Arama Kutusu

En Keyifli ve En İyi Türk Güzellik / Makyaj Blogları

en-iyi-turk-makyaj-bloglari


Güzellik ve makyaj bloglarından keyifle takip ettiğim sayısız yabancı ve Türk blogu var. Blog yazmak en keyif aldığım uğraşlardan biri olmasına rağmen, blogları okumayı da çok seviyorum. Hele ki konu kozmetik, güzellik, makyaj olunca benim için akan seller duruyor. Çünkü blog dünyasının bana göre en eğlenceli, en aktif, en hızlı akışı olan, en keyifli mecrası gü-zel-lik. Hız konusunda adeta teknoloji yeniliklerini sunan sitelerle yarışıyoruz, bu harika. İzlediğim bloglar arasından çok isime yer vermeye çalıştım.

*  *  *
Eğer takip ettiğim halde bu konuda isminiz yoksa, çok üzgünüm. 
Takdir edersiniz ki 100'lerce resim olan bir konu yapmam namümkün.


Büyük bir keyifle takip ettiğim ve bana göre en iyi Türk güzellik ve makyaj blogları şu şekilde :
(Sıra düzenini, blog resimlerini ilk indirdiğimle oluşturdum)makya-guzellik-blogu-pamuk-seker

Pamuk Şeker Blog : Hem bir kozmetik kurdu hem de kitap kurdu olan Pamuk Şeker blogunda sadece kozmetik ve kitapları keşfetmekle yetinmeyebilir, daha pek çok eğlenceli ayrıntıyı bulabilirsiniz. Makyaj ve kitaplardan hariç günlük tarzında yazdığı samimi yazıları takip etmek ayrı keyif.

alice-makyaj-diyarinda-blog

Alice Makyaj Diyarında Blog : Bana göre blog dünyasının en yaratıcı blog ismidir Alice Makyaj Diyarında. Masallardan çıkan Alice, kendine özgü anlatımı ve keyifli makyaj bloguyla biz güzellik tutkunlarının yakın markajında. Keyifle takip ediyorum.


Ayrıca Pamuk Şeker ve Alice 'e bu güzel mimden dolayı teşekkür ederim. Her ne kadar blog mimleriyle aram çok iyi olmasa da, başkalarına da faydalı olabilen bu tarz mimleri seviyorum.


Ve devam ediyorum.


makyaj-blogu-makyaj-kelebegi


Makyaj Kelebeği : İlk dikkatimi çekişi, blogundaki fotoğraflarındaki zevkli seçimleri olmuştu. Onu okumaya başladığım ilk günü dahi hatırlıyorum. İnce detaylara önem verişinin yüksek gücü, zevkli seçimlere imza atması ve samimi, doğal anlatımlı yazılarıyla da en az görselleri kadar dikkat çekici olmayı başarmış bloglardan birisi de Makyaj Kelebeği 'dir. Takip edip de sevmeyen olamayacak kadar güzel ve başarılı. Mutlaka izlemeye almanızı öneririm. Hatta bu blogdan keyif alacağınıza ben bizzat kefilim, o derece.

guzellik-gezegeni-blog


Güzellik Gezegeni : Aslında blog sayfasını geç keşfettiğim, ama ondan daha önce Youtube videolarını izlediğim ve çok beğendiğim Güzellik Gezegeni, en az Youtube videoları kadar başarılı bir grafikle blog dünyasında. Ve bana göre Türkiye'nin güzellik blogları arasında en iyilerden birisi. Başarılı anlatımı, güzel yüzü ve özenli hazırladığı blog yazıları ile çıtası son derece yüksek bir blog. Bu sözlerimden çok daha fazlasını hak ediyor, blogunda gezindikçe ne demek isteyediğimi eminim ki daha iyi anlayacaksınız.

dortdortlukblog

Dörtdörtlük Blog : Blogların bu kadar popüler dönemi olmadan evvel, forumlar daha ön plandaydı. Hatta bu durum sadece güzellik/makyaj konsepti üzerine değil, internetin tüm mecraları için böyleydi. Artık üzerine ölü toprağı atılmış vaziyette olsa da forumlar sayesinde iyi ki keşfetmişim dediklerimden birisi (hatta ilki) Dört Dörtlük Blog. Yves Rocher markasının satışlarında ciddi bir payı olduğunu kim inkar edebilir? Önerileri bu denli yapıştırıcı etkideki bu blogu da mutlaka takip etmelisiniz dediklerimden.

makyaj-blog-sparkleicious


Sparkle-icious Blog : Bu kadar naif ve sofistike duruşuyla dikkat çekmemesi mümkün mü? theBalm'ın bir kofresi vardı, adı "Oh So Bright" idi. Anlatmak istediğim tam da bu. Sparkleceius blogunda gezindikçe aldığınız tat dile gelse diyecek ki : Oh so bright. Ayrıca, son zamanlarda Chanel krem allıklarının popüler olmasında büyük payı olduğunu da not düşmek gerek.
mission-beauty-blog

Mission-Beauty Blog : Blog isminin hakkını veren, zevkli içerik ve özenli anlatımıyla keyifli izlediğim bloglardan birisi de Mission-Beauty. Görsellerinin özeni hem ferah hem dikkat çekici. Yazarlarından Seher Polat 'ın aynı zamanda kendine ait başka blogu da var. Hatta ayrıca, tatlı anlatımıyla müdavimi olabileceğiniz bir de Youtube kanalı var. Ona da burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tüm videolarını bir çırpıda izleyebileceğiniz keyifte.

guzellik-blog-secilizm

Seçilizm Blog : Yazış tarzı, kurduğu cümleler ile her okumamda yüzümde büyük bir gülümsemeye sebep olan var ise o da bu harika blogdur. Acayip tatlı bir yazış tarzı var. Özellikle ince ayarla dokundurarak yazdıkları beni benden alıyor. Bir güzellik blogu daha ne kadar nüktedan olabilirin en güzel cevabını veriyor Seçilizm. Takip etmesi fena keyifli benden demesi.

chicscience blog


ChicScience Blog : "Kozmetik ve Güzellik, Bilimle Buluşuyor" sloganı hem iddialı hem merak uyandırıcı. Ama tek kelimeyle, bu blog güçlü sloganın hakkını veriyor. Makyaj ürünlerinin yanı sıra, güzellik tüyolarını da rahatlıkla bulabileceğiniz, kozmetiklerin içerikleriyle beraber doğruyu yanlışı iyi bir gözle belirtmesinin yanı sıra, bilir kişi oluşuyla da gerçek bir kaynak olan Dr. Ebru, Türk blogları arasında oldukça önemli yerde.
makyaj-blogu-modaliza


Moda Liza Blog : Samimi ve tatlı bloglardan birisi de Moda Liza Blog. Hem kendisi hem yazıları takip edilesi nitelikte. Ayrıca Youtube kanalı daha bir başka. Samimi ve en doğal vlogger olan Moda Liza, Youtube kanalında güzellik ve makyaj ürünleriyle birlikte tüm tatlılığıyla özel hayatını da aralıyor.

mavi-ojeli-kiz-blog


Mavi Ojeli Kız Blog : Markaların/firmaların dahi ülkemizde bu denli yüksek kalite ve özgünlükte katalog çekimleri yok. Bildiğiniz tanıtımlardan çok daha özgün olan tek bir isim var ki, o da Mavi Ojeli Kız. Özellikle farklı kurgusal fotoğraf çekimleri, pek bir şahane.

guzellik-blogu-mor-menekse


Mor Menekşe Blog : Özellikle alışveriş yazılarını sevdiğim Mor Menekşe, genel olarak okumayı sevdiğim ve keyifle takip ettiğim bloglar arasında yer alıyor. Yazılarındaki anlatım sadeliği kadar net ve anlaşılır ifade etmesini çok seviyorum. Bir kozmetik veya makyaj ürünü alırken net bilgiye ihtiyacınızı karşılayan doğru adres olacağından eminim.

makyaj-blogu-sebnems-blog


Şebnem's Blog :  Enerjik, stil sahibi ve blog dünyasının en tatlı bulduğum isimlerinden birisi de Şebnem Blog. Sadece kozmetik ve makyaj ürünleri değil, aynı zamanda blog sayfasında sıklıkla yer verdiği kombinleri de bulunuyor. Sosyal mecraları da çok keyifli, takip etmenizi kesinlikle öneririm.
serap-tan-guzellik-blog


Serap Tan Blog : En sosyal blog ünvanını sonuna kadar hak eden bir blog var ise o da Serap Tan Blog olacaktır. Bu denli yüksek enerji, neşeli tavırları bile insana mutluluk aşılamaya yeter. Blog sayfasında sadece makyaj ve güzellik önerileri değil giyim stillerine de yer veriyor.


