Arama Kutusu

Siyah Uzun Elbise Şıklığı

Siyah Uzun Elbiseleri Nasıl Kombinlemeli?
Bedenimize Uygun Uzun Elbiseleri Nasıl Seçmeli?


siyah uzun elbise modelleriBir kadının en büyük gardırop jokerlerinden biri siyah uzun elbiseleridir!
Zarifliğinizin feminen vurgusunu siyah uzun elbiselerle yapmaktan vazgeçemeyenlerdenseniz doğru yerdesiniz çünkü Haziran ayını ortaladığımız şu günlerde, bir yakınınızın düğününden, nişanından tutun katılacağınız bir kokteyl partisine kadar tüm davetlerinizde giyebileceğiniz, size fikir verebilecek 5 siyah gece elbiseyi bu yazıda topladık.

Uzun elbiseleri üzerimizde güzel taşıyabilmek için öncelikle vücudumuzu tanımalı ve vücut harmonimize uygun seçimler yapmalıyız. Örneğin basen bölgesi geniş olan kadınlar, kalçalarından itibaren vücudu saran elbiselerden kaçınmalıdır. Ya da büyük göğüslerinizden şikayetçiyseniz sıfır ve kapalı yaka elbiselerden yana tercih kullanmamalısınız. Bu sizi olduğunuzdan daha büyük göğüslü gösterecektir. Bu tarz durumlarda, ölçülü bir V yaka dekoltesi her zaman ideal bir kurtarıcıdır. Ayrıca V yaka elbiseler kilolu kadınlar için sihir önemini taşır. Fazla kiloları olan kadınların genelde yaptığı en büyük hata; kilolarını kapatmak adına bol kıyafetleri tercih etmeleri. Vücuda yapışan kumaşlardan kaçınıldığı kadar çok bol kesimli elbiselerden de uzak durulmalı, akıcı kumaşlar tercih edilmelidir. Bunun dışında renklerin ve kesimlerin gücünü kullanarak, ilizyon etkisiyle istemediğimiz bölgelerimizi geri plana itip, kusursuz bölgelerimizi ortaya çıkartabiliriz. Fakat tüm bunlardan daha önemlisi de kendimize duyduğumuz güven hissidir. Öz güveni tam bir kadının ışığına, hiçbir elbisenin gölge düşüremeyeceği bir gerçek. Ancak doğru seçimlerle güzelliğimizi taçlandırmakta elimizde!


siya uzun elbise modelleri


DSQUARED tasarımına ait olan bu siyah elbise, nefes kesici çekicilikte ve güzellikte. Yere kadar adeta akan uzun etekleri ve vücudu saran kesimiyle, mükemmelliğin altını çizmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu elbise ile katılacağınız davet ya da düğünlerde uzun bir süre akıllardan çıkmayacağınız bir gerçek. İnce askıları elbisenin en zarif detaylarından biri. Düşük dökümlü arka yaka aytıntısı ise bu yıl trend haline gelen sırt dekolte modasını yakalamak için zarif bir yol.

Böyle gösterişli bir elbise için önerimiz, elbiseyi gereksiz aksesuarlarla boğmamak. Çünkü  asaletle, sadeliğin çarpıcı buluşmasına gölge düşürmek istemezsiniz. Size sade çizgideki aksesuarların eşlik etmesine izin verin. Bu denli şık bir elbise giyildiğinde, tüm takıların, aksesuarların takılabileceği yanılgısına düşülebiliyor bazen. Halbuki tam tersi, bırakın zerafet sadelikle üzerinizde aksın. Bu elbise ile vurgu yapacağınız nokta saçlarınız olmalı. Hem sırt dekoltenizi kapatmamak hem de elbise ile bütünlük olması açısından dağınık bir topuz ile hayran olunası bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu elbiseyi giymek, davetteki diğer tüm kadınlara meydan okumaktır. Çünkü orada kraliçe sizsiniz!

siya uzun elbise modelleri


Çarpıcı dantel modasına uyarlanmış bir uzun elbise sizi cezbediyorsa, omuzları dantel aytrıntılı kayık yaka, derin olmayan dekolte, vücudu saran çekici görüntü ile bu elbise size göre olabilir.


siya uzun elbise modelleri


Hemen hemen bir çok gece davetine giyebileceğiniz, özellikle genç kadınlara hitap eden bir gece elbisesi. Risksiz ve masum olan bu siyah elbise abartıdan uzak, aynı zamanda da çekici bir seçim.  Göğüs altındaki swarovski taşlarla süslenmiş bant, elbisenin en güzel ayrıntısı. Zarif altın ya da swarovski taşlı bir bileklik, elbiseyi tamamlayıcı aksesuar seçimi olacaktır. Doğal dalgalı saçlarınızla insanların zihninde "Kim bu peri kızı?" sorusunu uyandırabilirsiniz.

siya uzun elbise modelleriTara Jarmon tasarımlı bu belden ve boyundan altın tonlu  kemerli  elbise şıklığın simgesi olabilecek nitelikte. Sırtı açık, Kolsuz ve derin V yaka dekoltesi, cesur ve stil sahibi kadınların seçimi olabilecek çizgide. Altın tonlu clutch çanta, platform topuklu bir çift ayakkabıyla iddialı bir şıklık yakalamak mümkün.

siya uzun elbise modelleri


Boyundan bağlamalı taşla süslenmiş yaka ayrıntısı ile spor bir şıklık kazanan bu siyah elbisenin en büyük silahı arkanızı döndüğünüzde çarpıcı sırt dekoltesi ile iddia kazanması. Birçok davet, yakın akraba düğünlerinde ya da nişan kutlamalarında şık bir bilekten bağlamalı yüksek sandalet ayakkabılarla kombinleyerek tercih edebilirsiniz.


Miskin Kek & KudraHiç yorum yok:

Yorum Gönder