Arama Kutusu

Göz Kremi Kullanmak İçin 4 Neden

Göz Kremleri, daha hızlı yaşlanmaya müsait olan hassas göz çevremizi korumak adına kullandığımız bakım ürünleridir. Kimileri gereksiz eleman vazifesiyle etkisini hiçe sayar, kimileri ise onsuz yaşayamaz. Ben ikinci kesimdeki kullanıcılar arasındayım, bu kesin.

goz-kremi-kullanimi
Göz kremi kullanimi için 4 neden


Kozmetik dünyasındaki tüm bakım ürünleri birer mucize değildir. Cildimize verdikleri bir nebze yararla birlikte bakımın yarattığı konfor hissi biz kadınlar için vazgeçilmez oluyor. "Şu marka göz kremimi sürdüm ve bütün kırışıklıklarım anında yok oldu, bir de üstüne tüm göz altı morluklarım pufff uçuverdi, aylar oldu geri gelmedi ohh miss" diye bir cümle kurmanız, TV reklamlarında abartılması için yazılan reklam metnini ezberlediğinizde ve ücreti ödenmesi karşılığında gerçekleşecek emin olun. Bu durumda size bir iyi bir de kötü haberim var.


İyiyi sona saklayayım. Kötü haber; bir star olma yolunda kariyeriniz ilerlemiyorsa, bilumum dergi kapaklarında ve Tv reklamlarında boy göstermeniz çok zor. Tabii rüyalarınızdaki kenar süsleri hariç. İyi haber ise, üzülmeyin böyle bir krem dünya üzerinde yok ve hiçbir zaman da olmayacak.


En iyi nemlendirici kremini bulmak, en hacim veren maskarayı bulmak kadar zordur. Hayatınızın doğru erkeğini dahi bulursunuz, kozmik maceralarınız bitmez. Çünkü bu işte dönen ciddi bir pazar piyasası var. Ve kadınlar alışveriş için neden arar, net.


Göz kremi kullanmak için daha güçlü nedenlere ihtiyacım var diyorsanız, karşı koyamayacağınız nedenlerim var sizler için :Göz Kremi Kullanmak İçin Neden 1 : Önlemek İyileştirmekten Daha İyidir

Kırışıklık oluşmadan önce göz kremi kullanılması, oluştuktan sonra kullanılmasından mantık golü ile 2-0 öne geçer. Kırışıklarınız yokken, diğerlerine göre daha iyi içerik sunan markaların göz kremlerine 20'li yaşlarda başlayabilirsiniz. 20'li Yaşlar İçin En İyi Göz Kremler Nelerdir? sorusuna cevabım şuradaki yazımda.


Göz Kremi Kullanmak İçin Neden 2 : Göz Çevreniz Yüzünüzde En Hassas Bölgedir

Göz çevresi yüzümüzde en ince bölge olduğu için, dış etkilerden daha hızlı etkilenir. Güneş ışığı, kötü hava koşulları, dengesiz beslenme ile verilen hasar, kurumaya eğimli göz çevresini zor duruma sokar ve kırışıklar baş gösterir. Eğer ki makyaj da seven bir bünye iseniz; göz farları, maskaralar, eyeliner gibi makyaj ürünlerinin devamlı kullanılması sonucu yarattığı tahribatı dengelemek için göz çevreniz daha bol bakım takviyesine ihtiyaç duyar.


Göz Kremi Kullanmak İçin Neden 3 : Göz Çevresi Kendisine Uygun Kremleri Sever

Bu yüzden yüzünüze uyguladığınız nemlendirici kreminizi göz çevresi kremi olarak uygulamayın. Bu kriter, sizin bilincinizle ters düz olabilir elbette. İçeriğine güvendiğiniz bir kremi her 2 amaç için de kullanabilirsiniz. Ancak kızarıklar için veya yağlı cildinizi sıkılaştırmak için görevlendirilmiş bir yüz kremini göz çevrenize uygulamak, göz çevrenizle yaşayacağınız olası kavgaya maruz kalmak için bile bile lades demektir. Benim gibi miskinlik dozajınız da yüksek ise, bu uğraş yerine göz çevresine özel üretilen kremleri tercih etmeniz daha doğru bir adım olacaktır.


Göz Kremini Kullanmak İçin Neden 4 : Gözleriniz MFÖ Gibi Yorgun Düşmesin

MFÖ Grubunun (ki benim dünyamın en vazgeçilmez kahraman babalarıdır) bir Amerika konseri öncesi fazla yorgunluk nedeniyle yapılacak olan konser iptal edildi. Christopher Caudwell gibi düşünmediğime seviniyorum. Zira "Kahramanı yaratan, koşullardır" sözündeki "koşul" kelimesi benim dünyamda müzik ile yer değişikliğini sorgusuz sualsiz yaptığı için sorun yok. Ama yorgunluk ve yaşlanma ile mücadele etmek bu kadar zorken, bir nebze olsun hayatın ağırlığını taşıyan gözlerinizin yükünü hafifletin. Göz bakım kremleriyle nem takviyesi yapın, çay poşetleriyle serinletin, parmaklarınızla yapacağınız küçük masaj hareketleriyle şımartın... Göz çevrenizin bakımını ihmal etmeyin.


4 yorum:

 1. Zaten göz kremi almayı düşünüyordum, tam onun üzerine geldi :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel süper bilgilendirici olmuş canım benim,kremlerdeki yazınıda okumuştum ama bana şuan pahalı geldikleri için sebamedle idare ediyorum umarım daha sonra denerim önerdiklerini ;)
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sebamed de fena değildir içerik yönünden :) Yazıyı beğenmene çok sevindim :) Sevgiler

   Sil