Arama Kutusu

Jane Iredale Yağlı Ciltler İçin Mineral Makyaj Bazı

jane-iredale-yagli-ciltler-icin-mineral-makyaj-bazi

Jane Iredale Absence Oil Control Primer
Jane Iredale Güneş Koruyuculu Yağ Dengeleyici Mineral Makyaj Bazı

Mineral makyajın isimlerinden olan Jane Iredale markasının, SPF15 güneş koruyucu içeren ve yağlı ciltlere özgü ciltteki fazla yağı silip süpürmek yerine dengeleyerek cilt dostu olan "Oil Control" serisinin üyelerinden birisi de Absence Oil Control Primer isminde bir makyaj bazı.


Yapısı oldukça katı kıvamda, bu tarz katı ürünleri ürünleri kullanmak için ideal olan bir fondöten fırçası ile uygulayabilirsiniz. (Örneğin Mac 190 veya Sigma F60) Hatta uygulama önerisi olarak verilen fırçanın arka yüzüyle hafifçe kazıyarak ürünü çıkartma fikrini de uygulayabilirsiniz. Parmaklarınızla da elbette uygulayabilirsiniz ancak eşit dağılım için fırça daha iyi vazife görecektir. Yapısı katı olmasına rağmen uygularken göreceksiniz ki oldukça da kremsi.


jane-iredale-yagli-ciltler-icin-makyaj-bazi


2 renk skalası bulunuyor. Absence ve Absence 2 şeklinde. Absence açık, Absense ise ondan daha koyu renkte. Benim için rengi Absense 2 tüm yüzüme oldukça koyu, ancak yağlı değil karma bir cilt olduğum için tüm yüzüme zaten uygulamak, kuru olan yanak bölgem için iyi olmayacaktır. Benim gibi karma ciltli iseniz, sadece T bölgenize sürmek iyi bir yöntem olacaktır. Rengi şeffafa yakın, koyu rengi bile ambalajında biraz iddialı bir renk gibi duruyor ama cildinizle buluştuğu anda göreceksiniz ki aslında rengi çok masum şeffaflıkta.jane+iredale+absence+oil+control+primer


Makyaj bazlarında genellikle bol silikon bulunur, gözenekleri daha iyi küçültmek adına. Ancak sürekli bol silikonlu ürünler kullanırsanız, cildiniz sizinle inatlaşarak daha bol gözenek sürprizi yapar ki bu durum canınızı çok sıkabilir. Jane Iredale makyaj bazı ise, diğer bazlardan oldukça farklı bir yapıya ve formüle sahip. Cildin gözeneklerini "-mış gibi" kapatmaya çalışmak yerine, sizin adınıza daha büyük bir iyilik yapıyor ve yağlı ciltlerin muzdarip olduğu cildin yağ dengesini kontrol etmenizde yardımcı oluyor. Ağır formüllü olmadığı gibi, uygulandığında yüzde de ağırlık hissi oluşturmuyor. Yağlı ve hassas ciltler için uygun, ancak benim gibi karma cilt tipindeyseniz de T bölgesi için uygulanabilir.


Absense açık tenliler için, Absense 2 ise orta ve daha koyu tenliler için tüm yüze uygun.
Yağlı ciltlerin dikkatle kullanmasını öneririm. Normal ve kuruya dönük cilt tiplerinde daha rahat bir uygulama sağlayacaktır.


jane+iredale+absence+oil+control+primer+swatches
jane+iredale+absence+oil+control+primer+swatches
* Tanıtım Ürünüdür.

2 yorum:

 1. Adsız2/11/13

  merhaba, yazılarınızı çok beğenerek okuyorum. bence çok faydalılar ve objektif yorumda bulunduğunuz için teşekkürler.
  benim cildim yağlı, eskiden yanaklarım da t bölgem gibi yağlıydı ama şimdi pul pul olabiliyor bazen. bu bazı sürmek sizce daha çok kurutur mu?
  bir de diğer makyaj bazları gibi makyajımızı sabitlemede işe yarıyor mu? sorumu yanıtlrsanız çok çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
  sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, pullanma söz konusu ise kullanmanızı önermem açıkçası. Gerçek anlamda yağlı ciltlerin sevebileceği bir ürün. Silikonlu ama karma ciltlerin daha çok sevebileceği yapıda olan Too Faced Primed and Poreless makyaj bazını deneyebilirsiniz. Ayrıca makyaj bazları tabii ki makyajı sabitlemek adına iyi bir rol oynuyor. Hem renklerin biraz daha canlı durmasını sağlıyor hem de makyajı sabitliyor. Ama makyajı sabitlemek için, harikalar harikası Skindinavia spreylerini kullanmak çok daha etkili :) Sevgiler

   Sil