Arama Kutusu

Bedenimize Uygun Kısa Elbiseleri Nasıl Seçmeli?

Kısa Yaz Elbiselerini Nasıl Kombinlemeli ?
Bedeninize Uygun Kısa Elbiseleri Nasıl Seçmeli ?
kısa elbise seçimi tüyolarModaya uygun mini elbiseleri seçmek çok kolay, bu konuda doğru giyinmeniz ise işin en zor tarafı. İşte size rehber olabilecek mini elbiseleri doğru giyinme tüyoları.


Çoraplarla İlgiyi Dağıtın

Mini elbise giyiyorsanız, haliyle bacaklarınız en dikkat çekici yer olacaktır. Bacaklarınızın ön planda olması sizi rahatsız edecekse, çözümü külotlu çoraplarda bulabilirsiniz. İster ten rengi bir çorapla bacaklarınızı daha pürüzsüz gösterin, isterseniz de desenli çoraplarla bacaklarınıza olan ilgiyi dağıtın.


kısa elbise seçimi tüyolar


Bacaklarınıza Bronzlaştırıcı Kullanın

Bronzlaşmış Bacaklar Sizi Daha İnce Gösterecektir. Eğer çorapsız elbisenizi giyinmeye karar verdiyseniz, bacaklarınızı bir bacak fondöteni ile daha pürüzsüz gösterebileceğinizi unutmayın. Eğer bacak fondöteniniz yanınızda değilse, kullandığınız koyu bir fondöteni de ince bir kat ile bacaklarınıza zor zamanlarda sürebilirsiniz.

Bacaklarınızda Çatlaklar Var İse Sim Kullanın

Eğer bacaklarınızda oluşan çatlaklardan şikayet ediyorsanız, simin gücünden faydalanabilirsiniz. Tabii ki de bahsettiğimiz gazino avamında sim kullanımı değil, azar miktardaki vücut simini (veya bol simli bir aydınlatıcınızı) hafif şekilde çatlaklarınızın üzerine uygularsanız, göz ilizyonu sağlarsınız. Simlerin yarattığı etki ile çatlaklarınızın dikkat çekilmesini bir nebze de olsa azaltabilirsiniz.

kısa elbise seçimi tüyolar

Pastel Tonlu Elbiselere Yönelin

Mini elbisenin dikkatini biraz daha azaltıp, görünümünüze daha şirin bir hava vermek istiyorsanız da, canlı ve güçlü renkler yerine daha yumuşak formdaki pastel tonlarını elbisenizde tercih edebilirsiniz. Hem bu yazın moda akımlarından birisi pastel renkler olduğu için modaya uyum sağlamış olursunuz, hem de daha zarif bir görünüm elde edersiniz.

Vücut Tipinizi Bilin

Boyunuzun kısalığından yana şikayetçiyseniz veya daha uzun boylu görünmek istiyorsanız, mini elbiseler tam size göre. Üstelik topuklu ayakkabılarınızla kombinlediğiniz elbiseniz, sizi daha da uzun gösterecektir. Giydiğiniz mini elbiseyi daha feminen bir hale getirip, seksi imajınızın öncelikli fark edilir olmasını istiyorsanız, elbisenizin altına şık bir stiletto ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Hatta bacaklarınızın daha uzun görünmesi için ten rengi topuklu ayakkabılar kurtarıcınız olabilir. Asla yönelmemeniz gereken ise bacak boyunuzu keseceğinden dolayı bilekten bağlamalı ayakkabılar.

Özellikle armut tipli iseniz yani basenleriniz daha genişse, topuklu giymek bacaklarınızı daha ince gösterecek ve dikkati basenlerinizden geri çekecektir. Eğer daha spor takılmak istiyorsanız dolgu topuk bir sandalet size bu konuda yardımcı olmayı ihmal etmeyecektir. Düz ayakkabı giymek istiyorsanız unutmayın ki düz ayakkabıların bacaklarınızı hem daha kısa hem daha geniş gösterecektir.

kısa elbise seçimi tüyolarKısa boylu iseniz, göğüs altından bollaşan elbise modellerini gardırbonuzda sıklıkla yer verin, bu elbiseler sizin boyunuzu daha uzun gösterecektir. Omuzlarınız geniş ise, straplez mini elbiselerden kaçınmanız gerekiyor. Unutmayın straplez, sizi olduğunuzdan daha geniş omuzlu gösterecektir. Elbiselerde renk oyunlarını kullanın. Omuz kısmı siyah elbiseler ile daha dar omuz görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Tam tersi, omuzlarınızın darlığından şikayet ediyorsanız, o halde straplez elbiseler sizin için var olduğunu keşfedin.

kısa elbise seçimi tüyolar


Eğer üst bedeninizin alt bedeninize göre çok kısa olduğunu düşünüp üçgen vücut tipindeyseniz, kemerleri kullanmaktan çekinmeyin. Çünkü kemerler gözleri aşağılara çekeceği için, üst bölgeniz daha rahatlayacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken düşük bel kemerleri tercih etmek olacaktır.

Aksesuarları Doğru Kullanın

Elbiseler tek parça olduğu için, aksesuarlar çok önem kazanıyor. Doğru aksesuarları kullanarak daha şık görünebilirsiniz. Eğer minyon bir yapınız var ise, büyük aksesuarlar yerine daha minimalist takıları tercih ederek zarif bir uyum yakalayabilir, minyon değilseniz de daha büyük aksesuarlardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Elbiseniz salaş tarzında ise, uzun kolyeler bu görüntünüzü kuvvetlendirecektir.

Ve elbette, elbiselerinizin mevsime uygun kumaştan olup olmadığını giymeden önce dikkate alın. Yün elbiseleri kışın soğukluğuna , şifonları yazın hafifliğine saklayın.


kısa elbise seçimi tüyolar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder