Arama Kutusu

Neutrogena Güneş Koruyuculu Dudak Nemlendirici

neutrogena-dudak-nemlendiricisi-spf20-lip-balm

Neutrogena Güneş Koruyuculu Dudak Nemlendiricisi
Neutrogena Lip Moisturizer SPF 20

Neutrogena Dudak Nemlendiricisi (lipbalm), SPF20 güneş koruyucu özelliğinde ve güneş korumasına dudaklarda ihmal edenler için ideal yapıda. Özellikle yaz zamanı güneşin daha yoğun olduğu o dönemde, biraz daha fazla kullanmıştım. Neutrogena, benim için market rafları arasından alınabilecek en iyi markalar arasında yer alsa da, bu lipbalmı ile çok fazla anlaşamadım. Aslında yapısını kötü olarak nitelendiremem. Dudakta emilimi çok hızlı olmamasına rağmen ortalamanın altında değil. Dudaklarda hafif bir beyazlık bırakıyor ama bu zamanla geçiyor. Benim anlaşamadığım tarafı kokusu oldu. Yoğun bir balm kokusu var. Nedense bana her kullanımımda sabun kokusunu hatırlatıyor. Dudaklarımdan gelen sabun kokusuna fazla tahammül edemiyorum. Ama aynı ürüne sahip olan arkadaşım, bu kokuyu rahatsız edici bulmuyor. Yani, bu durum kişisel değerlendirmenize kalmış. Ama onunla ortak paydada buluştuğumuz bir nokta var ki, dudakları geçici olarak beyazlatıyor.neutrogena-gunes-koruyuculu-dudak-nemlendiricisi


Genel olarak ; Neutrogena Lipbalm yapıca kötü değil, emilim hızı ve nemlendirme başarısı orta seviyede, güneş koruma yönü ile rakiplerinden daha özellikli ancak parfümlü ve petrol içeriği bulunan bir lipbalm. Kokusu da baskın. Güneş koruyuculu lipbalmlardan bir başka denediğim ve şurada bahsetmiş olduğum Isana Lipbalm 'a kıyasla daha iyi yapıda. Fiyatı uygun ve her yerde satılıyor. Denenebilir ayarda.


Not :  Neutrogena ülkemizde pek çok yerde satılmasına ve yaygın olarak kullanılmasına rağmen, yurt dışında satışta olan pek çok ürünü yok. Neutrogena makyaj ürünleri özellikle gelmesini en çok beklediklerim arasında. Umarım bir gün tüm ürünlerini kolayca bulabiliriz. Özellikle kalem rujları çok cezbedici görünüyor.


neutrogena-makyaj-urunleri10 yorum:

 1. Beyaz iz birakan lip balmlari hic sevmiyorum, koku da varsa elimi dahi surmeyecegim bir urunmus bu :/ Watsomsun magic lip balmini da kokusu yuzunden kullanmiyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Watsons magic lipbalmın kokusu bundan çok çok iyi, öyle söyleyeyim :)

   Sil
 2. bundan bendede var ama bitsin bir daha almayacağım.Okadar dudaklarımda balm var hissi veriyorki.Ben gece yatarken uyguluyorum o dudağımdaki hissi sevmiyorum.Birde hayvanlar üzerinde test ediliyor oluşu iyice soğuttu beni bu üründen.Burts bees i tavsiye ederim :)

  Bana da beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet, aynı o dediğiniz balm var hissi uyandırıyor :) Burt's Bees benim de severek kullandıklarım arasında, tabii ki bakınırım blogunuza bakınırım, sevgiler :)

   Sil
 3. bu nemlendirici bende de var çok memnunum kokusu da harika.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazıda bahsettiğim arkadaşımla aynı memnuniyeti yaşıyorsunuz demek ki :)

   Sil
 4. Migrostan kremiyle beraber almıştım bende bunu ama burts bee ye oranla yapısı ve kokusunu sevdim ,şuaralar sıkça gece yatmadan evvel kullanıyorum :-} en azından sps si var be peloşum kullan gitsin boşver {-:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geceleri güneş korumalı ürünler kullanmak zararlı :)

   Sil
  2. Ya ciddenmi canım,bilmiyordum :( niye acaba ya,sabah yalama dudağımdakini yemek onu bunu yerken yok etmemek adına gece sürüyordum :)

   Sil
  3. Tabii ki, güneş korumasını sağlayan kimyasalların gece bir faydası yok, bilakis zararı var. Geceleri kullanmamanı öneririm, Sevgiler :)

   Sil