Arama Kutusu

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Giyinir?

oglak burcu kadini giyim tarzi


Oğlak Burcu Kadınları Nasıl Giyinir?

Oğlak Burcu Kadınlarının Giyim Tarzları Nelerdir?

Oğlak Burcu Ünlülerin Stilleri
Oğlak Burcu Kadınları giyimde en önemli verdikleri nokta pratikliktir. Saatler boyu hazırlanmak, ne giyeceklerine karar verememek onlara göre değildir. Kararlarını hızlı verirler ve hızlı giyinirler. Tek tek detaylarda boğulmak yerine, genel görünüşte zarif olmayı yeğlerler.


Pantalonları çok rahat buldukları için, günlük hayatında sıklıkla tercih ederler. Aynı şekilde zor kombinlenen kalem eteği de çok iyi kullanırlar. Blazer ceketlerin onlar için yaratıldığını düşünecek kadar çok severler. Blazer ceketlerin yanı sıra, bluzlar da asla vazgeçemedikleridir. Sırf şık görünmek uğruna kendilerini içinde hapsolmuş kıyafetleri giymekten kaçınırlar. Onlar için en öncelik, kendini rahatlık içinde ifade etmektir.


Oğlak burçları, inatçı tavırlarıyla ünlüdür. Belki de tanıdığınız Oğlak burçlarını, hayatlarınızda karşılaştığınız en zor insanlar olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat Oğlak'ların en çok yanlış anlaşılan kısmı, ördükleri sert duvardır. Konuşmayı fazla sevmeyen gözüken ama kafaca anlaştığı kişilerle susmak bilmeyen Oğlaklar, utangaç, zarif ve ihtiras dolu ruhlarıyla derin bir karaktere sahiptirler.


Oğlak kadınlarına yapacağınız en büyük iyilik, onu keşfetmeye 1 günde zorlamamak olacaktır. Bütün dünyasını sırf siz istediniz diye bir anda size açamaz. Dışarıdan göremediğiniz öyle çok yönü içinde saklı tutar ki, zamanla onları tanımanın nasıl zevkli bir uğraş olduğunu keşfedeceksiniz. Romantik tavırlarını soğuk duvarıyla göremiyor olabilirsiniz, ama içten içe size ihtirasla bağlanıp romantizm ile dolu neşeli tarafını çözmenizi ister. Ama baştan kabullenmeniz gereken bir nokta var ki, ütopyalarınızdaki pembe panjurlu evinizde şöminenin yanı başında sizi pamuk prensesi edasıyla bekleyen bir kadın karşınızda asla bulamayacaksınız. O en az sizin kadar hayata karışmayı seven, kendi parasını kendi kazanarak adımlarını güçlendiren ve her sorunun üstesinden mantığını konuşturarak gelen güçlü bir kızdır. Evlenmek ise, onlar için erken verilebilecek bir karar değil, mesleği ve işini başarıyla netliğe kavuşturduktan sonra aileye verdikleri önemle birlikte şekillenecektir. Bu yüzden de onda alelacele evlenelim baskısı yarattığınızda, sizden nasıl jet hızıyla uzaklaşır, ancak buna zemin hazırlamış olursunuz.


oglak burcu kadinlari giyimiOnların soğuk tavrını en güzel yıkma yolu, bol komplimandan geçer. Ciddi duruşlarına aldanıp iltifatı sevmediklerini düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. İltifata doyamazlar ama bunu belli etmezler. Bu sayede içten içe size bağlılıkları artar. Kasvetli havasını dağıtan iltifatlarınızın samimiyeti, onun içinde size duyduğu heyecanı alevlendirir.


Bir Oğlak Kadını, mantığının çemberi arasından sıyrılmak istemez. Çünkü risk almayı pek sevmez. Eğer onun bir risk aldığını görüyorsanız, olaya tekrar bakın. Çünkü size göre risk olan pek çok durumu, bir Oğlak enlemesine boylamasına ve hatta çaprazlamasına düşünüp öyle adım atmıştır, yani garantisini göremediği gelecekte kendini avare şekilde bırakmaz. Kararlı adımlarını, yalnız kazanacaklarını bildikleri durumlarda emin bir şekilde atarlar. Onları şu hayatta en çok sinirlendiren durum ise, kazanamadıkları zamanlardır. Başarısızlık onları eritir, ki zaten başarısız bir Oğlak ömrü hayatınız boyunca zor göreceğiniz tablodur. Çünkü kimsede olmayan başarı azmi onları haklı kılar.


Onların ciddi tavrının yarattığı "cool" imajı, kimsede olmadığı kadar üzerlerine yakışır. Bir oğlak kadını güzel olsun, çirkin olsun fark etmez, kesinlikle cooldur. Bir stil sahibidir ve modanın neyi kendine uyumlu, neyi uyumsuz çok iyi bilir. Bu yüzden giyeceklerini anlık kararların verdiği bilinçsizlikle almaz. Ne giyeceğini düşünür, satın alır ve giyer. Karar vermek birçoklarının aksine, onun için işin en kolay kısmıdır.


oğlak burcu kadını tarzıOğlak kadını ve moda dediğinizde, aklınıza 2 sıfat getirmelisiniz. Şık ve elegant. İş hayatlarında maskülen görüntülerinin bile ne kadar şık seçimlerle oluşturduğunu gözlemledikçe, onlar gibi olmak isteyeceksiniz. Stillerini konforla birleştirirler. Pastel renkler yerine koyu renkleri severler. Koyu renkler Oğlak kadınını en iyi tamamlayan renklerdir. Diğer canlı renkleri biraz çocuksu ve şımarık bulurlar. Koyu renkler onlar için yaratılmıştır adeta. Canlı renklerden sadece kırmızıya özel iltimas tanırlar. Ama bu iltimas da, sadece ayrıntılardadır. Baştan aşağıya kırmızıya bürünmezler.


Kahverenginin doğal duruşunu, lacivertin özgünlüğünü, siyahın vazgeçilmez sihrini sevdikleri gibi köstebek rengi ve grinin de bütünleyici yanını kullanırlar. Giyimine en özen gösteren burç Oğlak burcudur. Ev halinde bile şık gezinmeyi sever. Doğasında pasaklı olma hali yoktur. Hastalık veya acı kaybı gibi günlerin dışında, bir Oğlak kadınını asla süklüm püklüm bir vaziyette darmadağın saçlarla ve paspal ev haliyle bulamazsınız. Evin içinde isterse tek başına yaşasın, yine de şık olmayı sever.


Bir gece kıyafetinde, seksi ve şık kıyafetleri tercih edecek ama sırf bu uğurda onu rahatsız eden parçaları giymeye kendini zorunlu hissetmeyecektir. Bir Oğlak kadını, buz gibi görüntüsünün aksine içinde mahçup ve utangaç sevimli halleri de olduğu için, seksi duruşunu bol dekoltelerle sağlamak istemez. Bir gülüşle bile seksi olunabileceğinin farkındadır. Bu yüzden, formuna dikkat ettiği vücudunu sergilemek veya teşhir amacı gütmek yerine, vücut hatlarını iyi tanıyarak kendisine neler yakışacağını bilir ve ona göre giyinir. Tam bir ceket kadınlarıdır. Giyimlerinde bol bol ceketleri tercih etmeyi severler. Fakat gördükleri her ceketi gözü kapalı beğenmezler. Ceketin dikişi onlar için es geçilmemesi gereken en önemli noktadır. Ceketin tıpkı giydikleri gömlekler gibi, cuk diye oturmasını isterler.


