Arama Kutusu

Ulric De Varens Pour Elle Parfüm Yorumu

ulric de varens kullanan

Ulric De Varens Pour Elle


Parfüm Yorumu

UDV Pour Elle parfümü, meyve ve çiçeklerin romantik buluşmasıyla ortaya çıkan tazelik ferahlığında. Bu ferahlığa katkı sağlayan ve benim için kuşkusuz meyveli kokularda sevdiğim lezzet olan Armut tazeliğinin payı büyük. Sicilya Bergamotu ile bu tadını daha da güçlendiriyor. Bir el çantası imajıyla hayat bulan parfüm, hafif bir tazelikle açılışını yapıyor.

ulric de varens kullanan


Serinletici meyveli çizgisini, yoğun çiçeklere bırakmak için oldukça hevesli. Ama bu devri yaparken, meraklı haline kapılıp sakinliğini bozmuyor. Birbiriyle uyumlu çiçekler olan Gül, Vadi Zambağı ve Yasemin tınılarıyla çok geçmeden buluşuyor.


Aralarından su sızmayan çiçekleri birbirinden ayırmak imkansız, tek bir nota olup ferahlığın gücünü arttırmaya sözleşmişler sanki. Parfümün bu uyumlu yanı, keyif katıyor. Keskin ve aurasını bozan notaların birer kara kedi olarak araya sızmasına izin vermeden ferahlığını daha sakinlikte dindirmesi, harmonisini bozmamasında etken. Bir parça tatlılık geliyor burnuma. Ancak yoğun olarak Beyaz Misk 'in stressiz kollarını ve Sandal Ağacı 'nın bağlayıcı yumuşaklığını hissettiriyor. Vedasını da yine bu yumuşak havada sunuyor.


Uygun fiyatlı olmasına rağmen, gündelik olarak rahatlıkla kullanılabilecek ve pek çok kişinin tercih edeceği risksiz parfümler arasında. Yaz / Bahar mevsimlerinde günlük kullanım için ideal ölçüde. Kalıcılığı, Divine Issime parfümüne kıyasla biraz daha düşük, yazın serinletici arayaşında bu durum belki de daha çok tercih edilesi.ulric de varens kullanan


Üst Notaları : Armut, Sicilya Bergamotu

Kalp Notaları : Pembe Gül, Yasemin, Vazi Zambağı, Çin Osmanthusu

Alt Notaları : Sandal Ağacı, Tonka Taneleri, Virginya Sediri, İris Çiçeği, Beyaz Misk, Bourbon Vanilyası* Tanıtım Ürünüdür.

2 yorum:

  1. geçmishe götürdün beni.annemin vardi.yanlish hatirlamiyorsam limonata gibi nasil desem serin bi kokusu vardi.ben sevmezdim ama annem ve ablam hele ablam bayilirdi.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de diğer parfümlere gelen yorumlardan ve sorulan maillerden anlıyorum ki epey eskiden Türkiye'de bulunan bir parfümmüş, hatrı sayılır müdavimleri bile bulunuyor. Baya ferah kokusu var, limonata hatırlatma sebebi Bergamot aromasının yüksekliğinden olabilir :)

      Sil