Kozmetik Perisi : İsmiyle müsemma tatlılıkta olan bloglardan birisi de Kozmetik Perisi. Dolu dolu bir blog. Bana göre en güzel özelliği de hem pahalı makyaj markaları hem uygun fiyatlı olanları bir arada. Böylece mukayese etme yönünden başarılı. Sürekli takip edeceğim bloglardan birisi.

goncanin-guncesi-blog


Gonca'nın Güncesi Blog : Güzellik adına en miskin olduğum kısım tırnak süslemeleri. Ojeyi normal şekilde sürüp geçmek bile benim için kolay değil. Taşanları çoşanları temizlemek zor geliyorken üzerine bir de nail art çalışmaları yapmak, benim adıma büyük beceri ve özen isteyen bir durum. Ama benim gibi miskinlere inat sevgili Gonca bu işin erbabı olacak yetenekte. Birbirinden güzel ve farklı ilhamlarıyla donattığı Nail Art çalışmalarının yanı sıra, kozmetik ürünlerinin incelemeleri de detaylıca blogunda yer alıyor.

guzellik-blogu-kontesce


Kontesce Blog : Blog dünyasnın zarif isimlerinden birisi de Kontes. Blogundaki oje swatchları en çok dikkatimi çeken ve ilgimi cezbeden kısmı. Farklı bir havası var. Sadece ojelerin güzelliği ile değil, birçok kozmetik & güzellik ürününü ve bunun yanı sıra kitap/müzik keşiflerini de bulabileceğiniz oldukça keyifli ve dolu dolu bir blog.

junkhead-in-purple-land-blog


Junkhead in Purple Land Blog : Uzun süredir takip ettiklerim arasında yer alan, mor rengine aşık insanlarda sıklıkla gördüğüm o özgünlük havası Junk Head ile ruh buluyor. Güzellik ve kozmetik merakı bir kenara, zevkli bir müzik dinleyicisi olması öbür tarafa. Ülkemizde bu denli güzel müzikleri tanıyan,bilen,seven çok insan yok. Ayrıca kendisinin harika da bir Youtube Sayfası var.


kokos-kozmetik-blog


Kokoş Kozmetik Blog : Kendine özel tatlı bir üslubu var ve ben kesinlikle Kokoş Kozmetiği çok seviyorum. Bana en başından beri kıpır kıpır neşeli bir izlenim vermişti. Blogu ise gün geçtikçe daha da ilgi çekiyor. Bir an önce keşfedip bakınmanızı tavsiye ederim. En çok ama en çok okumaktan keyif aldığım konuları, o tatlı üslubuyla anlattığı "Çöpe Yollananlar" serisi.

guzellik-makyaj-blogu-sherfinka

Sherfinka Blog : Okudukça en az benim kadar keyif alabileceğiniz blog olan Sherfinka; anlatımı olsun, blogun genel renkleri olsun, görselleri olsun o kadar sade bir çizgisi var ki. Hem ferah hem dikkat çekici. Aynı zamanda bu blogun yazarı da sade ve duru bir güzelliğe sahip. (41xMaşallah) Yazış tarzı kadar doğru önerileri de oldukça başarılı. Benim her zaman sevdiklerim arasında yer alacağı kesin.

guzellik-blogu-dofa-dofa


Dofa Dofa Blog : Makyaj ve güzellik bloglarında en büyük eksiklik yazılarının çok anlatımlı olmaması. Belki hızlı tüketime dayalı bir alan olmasıdır bu sorunun kaynağı bilemiyorum ama ben az yazıları olan bloglardansa daha çok anlatıma önem veren, dolu dolu bir blog okumayı yeğliyorum. İşte onlardan birisi de Dofa. Anlatımı hem akıcı, hem sıkmayan güzellikte.

oreo-seven-kiz-blog

Oreo Seven Kız : Kullanıcı adıyla dahi insanı gülümseten tatlılıkta olan bir blog. Vintage modası ile pek aram yok, ona rağmen vintage dokusunu sevdiren güzellikte. Sadece görselleri değil, yazıları da çok iyi. Kozmetik dünyasının yeniliklerini de yakından takip edip paylaşması muazzam. Takip etmekten keyif alıyorum.

sedin-dunyasi-blog


Sed'in Dünyası Blog : Daha çok yazmalı Sed'in Dünyası. İnanılmaz tatlı dilli biri. Hem seviyor hem de keyifle takip ediyorum. Kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin yanı sıra, çeşitli sitelerden indirim kodları, alışveriş detayları ve evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pratik yemek tariflerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Daha çok yazmalısın Sed :)

details-by-duygu-blog


Details by Duygu Blog : Keşke daha çok yazmalı dediklerim birisi de Details by Duygu. Blogu çok ferah. Okudukça eski sayfalara şıp diye gidiyor insan. Anlatımı çok samimi. Böyle çeken blogları okumayı, sayfalarında gezinmeyi çok seviyorum. Umarım Details by Duygu bu çağrımı duyar da daha çok konu paylaşmasına vesile olurum. Takip etmenizi öneririm.


guzellik-blogu-bakimli-kedi


Bakımlı Kedi Blog : Hem çok tatlı hem çok akılda kalıcı bir isim olan Bakımlı Kedi; ferah, göz yormayan blog sayfasına sahip olduğu gibi anlatımı da sade ve samimi. "Devamını Oku" resmindeki patiler, en bittiğim tarafı. Böyle ayrıntıları çok seviyorum. Blogda ağırlıklı olarak bakım ürünleri yer alsa da, makyaj örnekleri ve ne giydim kombin yazıları da bulunmakta. Seveceğinize eminim.


makyaj-blogu-mumbles-on-makeup

Mumbles on Makeup Blog : Tek bir markaya bağlı kalan blogları hem çok tekdüze hem de oldukça sıkıcı buluyorum. Zengin içerik sunan güzellik bloglarını okumak kesinlikle daha eğlenceli. Farklı kozmetik markalarını etraflıca anlatan bloglardan birisi de Mumbles on Makeup. Sıradan bloglardan değil, birçok kozmetik markasını bir arada barındırıp incelemesine yer verdiği için, rahatlıkla fikir alınabilecek güzellikte.

guzellik-makyaj-blog-sombrenix

Sombrenix Blog : Ahh, ben Sombrenix blogunda gezindikçe, konuları okudukça, sayfalar arasında atladıkça blogdan çıkamıyorum bir türlü. Her seferinde "Önceki Kayılar" tıklaya tıklaya ilerliyorum. Özellikle alışveriş yazılarının etkileme gücü çok yüksek. Severek takip ediyorum.Benim için en iyi Türk Güzellik / Makyaj Blogları bu şekildeydi. Takip ettiğim daha çok isim olmasına rağmen hepsini tek bir konuda paylaşmam imkansız. Eğer siz de bu blog mimini yapmak istiyorsanız keyifle okurum. Her bir öneri blog demek yeni bir keşif demek.


64 yorum:

 1. Adsız5/4/14

  içlerinde bildiklerimde varda bu kadar blog olduğunu bile bilmiyordum :DDD

  YanıtlaSil
 2. Adsız5/4/14

  youtube videolarına tıkladığımda çalışmıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kontrol ettim bir sorun yok, acaba Youtube kapandığı için mi göremiyorsunuz, yoksa linklendirmede hata yok, eğer kapalı gözükmesinin nedeni buysa en kolayı Zenmate kullanmak (Chorme eklentisi)

   Sil
 3. Yazını gördüğümde bakim bir belki takip etmediğim bloglar vardır dedim,bir baktım kendimi gördüm. :)Herkes hakkında üşenmeyip ne güzel yorumlar yapmışsın.:)Kendim adına çok çok teşekkür ederim güzel yorumların için.:)Ahh ahh bende yazmayı o kadar istiyorum ki çok üşengeç bir insanım itiraf ediyorum:)Ama böyle güzel bir yorum aldım ya daha çok yazacağım.:)Tekrardan gerçekten çok çok teşekkür ederim güzel yorumların için. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmen beni daha çok mutlu etti :) Daha çok yazmalısın kesinlikle, blogun bir harika zira <3 :)

   Sil
 4. Canım benim senin gibi başarılı ve klasikler arasına girmeyi başarmış bir blogger'ın sayfasında adımın geçmesi çok mutluluk verici.Gözüm kapalı güvenerek,keyif alarak ve en acemi olduğum dönemlerde beni ilk destekleyenlerden biri olduğun için özel bir sevgi besleyerek takip ettiğim birisin.Paylaşımlarımızın uzun yıllar devam etmesi dileklerimle.Kocaman sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ederim, iyi ki blog dünyasında varsın, her zaman seni büyük bir keyifle takip ediyor olacağım <3 :)

   Sil
 5. Senin beğendiğin bloggerlardan biri olduğum için çok mutlu oldum. Teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok naziksin, ben teşekkür ederim :)

   Sil
 6. yeni güzellik blogları keşfetmek eğlenceli olacağa benziyor.bu özenli yazı için tşkler :))

  YanıtlaSil
 7. Bu listede yer almak beni nasıl mutlu etti anlatamam :) Çok teşekkür ederim. Umarım bir gün, senin kadar iyi bir blog yazarı olmaya köşesinden de olsa yaklaşabilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim kadar iyi bir blog yazarısın zaten :) Daha da uzun yıllarca umarım hep yazarsın <3

   Sil
 8. Hacer Erdopan5/4/14

  makyaj bloglarını tek bi yazıda kaleme aldığınız için kendi adıma teşekkür ederim.üstelik hepsi türkçe.biz okurlara çok faydası oluyo.hepsini tek tek okuycam ;-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklıma yazmak hiç gelmemişti, bu mimi Alice ve Pamuk Şeker göndermese gelmezdi de, asıl onlara teşekkürler :) İlginizi çektiğiyse ne mutlu

   Sil
 9. Tatlım bu güzel yazıda yer aldığım için mutlu oldum.:)
  Yazdığın blogların bir çoğunu bende severek takip ediyorum ama bilmediğim birkaç blogu da sayende keşfetmiş oldum.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok naziksin, ben böyle tatlı yorum attığın için teşekkür ederim :)

   Sil
 10. Begendigin bloglarin yarisindan fazlasini ben de begenerek takip ediyorum.Alakasız ama bi sorum olacak sna blog başlıklarnda yazi stilini rengini nasil degistiriyorz nette cok yazı var ama birsey anlamadm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En kolayı şu şekilde, Blog Paneli > Şablon > Özelleştir > Gelişmiş > Kayıt Başlığı

   Bu sıralamayı takip ederek zevkine göre seçebilirsin. Blogun font değişimi oradan yapılabiliyor, umarım yardımcı olabilmişimdir :)

   Sil
  2. evet böyle yapıyorum ama olmuyor malesef

   Sil
  3. Başka türlüsünü bilemiyorum ki :(

   Sil
 11. O kadar genis bir dunya ki :) ne iyi ettin de yazdin... Yeni dostlar tanittin, tanidiklarimizi tekrar hatirlattin ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız çok geniş :) Beğenilmesi çok hoşuma gitti, yorumunuz için çok teşekkürler :)

   Sil
 12. Cok tesekkurler bize de yer verdigin icin :) Ben de senin yazılarını en basından beri severek okuyorum, forumlar ne kadar popülerdi eskiden değil mi? Dörtdörtlükblog forum arkadaşlığından doğan bir blog, Gözde ile bir kozmetik forumunda tanışıp açmıştık blogu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah evet forumlar bir hayli revaçtaydı bir ara :) Dörtdörtlük blogun öyle kurulduğunu bilmiyordum, iyi ki kurmuşsunuz :)

   Sil
  2. ben de teşekkür ederim, bizi beğenmene çok sevindim ☺
   Onur'un dediği gibi başladı bizim de blog maceramız ☺ 4 kişiydik hatta en başında, diğer 2 arkadaşımız da aynı forumdandı ☺ hatta birisi yazında da yer alıyor, Shayna ☺

   Sil
  3. Öyle mi onu da bilmiyordum :) Dörtdörtlük Blog 'un harika bir çizgisi var, umarım uzun yıllar devam edersiniz yazmaya :)

   Sil
 13. Cok zarifsin, bu guzel listeye beni de dahil ettigin icin tesekkur ederim. Simdi bu iltifatlara layik olmak icin daha cok calismaliyim. XOXOX :) Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog dünyasının en bilir kişisi kuşkusuz ki sensin :) Çok Sevgiler <3

   Sil
 14. çok faydalı oldu inan ne kadar güzel bloglardan habersizmişim meger :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle düşünmenize çok sevindim :)

   Sil
 15. Canım benim ya kesinlikle bende seni çok çok seviyorum,kalplerimiz bir ❤ bu kadar bloğun içinden banada yer ayırıp düşünmen beni inan çook mutlu etti ! ㋡ 5 dakkadır yüzümde değişik güzel bir gülücük var ㋡ o naif kişiliğin bloğundaki yazılarınla birleşince şahane bir ortak çıkıyor karşımıza, iyiki varsın iyiki yazıyorsun. Marka takıntın olmadan uygun fiyatlı ürünlere yer veriyor olman benim için ayrı bir keyif . {Yukarıdaki takip ettiğin blogları bir*iki kişi hariç bende çok severek takip etmekteyim, gerçekten kişilik analizini çok güzel yapıyorsun,hakettiği değeri veriyorsun gerekenlere.} Bence çokta başarılısında maşallah,hep böyle başarılı ol hem bloğunda hem iş hayatında hem aşk hayatında mutlu ve başarılı ol emi ,çok öptüm mucuukkkkxxxx ..
  '' Sevgilerimle ''

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay canım ne tatlı ve zarif yazmışsın böyle <3 Sen de iyi ki varsın şekercim, en başından beri çok iyi izlenim verdin blog dünyasında, hem tatlı yazış tarzın hem keyifli halin ile daha çok bizimle olursun umarım :) Sözlerin için teşekkür ederim, Çok Sevgiler <3 :)

   Sil
 16. Mimi yanıtlamana çok sevindim :D bu düşüncelerinde beni ayrı mutlu etti.çok teşekkür ediyorum tekrardan

  YanıtlaSil
 17. Canım benim yazında bana yer verdiğini görünce çok mutlu oldum.Senin blogunu çok beğeniyorum.Okurken keyif aldığım hatta örnek aldığım senin kadar iyi bir bloggerın beni takip etmesinden bir kez daha gurur duydum..Çok zarifsin <3 Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gonca'dım <3 Sözlerin için teşekkür ederim, bana göre en iyilerden birisisin, daha nice yazılara :)

   Sil
 18. Adsız6/4/14

  yaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Ama ben çok çok duygulandııım :')

  Aaa aynı blogları izliyormuşuz diye diye aşağıya iniyordum ki bi baktım blog headerım yer alıyor !!
  Oreo seven kız blog adını her okuduğumda benim de yüzümde tebessüm oluşuyor, hemen altında kendimi görünce ağzım kulaklarıma vardı vALLAH :))

  Pelincim inan nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum sana!

  Çok naziksin ve hakkımdaki düşüncelerin için müteşekkirim.. Üniversite 1.sınıf oldum ya hemen boşladım blogumu çok çok haklısın. Ama söz düzelicem :)

  Ben de seni çok başarılı buluyorum ve sakın bizi bırakma olur mu <3 :)

  Çok çok öpüyorum seni, vize zamanı inanılmaz moral oldu bana. Allah da senin yüzünü güldürsün =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımmmm <3 Çok şekersin. Ne kadar tatlı cümleler yazmışsın böyle, çok teşekkür ederim :) Senden bol yazı bekliyoruz, en azından kendi adıma :) Bol bol nice yazılara, senin de yüzün hep gülsün <3 Çok Sevgiler! :)

   Sil
 19. senin tarafından yazılmış bir listede yer almak, hem de bunca güzel blogla beraber anılmak o kadar hoşuma gitti ki! gurur duydum resmen kendimle :) çoook çok teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek rica ederim, benim için en iyi bloglardan birisin :)

   Sil
 20. Bloğuma Miskin Kek'ten neden bu kadar trafik gelmiş ki diye ışınlandım, bir baktım böyle bir yazı yazmışsın ^_^ Çok mutlu ettin beni yazdıklarınla, bu kadar sevdiğim bir bloggerın bloğumu severek takip ediyor olması beni gururlandırdı :) Çok teşekkür ederim, ne desem anlatamadım hissettiklerimi ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hislerimiz karşılıklı :) İlk başından beri seni zaten keyifle takip ediyorum, hatta konuya yazmayı unutmuşum, bana göre en renkli blogsun :)

   Sil
 21. Tatlım çooook mutlu oldum inan, bu listede olmak benim için çok anlamlı, veee duygularımız karşılıklı, çok teşekkürler tekrar, inanılmaz mutlu oldum gerçekten:) kocaman sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok zarifsin, ben teşekkür ederim :)

   Sil
 22. Pelin'cim çok teşekkür ederim, çok utandım! :-)
  Ben de senin blogunu - hatta blogla sınırlandırmayalım- genel duruşunu çok beğeniyorum,
  Sevgiler ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bu tatlı sözlerine :) Çok Sevgiler <3

   Sil
 23. Ne kadar özenle hazırlanmış bir yazı <3 Senden bu güzel sözleri duymak çok mutlu etti beni ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Bu yorumun da beni çok mutlu etti <3 Sevgiler

   Sil
 24. ayyy ben bu yazıyı şimdi gördüm kiii :) güzel yorumların için çok teşekkür ederim, yıllardır blogunu takip ediyorum bize ait bir yazı görünce çok mutlu oldum. sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlı yorumun için teşekkür ederim :) Çok zarifsin, Sevgiler <3

   Sil
 25. Adsız10/4/14

  bence burda melisa büyükçıngıl da olmalıydı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa evet haklısınız, gençlerden başarılı bulduklarımdan birisi, ama blogu yok diye biliyorum, vlogger değilmiydi o tatlı kız? :)

   Sil
 26. Adsız16/4/14

  Gorkem karman'i unuttunuz mu acaba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Takdir edersiniz ki tüm blogları bir konuda almamın imkanı yok, tabii ki de Görkem Karman da başarılı bir blogger

   Sil
 27. Sanırım ilk defa bir blog tavsiyesi yazısında ben de varım, yazarken aldığım keyfi yansıtabildiğim için çok mutlu oldum :)
  Bu geniş çaplı yazı için teşekkürler ayrıca :))

  YanıtlaSil
 28. Seçil, o keyfi birebir verdiğine emin olabilirsin :) Her zaman keyifle takip edeceğim, Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 29. Cnm bu yazıyı yeni gördüm desem:/hemde içinde bendende bahsetmisken:/ güzel yorumların ve düşüncelerin için çok teşekkür ederim:) bu arada blogunun ne kadar sağlam takipçisi burdanda anlamış oluyoruz eski yazıları bile okuyorum:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek canım olabilir :) Ben de en başından seni ayrı bir seviyorum zaten <3 Hislerimiz karşılıklı emin ol, çok öpüyorum Sevgiler <3

   Sil
 30. Ben bu yazını kaçırmışım çok özür dilerim canım benim :( Senin kadar kalbi temiz ve güzel gözlerle hayata bakan bir arkadaşım olduğu için inanılmaz şanslı ve mutluyum.Güzel sözlerin için çok ama çok teşekkür ederim.Listenin en başına Miskin Kek'i eklemeyi unutmuşsun benim favorim olur da kendileri (: Kocaman öpüyorum canımsın <3 :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım <3 Ne özrü olur mu öyle şey :) Ben canı gönülden sevdiklerimi paylaştım bu yazıda, keşfetmeyenler var ise hemen tıklasın keşfetsin istesin dedim bu güzel blogları :) Çok başarılı bir blog yazarısın, ben de seni kocaman öpüyorum :* Çok Sevgiler <3

   Sil
 31. heey, bu yazını görmemiştim =) ne kadar tatlısın ki sen. Birçoğunu ben de severek takip ediyorum zaten ama etmediklerime mutlaka bakacağım ^^

  YanıtlaSil