Arama Kutusu

Göbek Eriten 5 Yiyecek

gobek eriten besinler

Göbek Eriten Besinler


Yazın en olmasın dediğimiz eziyet, tabii ki göbek
Bazı besinler göbek eritmeyi kolaylaştırıyor. Neler mi bunlar?1) Yumurta : Hem protein kaynağı olarak harika, hem de tokluk hissi sağlayan mucize. Temel Amino Asitleri içerdiği için mükemmel bir protein deposudur. Biliyorsunuz ki, bilim adamları yumurtanın karşısına geçip özür diledi, bu zamana kadar kolesterol canavarı olarak gördükleri için. Özellikle sabahları kahvaltınızda yediğiniz 1 yumurta, hem sizi gün içinde tok tutarak aburcuburlara saldırmanızı engelleyecek, hem de sağladığı protein ile yağ depolamanızın önüne geçmede rol oynayacaktır.


2) Badem : Antioksidan gücü ile E Vitamini yönünden zengin olan Badem, lezzetli olmasının yanında magnezyum yönünden de vücudunuza yarar sağlayacaktır. Kan şekerinizi düzenlerken kas dokunuzu koruyacağından ötürü göbeğinizi eritmede faydası olacaktır. En ideal porsiyon, avucunuzdur. 1 avuç içiniz kadar alacağınız badem, günlük tüketiminizin en doğru olduğu porsiyondur.


3) Elma : Lif ve yoğun su içeren, her mevsim bulabileceğiniz adeta joker bir meyve olan Elma, göbeğinizi eritmede de size yardımcı oluyor. Kolestrolun verdiği zararı engelleyen elmayı günde 1 veya 2 tane yemelisiniz.


4) Lahana : Sağlık programlarında adını sıkça duyar olduğumuz Lahana, gerçek bir göbek eritici. Bu konuda sağladığı ünü hak ediyor. Göbek eritmede, bel inceltmede faydası olan besinlerden. Mineraller yönünden zengin olmasına rağmen kalori değeri çok düşük.


5) Yoğurt : Geleneksel lezzetlerimizden birisi olan Yoğurt, resmen bir mucize. Günlük almamız gereken kalsiyum kaynağının olmasının yanında probiyotik bakteriler sayesinde şişliği, kabızlığı ve diğer sindirim sorunlarını yok etmede faydası olduğu için daha düz bir karına sahip olmamızda fayda sağlıyor. İster yemeklerinizin üzerinde kullanarak öğününüzü lezzetlendirin, isterseniz sabahları müslinizle birlikte harika bir kahvaltı alternatifi olarak tüketin. Yediğiniz yoğurt miktarının, 1 su bardağını geçmemesine ve çok yağlı olmamasına dikkat edin. Az yağlı yoğurtları tercih etmeniz, göbeğinizle aranızda oluşan zoraki ilişkinizi sonlandırmada iyi bir aracı olacaktır.


2 yorum:

  1. Yoğurdu yatmadan önce yek daha faydalı, yemek arasında veya sonra yenen yoğurt süt ürünü olduğundan gıdaların içinde bulunan demirin kana geçmesini engellemektedir.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim önerinize :)

      Sil