Arama Kutusu

En İyi 5 Yabancı Moda Blogları

moda-bloglari

moda bloglariModa Bloglari

En İyi Yabancı Moda Blogları
Favori Moda Blogları


Sevdiğim moda blogları bir araya topladım ve yabancı moda bloglarından en favori gördüğüm 5 moda blogunu listeledim. Stillerini zevkle takip ettiğim moda bloglardan çok şey öğreniyorum. 

Pek çoğu gezdiği yerlerden bir buket moda fotoğrafları sunuyor, bu sayede artan ilgim perçinleniyor. Hem stil ipuçlarını öğreniyorum, hem moda markalarının koleksiyonlarına göz atabiliyorum, hem de bu stil ikonlarından ilham alabiliyorum.

Moda blogları arasında stilini en çok sevdiğim İsviçre moda blogu olan Kayture, benim için en özeli, en çok takip edilesi. Diğer moda bloglarından ayrılan 2 yanı var. İlki uzun yazıları. Genelde moda blogları, görsel ağırlıktadır, fotoğraflarla doludur. Hatta pek çoğu, neredeyse cümle bile kurmadan blog yazıyor diyebiliriz. Fotoğrafta giydikleri markalardan ibarettir. Ama Kayture, dolu dolu yazan bir moda blogu. Bu tarafı onu diğerlerinden farklı kılıyor. Diğer özelliği ise, özgünlüğü. Buram buram özgünlük akıyor. Bir "devam blogu" değil, yani sürekli aynı kıyafetler içinde dolanmaktan bıkmayan moda blogların daha ötesinde. Özgün tarzının güzelliği ile buluştuğu bir blog.


İkinci olarak keyifle takip ettiğim moda bloglarından birisi de The Cherry Blossom Girl. Blogun sahibesi Alix, gez gez doyamayan ruh hali ile yansıttığı feminen moda çizgisi, takip etmeye değer nitelikte. Ayrıca bir moda okulu mezunu.


Moda Bloglari


yabanci-moda-bloglariBlog ismi ise, benim de favori parçalarımdan olan Fransız Air grubunun "Cherry Blossom Girl" şarkısından geldiğini söylüyor. Keşfetmediyseniz eğer, dinlemeye doyamayacağınız şarkı olacağı kesin.

Bir yandan şuradaki Youtube linkinden şarkıyı dinlemeye koyulup, bir yandan da blogun ilham verici stili ve bol bol gezi fotoğraflarına bakınmak için burayı tıklayabilirsiniz.


moda bloglari


yabanci-moda-bloglari
Üçüncü olarak okumaya doyamadığım ise belki de moda blogları arasında en popüler olan 5inchandup. Oldukça kadınsı bir çizgiye sahip olan Sandra 'nın başlı başına bir moda ekolü olma yolunda oluşunu izlemek şaşırtıcı değil. Seksi tarzını, sportif ve rahat seçimlerle birleştiriyor.


moda bloglari


moda bloglari


moda bloglari


moda blogu


moda bloglariEn basit bir kıyafeti bile nasıl taşımasını gerektiğini en iyi bilenlerden. Aynı zamanda moda ilgisi sadece amatör ruhunun esinlenişi ile değil, bir tasarımcı olduğu için moda blogu onun anahtarı olmuş durumda. Moda dünyasında hayal edemeyeceği kapıları blogu ile açtığını söylüyor. Bu harika blogu keşfetmeliyim diyorsanız burayı tıklayarak göz atabilirsiniz.Dördüncü olarak izlemekten sıkılmadığım moda blogu, Tuula. Seyahat etmesini çok seven Jessica, modada "vintage" esintilerini sevenlerin müptelası olacağı dozajda. Tatlı duruşuyla birleşen feminen çizgisi, onun zariflik yönünü daha da arttırıyor. Rahat giyim tarzının seksi ve naif çizgiyle birleştiriyor.

moda-blogu


moda-bloglari


Son olarak ise Sea of Shoes blogu, egzotik saçlarından uçusan sempatikliğinin yanı sıra ilham veren gardırobu bile bakmaya doyulamayacak zenginlikte. Profesyonel moda bloglarının aksine samimiliğiyle sıyrılması, onu ve blogunu takip etmeye değer kılıyor. Aynı zamanda blog ismi gibi, ciddi bir ayakkabı bağımlısı! Bloguna göz atarak, yaşam stili ve giydikleri hakkında daha çok keşfedebilirsiniz.


Moda demişken, modanın bitmek bilmeyen polemiği var bir de. Esinlenme mi kopya mı ? 

Yabancı bloglardan Makyaj Blogları 'na bakınmak isterseniz de,
 hazırladığım yazıya bakınabilirsiniz.


moda-blogu


moda-blogu

moda-blogu


yabancı moda blogları2 yorum:

  1. Merhabalar yazınızı gerçekten çok beğendim. Bir çok yabancı blog tan haberim oldu. Türk bloglarına göre gayet başarılar. Burada sergilenen ürünleri nerede bulabiliriz. Ayrıca burada yapılan saç modelleri de bir harika :)) 😎😎😎😎bloğunuzu çok sevdim özenli olarak hazırlamışsınız teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba, Türk moda bloglarından da çok çok başarılı isimler var hatta bir çok yabancı bloga taş çıkartır :) Buradaki sergilenen ürünler dediğinizi anlamadım, blog sayfamdaki kozmetiklerden söz ediyorsanız pek çok kozmetik mağazasından temini mümkün, bu konudaki kıyafetleri diyorsanız link olarak verdiğimiz moda bloggerlarının bizzat kendi konularında tek tek ne giydiklerini öğrenebilirsiniz :)

      Sil