Arama Kutusu

Online Alışverişte : Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Sanal Kart Oluşturma
online-alisveris-sanal-kart-olusturmaOnline Alışverişte Sanal Kart Oluşturma


Online Alışveriş 'te en sık kullandığım yöntem ; Sanal Kart ile Alışveriş. Online alışveriş benim için vazgeçilmez, fakat zaman zaman herkes gibi ben de problemler yaşayabiliyorum. Bu problemleri en aza indirmek için de, sanal kart kullanmayı tercih ediyorum.
Sanal Kart, bir kaç tık işlemle kolayca çıkaracağınız bir kart. Sanal Kart oluşturma aslında çok basit adımlarla halledebileceğiniz bir yöntem. 


Müşterisi olduğunuz bankanızın online (interaktif) şubesine giriş yapıyorsunuz.

Giriş panelinizin menülerin bulunduğu kısmında "Sanal Kart Oluşturma" kısmı bulunmakta.

Kartınız eğer bu duruma müsaitse, anında bir Sanal Kart oluşturabilirsiniz.


sanal+kart+olusturma

Sanal Kart Oluşturduğunuzda Size Şu 6 Bilgi Sunulacak :Sanal Kart Numaranız
Sanal Kartınızın Son Kullanma Tarihi
Sanal Kartınızın Güvenlik Kodu
Sanal Kart Kullanılabilir Limit
Sanal Kartınızın Bağlı Olduğu Asıl Kartınız
Kullanılabilir Müşteri Limiti


Burada size bağlı olan tek durum, Sanal Kart Limit 'iniz olacak. Çünkü bunu siz belirleyeceksiniz. Örneğin bir siteden 249 Lira 'lık bir ürün alacaksınız ve bunu sanal kartınızla ödemek istiyorsunuz. Önce banka hesabınızdaki online kısmından (interaktif bankacılık) Sanal Kartınıza, yapacağınız alışveriş tutarı kadar para aktarımı yapacaksınız.


Diyelim ki 250 Lira aktardınız. Bu işlem anında gerçekleşir, daha sonra alışveriş yapacağınız siteye geri dönüp, kredi kartınız ile yaptığınız alışveriş gibi, aynen devam edip kart bilgileri kısmına geldiğinde, Sanal Kart için size verilen bilgileri kullanıp (sanal kart numaranız, sanal kartınızın son kullanma tarihi ve güvenlik kodu) alışverişinizi gerçekleştiriyorsunuz. Böylece alışverişinizi Sanal Kart üzerinizden yaptığınız için, güvenlik anlamında çok daha doğru bir adımla alışverişinizi sonlandırmış oluyorsunuz.


Küsüratlı alışverişlerde, örneğin 1 lira alışverişinizden sonra kaldı, sizin belirlediğiniz süre sonunda (1 saat, 1 gün vs) sanal kartınızdan, gerçek kartınıza siz hiçbir işlem yapmadan aktarılıyor. Küsürat kısmını sevmiyorsanız, direkt olarak alışveriş tutarınızı da baştan girerek belirleyebilirsiniz.


Sanal Kart kullanımı bu kadar basit. Bu sayede, internetten online alışveriş yapmak daha güvenli. Tek olumsuz yanı olarak gördüğüm, benim kullandığım bankaların hiçbirisinde sanal karta taksitli alışveriş yapılamıyor olması. Bu yüzden, taksit durumlarından faydalanamıyorsunuz.


İnternetten alışveriş yapmanın güvenli yollarını arıyorsanız, bunun için sanal kart çok iyi yöntem. Önerim, limiti düşük sanal kart kullanmanız ve Sanal Kart bilgilerinizi, tıpkı normal kredi kartınızda yaptığınız gibi kimse ile paylaşmamanız.


Online Alışveriş Nasıl Yapılır merak ediyorsanız konuya tıklamanız yeterli.


4 yorum:

  1. çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. İnternetten alışveriş yapmaya hep çekiniyordum bu yazı harika oldu,teşekkürler bilgilendirme için :)

    YanıtlaSil