Arama Kutusu

Hindistan Cevizli Organik El ve Vücut Losyonu

desert-essence-hindistan-cevizli-losyon


desert-essence-kullananlar


Desert Essence, Amerika üretimi olan, zararlı maddelerden arındırılmış doğal içerikli ürünleriyle göz dolduran bir marka ve  Ailem İçin Sağlık sitesinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Tropikal Vücut Bakımı Serisinden olan bu el kremi içerisinden Hindistan Cevizi ve Karite Yağı bulunmakta. Karite Yağı, son zamanlarda meşhurluğu ile tüm kozmetik sevenlerin diline pelesenk olmuş Shea Butter.

Vücut kremlerinde aradığım 2 özellik var ki bunlar olmazsa uzun süreli kullanamıyorum. İlki kokusu. Beğenime hitap eden, aromatik bir kokusu olmalı. İkincisi ise, yapısı. Ağır yağılı kremleri sadece kış vakti tam anlamıyla hakkından gelebiliyorum, ama onun haricindeki diğer zamanlarda hafif yapılı kremlere, hatta ekseriyetle de losyonlara yöneliyorum.

İştah açan ismi ile Desert Essence, aromatik kokulu pek çok vücut bakım ürünü yelpazesine sahip. Hindistan Cevizli olan ise, ağır şekerli ve yoğun bir hindistan cevizi kokusu aklınıza gelmesin, çiçeklerle yoğunlaştırılmış bir koku halim. Hatta, ben hindistan cevizi kokusunu zor alabiliyorum. Şekerli bir kokudan ziyade hanım eli kokusu yoğun. Gerçi hanım eli özü, içeriğinin sonlarında yer alıyor ama nedense ben buram buram bir hanım eli kokusuyla karşlaştım. Bu durum, bir açıdan iyi bir açıdan kötü. Eğer çiçek özlerinin hakim olduğu kokulu kremleri seviyorsanız sizi mutlu edecek ancak ismi gibi yoğun bir hindistan cevizi kokusuyla karşılaşıp bisküvi gibi kokma düşünceniz var ise sizi şaşırtabilir. İçeriğinin ilk maddesi, Aloe Vera özü olduğu için, nemlendirirken rahatlatıcı bir yanı da var. Jojoba ile de nemlendirme yönü kuvvetleniyor. Emilim hızı, ultra hızlı değil. Ama bir kremin yaşattığı ağırlıktada da değil, ikisinin ortası diyebilirim. En güzel özelliği, özellikle neme ve bakıma ihtiyaç duyan vücut ve ellere yaz zamanı harika bir çözüm sunuyor oluşu.

Özellikle parabensiz ürünler tercih ediyorsanız, bunun yanında Sülfat bileşikleri, silikonlar (ki kozmetiksel anlamda silikon içermeyen krem bulmak kolay değildir), Ftalatlar, Petrol Türevleri, Edta, Yapay Koku ve Yapay Renklendiriciler de olmasa ne güzel olur diyorsanız, bu markayı favorilerinize gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Üstelik marka hayvanlar üzerinde test yapmıyor.


Daha çok fikir sahibi olmak, şöyle bir incelesem iyi olur diyorsanız ;
* Basın Ürünüdür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder