Arama Kutusu

Bronzlaştırıcı Nedir? Bronzlaştırıcılar Nasıl Kullanılır?

bronzlastirici nedir bronzlastiricilar nasil kullanilir
Bronzlaştırıcı Nedir-Bronzlaştırıcılar Nasıl KullanılırBronzlaştırıcı

Kadınlar makyaj anlamında 2'ye ayrılır ; ilelebet beyaz olmayı sevenler ki çoğu Asya insanıdır, bir de bronzlaşmaya doyamayanlar ki çoğu da Amerikan insanıdır , bronz olmayı seven gruptansanız bu devrede bronzlaştırıcı ürünleri kullanarak makyajınızı sanki güneş ile imzasını attığınız ittafağınızı sergilemeye başlayabilirsiniz. Bronz görünmenin yanı sıra, makyajınızda kontür amaçlı da uygulayabilir, yüzünüzdeki sevmediğiniz tarafları biraz daha arka plana almak adına renk oyunları yapabilirsiniz.

A'dan Z'ye Bronzlaştırıcı Ürünler ve Bronzlaştırıcı Uygulama İpuçları :


Pudra Bronzlaştırıcılar (Powder Bronzers)

Pudra bronzlaştırıcıdan bahsediyorsak, bu konuda bir kült olan Guerlain Terracotta Bronzing Powder, açık ara farkla yarışı göğüsleyen isim olur. Toz halindeki pudra bronzlaştırıcılar, yönetimi sizde olan en iyi bronzlaştırıcı ürünlerdir. Hakimiyet sizdedir, az veya çok uygulamasını daha rahat yapabilirsiniz. Pudra bronzlaştırıcılar, yağlı cilde sahip olanlar veya yağlı cilt görünümünden dolayı endişe duyanlar için daha ideal bir seçenek olacaktır.


Toz Bronzlaştırıcı Nasıl Uygulanmalı ?

Geniş ve yumuşak bir pudra fırçası ile, yüzümüzün her iki tarafına 3 çizerek uygulayabiliriz. (Tabii bir tarafa düz 3, diğer tarafa ters 3 şeklinde) Böylece; alın, yanaklar ve çene çizgimize bronzlaştırıcıyı doğal bir şekilde sürebiliriz.

bronzlastirici nedir-bronzlastiricilar nasil kullanilir
Bronzlaştırıcı Nedir-Bronzlaştırıcılar Nasıl Kullanılır

Likit Bronzlaştırıcılar (Liquid Bronzer)

Bronzlaşmanın en hafif versiyonu ve doğal yolu likit bronzerlardan geçiyor. Canlı ve taze bir görünüm sağladıkları için özellikle tercih ediliyor.  Profesyonel bir makyaj sanatçısı olmadan da bronzlaştırıcı kullanmayı kolaylaştırması en çok sevilen yanı. Kuru cillere daha uygun yapıda.


Likit Bronzlaştırıcı Nasıl Uygulanmalı ?

Doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, kullandığınız nemlendirici krem veya fondöten ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Eğer fondöten ile beraber ya da tek başına kullanacaksanız, cildinize yeterli nem takviyesi yaptığınızdan emin olun. Nemlenen ciltte likit bronzlaştırıcı daha çabuk yayılacağından daha doğal bir görüntü sağlayacaktır. Bu şekilde uyguladığınızda unutmamanız gereken en önemli kısım, boynunuza da hafif dokunuşlar yaparak makyajınızdaki renk bütünlüğünü korumanız gerektiğidir.

bronzlaştırıcılar nasil kullanılır


Stick Bronzlaştırıcılar (Stick Bronzers)

Hafifçe birbirine dokundurarak doğal ısı sağladığınız parmaklarınızla veya makyaj süngerinizle uygulayabileceğiniz Stick Bronzlaştırıcılar, cildinize iyi şekilde yedirdikten sonra en pratik bronz olma yolunuz olabilir. Kontür için de kullanımı çok ideal olduğu için daha verim alabilirsiniz.


Bronz Uygulamaya En Uygun Fırça Hangisidir ?

Cevap : Kabuki fırçalar. Yoğun ve yumuşak kıllara sahip olduğu için, geçişleri daha hafif bir şekilde dağıtma imkanı sunuyor.


Bronz Makyajın En Önemli Sırrı Nedir ?

İyi bir şekilde dağıtmak, bronzlaştırıcıyı ciltle bütünleştirmeyi başarmak, iyi bir bronz makyajın anahtarıdır. Bu durum, yaptığımız her makyaj için geçerli bir kaide olsa da, bronz makyajda bu daha önemli bir nokta haline geliyor. Keskin hatları olabildiğince yumuşatmalısınız. Elmacık kemiklerinize de allığınızı sürmeyi unutmayın. Çünkü her ikisinin birleşimi ciltte daha doğal bir görüntü verecektir. Fırça seçimi önemli olduğu kadar kullandığımız bronzlaştırıcı ürünün cilt tipimize ve rengimize uygun olması da bir o kadar mühim.


1 yorum:

  1. Merhabalar canım,
    Bloğunu çok beğendim ve izlemeye aldım. Bana da beklerim. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgilerimi bıraktımmmmm....:))

    YanıtlaSil