki tüm cilde uygulanan Beauty Balm ve daha bölgesele kapatıcılık açısından kullanılabilir olan BB Krem Eye Cream yorumlarım, içerikleri ve ciltte duruşu hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, bu yazımı okuyabilirsiniz.


farmasi_kozmetik_BB_krem_bb_eye_cream_kapatici_kullananlar_yorumlari
Farmasi Kozmetik BB Krem - Farmasi BB Eye Cream Kapatıcı


Farmasi Kozmetik, Skin Perfecting Balm BB (Beauty Balm) serisinden iki ürünlerinden bir cilt renkli balmı bir diğer göz altı kapatıcısının her ikisinin rengi de "Light to Medium". Çok açık olmadığınız sürece beyaz ve buğday tenlilerin rahatlıkla kullanabileceği bir ton.Farmasi BB Krem 'i cildime sürerken ilk fark ettiğim yoğun kokusu oldu. Kokusu bitkisel ağırlıkta ve biraz fazla yoğun. Ancak BB Krem ciltte bütünleştiğinde fark edeceksiniz ki kokusu da giderek azalıyor. Farmasi BB Krem, bana kalırsa sadece yağlı ciltlere özel bir makyaj ürünü. Sarı alt tonlu değil, pembe alt tonlu. Ancak sıcak alt tonlu olmama rağmen, cildimde fark edilir barizlikte bir ton farklılığı yaşatmadı. Çünkü BB Kremler genel olarak cilde uyguladıktan bir süre sonra cildin tonuna daha iyi oturmakta, aynı özellik Farmasi BB Krem'de de bulunuyor. Göz altı kapatıcısı olan Farmasi BB Eye Cream ise, 2 ml boyuntunda ufacık olmasına rağmen minicik bir noktası dahi göz altlarını kapatmaya yetiyor. BB Göz Kremi 'ni göz altlarıma sürdüğümde çabucak dağıttım. Çünkü kendisi çabukluğu istiyor, hızı seven bir huyu var. Hemen sabitlendiği için vakit kaybetmeden nemli bir makyaj süngeri ile göz altlarıma uyguladım. BB Krem 'in mat bir duruşu var ve kalıcılığı çok başarılı. Bu konuda beni çok şaşırttı. Farmasi BB Krem 'i yağlı ve çok yağlı ciltlere uygun bulurken, Farmasi BB Göz Kremi 'ni normal, karma, yağlı göz çevrelerine uygun olduğunu düşünüyorum. Kapatıcılığını ve kalıcılığını çok başarılı buldum. Sadece tek püf nokta uygulama istiyor, daha homojen yayılım için nemli makyaj süngeri kullanmak ve elimizi biraz hızlı tutmak.


Farmasi BB Krem'e daha detaylı değinmek istiyorum.

farmasi_kozmetik_BB_krem_bb_eye_cream_kapatici_kullananlar_yorumlari
Farmasi Kozmetik BB Krem - Farmasi BB Eye Cream Kapatıcı

Farmasi BB Krem Kapatıcılığı Yüksek mi?

Kapatıcılığı bana göre oldukça iyi. Cildimdeki ve göz altlarımdaki yarattığı farkı görebilirsiniz. (Göz altlarımda Farmasi BB Eye Cream bulunuyor) Örtücülüğü gayet yeterli. Hatta eğer sorunlu bir cildiniz varsa dahi, Farmasi BB Krem kapatıcılık yönünden sizi memnuniyetsiz bırakmayacaktır. Ben kapatıcılığını ortalamanın üstünde bir seviyede buldum.

Farmasi BB Krem Hangi Cilt Tiplerine Uygun?

Ben karma ciltliyim. Özellikle bu sıra cilt nemlendirme olayına ne kadar dikkat edersem edeyim, güneşten dolayı ister istemez bir hasar olabiliyor. Farmasi BB Krem, bana kalırsa karma ciltlere uygun değil. Çünkü biraz fazla kurutan yapıda bir BB krem olduğundan yağlı ve çok yağlı ciltler için mükemmel bir tercih olacağını düşünüyorum. Diğer ciltler için bol bol nem takviyesi gerekli.

Farmasi BB Krem Oksitlenip Rengi Değişiyor mu?

Hayır, en ufak bir oksitlenme sorunu yaşatmıyor.

