Arama Kutusu

Toni&Guy Sea Salt Spray / Deniz Tuzlu Saç Spreyi

toni-guy-sea-salt-spray-deniz-tuzlu-sac-sekillendirici

Toni&Guy Sea Salt Spray
Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Saç Şekillendirici
Tertemiz yumuşacık saçlar bildiğiniz gibi şekil almakta çok zorlanır, istediğiniz görünüme gelmesi için de saçları biraz kirletmek lazım. Kulağa garip geliyor ama saçları yıkadıktan sonra biz kızlar, daha nasıl kirletsem diye onu bunu sürmek zorunda kalıyoruz. Çünkü tertemiz saç şekil almaz, kabarır ve saçlarımızın havasıyla moral bulan bünyeler olduğumuz için de bu durumdan hoşlanmayız.Deniz Tuzu saçlara sertlik kazandırır, saçların dalgalı formda şekillenmesine yardımcı olur. Denizden çıktığımızda doğal haliyle harika şekillenen saçlardaki o plaj dalgaları / beachy waves görünümü o kadar hoş duruyor ki, bu etkiyi günlük yaşamımızda da devam ettirmeyi kim istemez ki? Zaten en çok arzulanan saç şekillerinden biri olduğunu Youtube beachy waves diye yazdığınızda, karşınıza çıkacak olan binlerce öğreti/tutorial ile görebilirsiniz.toni-guy-sea-salt-spray-kullananlar


Saç şekillendirici markaları da özellikle son zamanlarda deniz tuzu ve saç olayını yakın merceğe aldı ve artık şekillendirici ürünlerinde yer vermeye başladı. Toni&Guy benim henüz yeni kullanmaya başladığım bir marka. Daha önce kuaförümün, sıra sıra saç ürünlerini dizdiği raflarda dikkatimi çekiyordu ama Osis+ benim nazarımda galip geldiği için, Toni&Guy ürünleriyle tanışmakta geciktim.


Gratis'te gezinirken görünce denemek istedim. Bir zamanlar sadece kuaförlerde satılıyordu, daha ulaşılabilir olması büyük rahatlık. Toni&Guy Sea Salt Spray / Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey tüm saç tiplerinin kullanımı için uygun, denizden çıkmışçasına saçlardaki plaj dalgaları / beachy waves etkiyi yakalamaya yardımcı olmaya yarıyor. Duştan sonra saç uçlarıma yediriyor ve kuruturken de saçlarımı öne eğerek şekillendiriyorum. Böylece saçların hacimli görünümü daha da arttırıyor.


Toni&Guy Sea Salt Spray İşe Yarıyor Mu? 


Benim deniz tuzlu bu saç şekillendiricisinden beklentim daha çoktu. Asla ve asla saçlarım denizden çıkmış gibi bir görüntüde olmadı. Peki hiç işe yaramıyor mu? Hayır, yarıyor ama beklentilerinizi düşük tutmanızı öneririm. Hacim konusunda daha çok işe yaradığını düşünüyorum. Hacimlendirmesini sevdim. Tazelik hissi veren kokusu gayet hoş. Saçlara kattığı bir parça sertlik, saçları şekillendirmem konusunda istediğim şekli vermeme olanak tanıyor. Ancak ben istediğim formdaki saçlara kavuşmak için, mutlaka yanında ek ürünler kullanıyorum. Şuradaki yazımda anlattığım Goldwell Saç Kıvırcıklaştırıcı Sprey, kesinlikle bundan daha iyi etkide idi. Ki o deniz tuzu içermiyordu ama beachy waves elde etmemi daha şipşak yapıyordu. Goldwell 'in de tek eksi yanı, saçı yıpratıyordu. Bu ondan daha hafif yapıda ve etkide.


Benim beklentim daha fazla olduğu için, bu beklentimi bana veremedi. Denizden çıkmış bir görüntü değil de, saçlarımı hacimlendirme konusunda ek eleman vazifesi gördü. Eğer hafif dalgalar yapsın ve bunu yaparken de biraz da hacim versin diyorsanız, aradığınız bu olabilir. Benim için ise, ek ürünlerle kullanmam gereken, başlı başına harika etkide olmayan bir ürün oldu. Kullandıkça karar verdim ki, ne iyi ne kötü bir ürün, ama ben iyi etki bırakmayan ürünleri sürekli kullanmayı sevmiyorum, bu yüzden bir daha alacağımı sanmam. Daha etkili, saçlarda gerçek anlamda deniz dalgaları yaratabilen ve bunu yaparken saçları parlaklaştırmayı da ihmal etmeyen ürünlere yönelmek isterim.8 yorum:

 1. ben sevdim bu ürünü :)
  tuzlu tuzlu kıtır kıtır yapıyor saçı biraz ama haklısın, denizden çıkmış gibi bir görüntü yok :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kötü bir saç şekillendirici değil, ilk alıp kullandığımda etkisini fena bulmamıştım ama zamanla kullandıkça çok da iyi olmadığını gözlemledim ama bulacağım gerçek deniz dalgası yaratan spreyi bir gün :)

   Sil
 2. merhaba, bu ürünü ben de kullanıyorum ve memnunum, evet hafif bir sertlik oluşturuyor fakat benim çok kabaran saçlarımı düzene sokuyor adeta ve kokusu da çok hoş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bu efekti zaten sertleştirici şampuan ve ardından bir saç serumuyla alabiliyorum, umdum ki gerçekten denizden çıkmış saçlara erişeceğim, nerdee :) Kötü bir ürün değil, beklentimle aynı dengede değil diyeyim :)

   Sil
 3. Benimde büyük umutlarla üstelik büyük aldığım fakat memnun kalmadığım bir ürün oldu. Benim gibi saçları kalın telli ve sık olanlar için pek etkili bir ürün değil bence. Hacim ve dalgalandırması eh işte diyebileceğim düzeyde. Fakat en sevmediğim yanı elektriklendirmesi oldu benim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, yorumunuza katılıyorum. Elektriklendirmesinin sebebi, kıvırcıklaştıran çoğu saç bakım ürünü bunu yapıyor, çünkü kıvırcık saç haliyle elektriklenmeye epey müsait saç demektir, zaten kıvırcık saçların muzdarip olduğu ortak sıkıntı da bu. Ama bu tarz bir saç şekillendiricisi dalgalaştırma yaparken o elektriklenmeye de bir çare bulmalı, üstelik tek başına kullandığımda gün içinde saçlardaki ışıltıyı da alıp götürdüğünü gözlemledim, bir daha alacağımı hiç sanmıyorum :/

   Sil
 4. Adsız9/11/13

  Güzel bir yazı olmuş bende bu ürünü denemek istiyordum ki vazgeçtim :) Çünkü benim saçlarım düz elektriklenmelerden hoşlanmam ve saçın sertleşmesini de sevmem :) Bu yazı iyi oldu baya :) Bu arada mesajımı aldınız mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha güzel bir deniz tuzu bulma keşiflerindeyim, araştırmalarım devam edecek :) Aldım mailinizi, cevap yazdım ki :) Sevgiler

   Sil