Arama Kutusu

Yves Rocher Culture Bio Organik Duş Jeli

yves rocher,organik kozmetik

Yves Rocher Culture Bio %100 Organik Ferahlatıcı Duş JeliYves Rocher 'in Culture Bio serisinden olan bu duş jeli, Aloe Vera özlü olduğu için haliyle çok taze ve ferahlatıcı bir kokuya sahip. Aloe vera özlü ürünleri kullandıkça, vücuduma çok iyi geldiğini fark ettim. Hem o bitkisel kokusu bende tazeleyici bir his uyandırıyor, hem de sağladığı yumuşaklık etkisi tenimi rahatlatıyor.

Culture Bio serisinin tüm üyeleri, içerik yönünden de rahatça kullanabileceğiniz bir seri. Zira paraben, silikon, mineral yağ (petrol ürünleri) ve yapay renklendirici maddeler bulunmamakta. Özellikle parabensiz kozmetik ürünleri seçenlere iyi bir alternatif oluyor. % 99 'u doğal içerikten oluştuğu gibi, bu içeriğinin %10'u da organik tarımla elde edildiği ambalajın bilgiler kısımda yazılan diğer bir önemli nokta. Ayrıca Ecocert sertifikasına sahip.

yves rocher,dus jeli,dus


Mutlaka ki duymuşsunuzdur, uzmanlar duş jellerine iyi gözle bakmıyor, jeller yerine sabun kullanmayı öneriyorlar. Fakat bu duş jelinin içeriği, market raflarında dizili olanlara, hatta daha pahalı ve üst marka sınıfındaki duş jellere kıyasla oldukça iyi bir noktada. Bitkisel kokusu, bu tarz kokulardan hoşlanmayanların sevebileceği çizgide olmayabilir, benim için ise daha ferah bir banyo keyfi hissi sağlıyor. 200 ml boyutundaki ambalajının sade olması, yaşattığı ferahlık hissi ile uyumlu yönde.


Arındırma yönü gayet iyi düzeyde. Yumuşatıcı ve canlandırıcı yanını da sevdim.  Hassas ciltlerle dost, içerik konusunda da rakiplerine fark atan bir duş jeli kullanmaktan yanaysanız, öneririm. Fiyatı cep yakmayan uygunlukta.
Şurada değindiğim Yves Rocher Alışverişim yazısında daha fazla detayını bulabilirsiniz.


Serinin, kullanmakta olduğum diğer ürünleri olan ;
Yves Rocher Organik Nemlendirici Günlük Krem için burayı,
Yves Rocher Organik Yumuşatıcı Vücut Peelingi için şurayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.  - Yves Rocher Culture Bio Organik Duş Jeli İçerik -yves rocher,organik kozmetik,yves rocher icerik

6 yorum:

 1. Adsız6/5/13

  Kokusu nemlendiricisiyle aynı mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı ayarda denebilir, sadece duş jelinin nemlendiriciye oranla daha keskin hali var. Duştan sonra oldukça hafifleyip bir saati geçmeden kayboluyor zaten

   Sil
 2. çok bilgi verici bir yazı olmuş,mutlaka denemek isterim.
  ne kadara aldın acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 8 küsür liraya

   Sil
  2. Adsız9/8/14

   Ammonium Lauryl sulfate (ALS) : Oto yıkamada, garaj döşemesinin temizliğinde ve makine yağlamasında kullanılır. Köpüklü ürünlerin %90 ında da kullanılır.

   SLS ve ALS ye maruz kalan hayvanlarda göz hasarı, santral sinir sisteminde depresyon, sık sık ve akıcı bağırsak rahatsızlığı, güçlükle nefes alma, şiddetli cilt tahrişleri ve hatta ölümler gözlenmiştir.

   Genç gözler, SLS ve ALS ye maruz kalmışlarsa tam manası ile gelişme göstermeyebilir. Çünkü proteinler çözülmüştür. SLS ve ALS, yarılmış ve iltihaplanmış katmanlara neden olmakla,cildin bağışıklık sistemini de tahrip ederler.

   Maalesef bu ürünler de coconut dan geldikleri açıklaması ile yarı doğal ürün perdesi arkasına gizlenmiştir.
   Bu üründe de ASL olduğuna göre ne kadar doğal olabilir ki?

   Sil
  3. Merhaba, öncelikle bilgi verme amacıyla yazdığınızı düşündüğüm yorumunuz için teşekkür ederim. Asl 'nin ne olduğunu biliyorum. Kozmetik sektöründe Sls 'e göre daha iyi. Onu bırakın kozmetik sektöründe sabun dahil hiçbir içerik doğal olamaz. Tuzlardan yine diğerlerine göre daha az tahriş etki verici olanı tercih etmek zorundayız, modern dünyada ne kullanalım? Çamur mu önerirsiniz?

   Hiç değilse tuz seviyesi daha az düşük, diğerlerine göre daha az zararlı kozmetikleri seçmek en güzeli, tıpkı bu ürün gibi. Ona bakarsanız giydiğiniz kıyafetlerde de %90 benzin maddeleri var, sürdüğümüz kremlerin çoğunda da. Takıntılı olmak kötüdür, hem bırakın kozmetiği, beslenme daha mühimdir bedenimiz için. Markete gitmiyor, orada satılan herhangi bir gıda ürününü almayıp, kendi köy ve yaşam tesisinizde mi üretiyorsunuz? Eğer öyle ise bunu bana açıklayın ki yorumunuza ne kadar sadık olduğunuzu öğrenmeme müsade etmiş olun. Yoğurt, yumurta, meyve sebze, hazır yemekler, konserveler.... Ev temizliğinizde neler kullandığınızı da merak ediyorum.

   Sil