Arama Kutusu

Sigma Beauty Makyaj Fırçası E40 Tapered Blending Brush

Sigma Beauty E40 Tapered Blending Brush
Sigma Karıştırma Blending Göz Makyaj Fırçası E40Sigma Beauty makyaj fırçalarıyla ün salan ve belki de en iyi fırçalarından birisi de göz farını adeta başka kimliğe bürüyen bir karıştırma fırçası olan E40 Tapered Blending Brush, iyi ki ama iyi ki sahip olmuşum dediğim makyaj fırçalarımdan birisi. Bildiğiniz gibi Sigma fırçaları, Mac makyaj fırçalarına uygun fiyatlıı alternatif (dupe) olarak gösterilmesiyle ünlü. Sigma E40 fırçasının muadili de Mac 224 makyaj fırçası. Yıllardır Sigma E40 fırçayı kullanan biri olarak diyebilirim ki, şu ana kadar ne kıl dökme problemi ne formunu bozma hali oldu. Fırçanın üzerinde yer alan yazılarının bir parça deforme olmasından hariç hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Sigma-E40-Tapered-Blending-Brush-goz-makyaj-fircasiZor zamanlarda concealer (göz altı kapatıcısı) ve hatta elmacık kemikleri üzerine, şakak üstlerine, dudak üstünün V kısmına, buruna aydınlatıcı uygulama olanağı sağlasa da, Tapered Blending makyaj fırçasının asıl görevi farları birbirine karıştırarak dağıtmak. Bu makyaj fırçası ile farların geçiş yerlerini ne kadar karıştırırsanız, o kadar smokey (buğulu/dumanlı) göz makyajı elde edersiniz demektir. Geniş yapısını rağmen ucu yuvarlak bitişli olduğu için farların birbirleriyle harmanlanmasını gayet güzel başarıyor.


Sigma-E40-Tapered-Blending-Brush-goz-makyaj-fircasi


Tabii bu kadar büyük olması beraberinde bir dezavantajı da getiriyor, küçük yapılı gözlerde kullanımı çok rahat değil. Eğer bu konudan yana endişeniz var ise bu fırçayı aydınlatıcı fırçası amaçlı kullanabilir, bunun yerine de daha küçük boyutlu karıştırma fırçaları olan Sigma E45 Small Taperd Blending veyahut Sigma E25 Blending makyaj fırçalarına bakınabilirsiniz. Benim favorim ise tüm zamanların en iyi göz makyaj fırçalarından biri olarak gördüğüm Sigma E25 şahanesi.


2 yorum:

  1. Merhabalar... ben sigmadan bir karistirma fircasi almak istiyorum gozlerim de pek kucuk sayilmaz :) e25 e35 ve e40 arasinda kararsizim :(

    YanıtlaSil