Farmasi BB Krem Kalıcı bir Makyaj Ürünü mü?

Evet, kalıcı. Rahat rahat 5-6 saat makyajınızda durabiliyor. Hatta daha da fazla durabilir, kendi kullandığım süre içinde 6 saatte makyajımda hiç ama hiçbir bozulma yaşatmadı. Bu sürenin daha fazla olabileceğinin kanısındayım.

Farmasi BB Krem, Güneş Koruma Faktörü İçeriyor mu?

Evet, 15 GFK (SPF15) içeriyor. Bunu da içeriğindeki Ethylhexyl Methoxycinnamate ile yapıyor.


Farmasi BB Krem 'de Paraben Bulunuyor mu?

Hayır, Farmasi BB Krem içerisinde paraben bulunmuyor. Ama ona eş değer farklı prezervatif madde (BHT ve Phenoxyethanol ) bulunuyor. Koruyucu bulunmayan makyaj ürünü dünyada yok. Farmasi BB Krem 'de paraben bulunmuyor ama ben parabeni çok korkunç gözle görmüyorum, ona eş değer olanları da aynı şekilde çok riskli düzeyde bulmuyorum. Genel olarak Farmasi BB Krem'in içeriğinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Hatta ki mineral makyaj adı altındaki ürünlerle hemen hemen aynı zenginlikte.


Farmasi BB Krem İçerik Olarak Nasıl?

Farmasi BB Krem 'in içeriğine tek tek baktım. Çok zararlı maddeler yer almıyor, hatta sınıfına göre oldukça başarılı bir içeriğe sahip olduğunu söyleyebilirim. Bana kalırsa MAC içerikleri bile bu kadar iyi değil. O yüzden Farmasi bu konuda gayet iyi ve alınası duruyor. Tabii her makyaj ve cilt ürününü kullanmadan evvel test etmeliyiz. Çünkü hiç ummadığımız kimyasal veya bitkisel bir madde bize alerjenik olabilir. Farmasi BB Krem 'de böyle bir sorun yaşamadığım gibi genel olarak da yaşanılacağını düşünmüyorum. Yine de test ederek kullanmanızdan yanayım. İçerik olarak gayet iyi seviyede.


Farmasi BB Krem ve BB Göz Kremi Fiyatını Hak Ediyor mu?

Evet, ediyor. Yağlı ciltli iseniz Farmasi BB Krem hayatınızın makyaj ürünü olabilecek kadar güzel. Farmasi BB Göz Kremi ise çoğu göz çevresine hitap edebilecek, kalıcı ve başarlı bir göz altı kapatıcısı. Fiyatını fazlasıyla çıkarttığını söyleyebilirim.


Genel olarak Farmasi Kozmetik ürünlerini çok beğendim. Bir Türk firmasının bu kadar güzel ürün skalasının olması çok gurur verici. Ürünleri çok başarılı, paranızın fazlasını hak eden nitelikte. Katalog markası olduğu için Avon ve Oriflame ile birlikte anılması çok normal. Ama sizi temin ederim ki, blog tanıtımlarımda Avon ve Oriflame ile çalışmış bir blog yazarı olarak, Farmasi Kozmetik her iki markadan da çok çok daha nitelikli ve kaliteli oluğunu söyleyebilirim. Hatta Avon ve Oriflame markalarını geçmekle kalmıyor, bugün çoğumuzun bildiği popüler makyaj markalarıyla bile rahat rahat yarışabilecek kaliteye sahip çizgisi ile beğenimize sunulduğunu hatırlatmak isterim. Farmasi Kozmetik ürünlerine mutlaka bir şans vermenizden yanayım.farmasi_kozmetik_BB_krem_bb_eye_cream_kapatici_kullananlar_yorumlari
Farmasi Kozmetik BB Krem - Farmasi BB Eye Cream Kapatıcı* Tanıtım Ürünüdür.

4 yorum:

 1. Merhaba, blogunu çok beğenerek takip ediyorum paylaştıklarını merakla okuyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, teşekkür ederim :) Sevgiler <3

   Sil

 2. Farmasi BB krem cildinizi kusursuz ve pürüzsüz gösterir. Aynı zamanda Spf 15 ile güneşten korur,macadamia yağı ile nemlendirir.

  YanıtlaSil