Arama Kutusu

Ağız Bakımı : Dil Temizliği Nasıl Yapılır ?

dil-temizligi-nasil-yapilirAğız bakımında, kötü kokular ile baş başa kalmak istemeyenlerin özen gösterdiği bir durum : Dil Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Ağız Bakımında Önemli Olan Dil Temizliğini Kolay Birkaç Adımda Yapabilirsiniz :

Dişlerinizi Sabah Kahvaltıdan Önce Fırçalayın : Tıpkı uykuya geçmeden önce dişlerinizi fırçaladığınız gibi, sabah kahvaltı öncesinde de mutlaka fırçalamalısınız. Uyku müddetince, biriken bakteri, yediğimiz yemeklerden gelen gıda kalıntıları ve geniz artıklarının ağızdan arınması için bu maddeyi ihmal etmemeye çalışın


dil-temizligi-nasil-yapilir


Dil Temizleyici Edinin : Dişlerimiz için nasıl ki diş fırçamız var, dil temizliğimiz için de özel olarak üretilen dil temizleme aletlerini kullanmanız son derece önemli. Dilin üzerindeki kalıntıları kolayca bir şekilde almamızı sağlayan dil temizleyiciler, U şeklinde olup eczanelerden satın alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz nokta, ağız büyüklüğünüze göre uygun olanını seçmektir.


Dil Temizleyici Nasıl Kullanılır ? : Dil temizleyicisini dilinizin arkasından öne doğru hafif ve nazik hareketler eşliğinde sürükleyin. Dil temizleyicisini artıklardan arındırmak için suyla temizleyip hareketi yineleyebilirsiniz. Daha sonra da, çok çok az miktarda diş macununuzu dilinizi üzerine koyup bir kez da macunla aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Bu bakımı günde 1 kez yapmanız kafi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder