Arama Kutusu

Elf Kozmetik Kapatıcı ve Aydınlatıcı / Under Eye Concealer & Highlighter


Elf Studio Under Eye Concealer & Highlighter


Elf Kozmetik EyeLipsFace markasına ait ve Studio serisinden olan Under Eye Concealer & Highlighter, göz altı kapatıcısı ve aydınlatıcı beraber bulunan bir ambalaja sahip. Bir tarafta kapatıcı olarak kullanabileceğiniz kısım bulunuyor, diğer tarafta ise aydınlatıcı kısmı.

elf-kozmetik-urunleri-goz-alti-kapaticisi


elf-kozmetik-urunleri-kullananlar


Pratik makyaj için ikili tüp yapısı güzel bir kolaylık sağlıyor, hem günlük makyaj çantanızda yer kaplamıyor hem de 2 ürüne aynı anda uygulayabileceğiniz için tatil zamanlarında daha da kıymetli oluyor. Ancak ürünün kalite yönünden başarısı zayıf, benim gibi beklentiye girerseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hem kapatıcı hem aydınlatıcı pratikliği cazip gelse de sağladığı etkiyi çok sevemediğim için önerebileceğim düzeyde yer alamıyor.

swatch-elf-under-eye-concealer-highlighter

elf-kozmetik-urunleri-kullananlar


Aydınlatıcı kısmı ile kapatıcı kısmının her ikisi de süngerli aplikatöre sahip ve likit yapıda. Hatta kapatıcı yönü oldukça sıvı. Bu hali ile dikkatimi çekti, zira likit ürünler daha rahat dağıtılabiliyor. Concealer olan kısmının kapatıcılık yanı fazla yok, hafif yapıda. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi tende bir hayli "ben şeftali tonundayım" diye nârâ atsa da, rengi ciltle kolay bütünleşiyor. Benim için en büyük eksi yanı, kapatıcı kısmın bir süre sonra göz altlarında yağlandırma yapması oldu. Diğer tarafta yer alan aydınlatıcısı ise, benim için fazla beyaz duran bir aydınlatıcı. Dağıtıldığında, en güzel duruş sağlayan kaş altları olsa da doğal değil, aksine yapay bir aydınlık veriyor.


Fikir olarak güzel ancak kalite olarak pek iç açmayan bir ürün. Yine de fiyatı makul olduğu için, merak edenlerin deneyebileceği ayarda. Daha önce elimde Glow/Light olanla eş zamanlı olarak, şimdiki fiyatından daha uygun fiyata edinmiştim. Şu andaki Elf 'in İngiltere sitesinde £3.75 fiyatında, indirimleri takip edip daha da uyguna almanız mümkün. Glow / Fair olanından hariç 2 farklı çeşidi de bulunmakta. Daha önceden Glow / Light olanını da kullanmıştım, ancak Fair olanla kapatıcının rengi yönünde neredeyse hiçbir fark yok. Bunlardan hariç daha koyu tonu olan Glow / Medium çeşidi de bulunmakta.

elf-under-eye-concealer-highlighter-review


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder