Arama Kutusu

Ulric De Varens Love Parfüm Yorumu

ulricdevarens,parfum,parfum blog,parfum yorumu


Aşk... Aşk Nedir ?

Özgürlük mü, tutsaklık mı ? Madem sonsuz bir evrende yaşadığımızı var sayıyoruz, o halde sınırlı mekanizmamızın barındırdığı aşk duygusunun hududu nereye kadardır ? Neşeyle göz kırpıp ilgimizi cezbeden, sonra bizi nefes nefese bıraktığı tutkusuyla baş etmeye uğraştığımız, aşkın yine ta kendisi değil mi ? Bitişinde, ya kendini deşifre edip alışkanlığın saçma sapan haline kaygısızca bırakacak bizi, ya da engel olunamaz ızdırapla anılardan beslediğimiz acıklı beklentilerimize terk edecek.


Geri dönüp bulabilir misiniz ? Peki ya nereye gittiğinizi görebilir misiniz ?


ulric de varens,parfum,parfum blog


Ruhsal fukaralıktan çıplak kalan bir bünye değilseniz, aşkın ateşle dansından nasibinizi almışsınız demektir. O ateşe direnme cesareti gösterdiyseniz üstelik, yalnızlıktan ödünç alınan zamanları bile bir bereket pusulası olarak görebilirsiniz. Kesinlikle hayır, Pollyanna'nın modern ikizi değilim. Üstelik durmaksızın mutlu etme sanatı bana göre hiç değil. Ama mutluluk sanatını parfümlere sığdırmayı başaran Ulric De Varens, özgür servetini sizinle paylaşacak kadar cömert.Güneşli sessiz bir günde, bulutlar bile sıkılmışken, beni heyecanlandıran bir şey olmalı. Belki bir çiçek, belki bir erik, belki bir koku... Münzevilikten zerre zevk alamayan ruhuma her dakika dostça davranamam ya?


ulric de varens,parfum,parfum blog


Lezzetli bir çiçek buketi etrafımda canlanırken, yine aşk aklıma düşüyor. Bu sefer bilgelik ve nevrotik haliyle değil, daha nezaketli edasıyla. Hatta neşeyle gülümsüyor bana. Bir buket çiçeğin ferahlığını kucak dolusu getirirken, gözlerindeki berduş haliyle anlıyorum ki, eğlenceli bir serüvenin eşiğindeyim.


Baharın tazeliğine uygun, uçarı çiçeklerin ardına gizlenmiş olan meyvelerin muzip gülüşmesini de hissedebiliyorum. Deniz kenarında bir parkın yanından hızlıca geçiyorum sanki. Peşimdeki çiçekler bana yetişmeye çalışıyormuş gibi. Aceleci baskıdan uzak ama içinde saklı tutamadığı enerjisiyle yerinde duramayan uçarı bir parfümün tüm anlattıkları, bana aşkı anımsatıyor yine.


Love , Fransız Ulric De Varens parfümlerinden birisi. Aşkın ağır ve kasvetli etkisine değil, o tatlı bahar tadındaki muzip yanına davet ediyor. Tenden veda ederken de, huzurlu ve sakin tavrıyla bağlılığınızı arttırıyor. Şişesinin sade ve zarif tasarımı, kapağının kalp detayı ile sevimlilik kazanıyor.


Gündelik kullanabileceğiniz, özellikle genç kızların ışığıyla uyuşacağını düşündüğüm meyveli - çiçeksi bir koku. Ülkesi Fransız olmasına rağmen, pahalı parfümlerin gölgesinden sıyrılıp daha uygun fiyatlarıyla edinebileceğiniz ayarda. Uygun fiyatına nazaran hoş & cilveli kokusu ve kalıcılığı itiraz etmeyeceğiniz tınıda.

parfum,parfüm yorumu,parfum incelemesi,parfum blog


Üst Notaları : Pembe Greyfurt, Çam, Kuş Üzümü, Sarı Erik, Kırmızı Elma

Kalp Notaları : Pembe Gül Yaprakları, Beyaz Süsen, Kiraz Çiçeği, Nilüfer

Alt Notaları : Vanilya Kreması, Kadifemsi Misk, Beyaz Sandal Ağacı.Ulric de Varens parfümleri hakkında daha çok bilgi almak için
adreslerinden takip edebileceğiniz gibi
  sitelerine de bakınabilirsiniz. .


Jade Hanım ve Melis Hanım 'a  Sevgiler* Basın ürünüdür.

4 yorum:

 1. Adsız2/5/13

  Nerden temin ederiz? ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mayıs ayında yani bugünlerde, Tr satışlarına başlanıyor. Bildiğim kadarıyla pek çok parfumeri ve kozmetik mağazalarında standı açılacak. Watsosn Gratis gibi. Eğer farklı bir bilgi gelirse bu konuda paylaşırım :)

   Sil
 2. Adsız25/6/13

  nereden temin ederiz bulamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Watsons, Gratis ve Evkurlarda standlarından.

   Sil