Aksesuar seçimleri daha renklidir. Bu yönde geniş bir zevki vardır. Ama bilinmelidir ki, en büyük aksesuarı çantalarıdır. Çanta için tercihleri genelde sofistike parçalardır. Bu konuda zevkleri güçlüdür. Takılarda ise, vintage tarzını beğenirler. Özellikle de küpelere düşkündürler. Sıradan basit halka küpe yerine, farklı ve orjinal küpeleri seçerler. Kimi zaman modern takılar, kimi zaman daha otantik parçalar, sonuç ne olursa olsun orjinal parçaları bulurlar. Ayakkabı olarak, kendilerini rahat hissettikleri kaliteli bir babetleri mutlaka gardıroplarında bulunur. Eğer topuklu model giyeceklerse, tercihleri gün boyu rahat edeceklerini bildikleri ve prova ettikleri dolgu topuk modellerdir.Özgünlüğün en yakıştığı burçlardandır. Onlarda farklı bir çekicilik hali vardır. 
Koyu renkleri gizemli ve ilgi çekici şekilde kombinler. 
Farklı bir tılsımla çekici ve şık kadınların en güzel örneği olurlar adeta.


oğlak,oğlak burcu kadını

26 yorum:

 1. Ben de oğlak burcuyum ne zamandır bekliyordum yazını çok beğendim:) Oğlak burcu kadınlarını güzel anlatmışsın:)

  YanıtlaSil
 2. Adsız27/5/13

  ablam oğlak.ben başak.çok iyi aramız ama alttan alan hep benim:D yazıda ablamı buldum çok uymuş

  YanıtlaSil
 3. ben oğlak burcu diilim ama kombin çok hoşmuş:)
  boğaya bakındım ama göremedim benmi bulamadım
  yada boğa kadınıda yapcakmısınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boğa yazısı da gelecek :)

   Sil
 4. internette bu konuda başka yazılarda okudum ama şu kombin kadar gerçekçi, cuk oturan bie paylaşım görememiştim :D

  eline sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. Adsız28/5/13

  Bu yazilari yazarken esinlendiginiz kaynaklar var mi? Yoksa kendi gozlem ve deneyimlerinizle mi yaziyorsunuz? Her iki durum icin de elinize saglik,ancak ikincisi ise muthis bi gozlem gucunuz olmali:) ben de oglak burcuyum,buyuk bi kismini kendime uygun buldum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, teşekkür ederim :) Yorumunuz beni gülümsetti. Yazılarım tamamen gözlemlerinden ibaret. Burçlara ilgim özellikle son zamanlarda çok arttı. Ben yazılarını hazırlıyorum, kombin görsellerini ise blogumun yeni yazarı arkadaşım hazırlıyor. Beğenmenize ve bu güzel sözleri paylaşmanıza çok sevindim, Sevgiler :)

   Sil
 6. Ben bir oğlak olarak bu kadar mı uyar dedim kendi adıma. Koyu renk tercihi, ceketler, cuk oturma hastalığı, sert duvar örme soğuk görünüm ama aslında öyle olmaması. Küpe düşkünlüğü bile doğru :) Çok iyi gözlemlemişsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim :) Teşekkür ederim

   Sil
 7. Adsız3/2/14

  bende oğlak burcuyum ve gayet uyuyor çok iyi gözlemlemişsiniz :) birde birşey sormak istiyorum balıkların damarına nasıl basılır? yani moralleri nasıl bozulur ? bunuda yazarmısın yazdınmı bilmiyorumda :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize sevindim :) Çevremdeki tüm Oğlak burçlu kadınların giyim zevkini ince ince düşünerek bu yazıyı yazdık diğer blog ekip arkadaşımla beraber. Balıkların damarına nasıl basılır? Immm bence dünyanın en alıngan insanları balık burçları. Fiziksel özellikleriyle, önem verdikleri konularla veya karakterlerindeki en güçlü taraflarıyla alay etmeniz, onları fena sinir edecek. Hatta takındığınız bu hal sürekli olursa, onu depresyona bile itebilir. Hayalci olduğunu, hayallerinin ipe sapa gelmediğini ve dünyada bu şekilde başarılı olamayacaklarını duymak da onları fazla hırpalar. Oğlakların tam aksine, insanlara ördükleri ağ incedir ve eleştirilerden çok çabuk yıkılır belli etmemeye çalışsa da. Aklıma bunlar geldi :) Ve isterseniz şuradaki linkte yazdığım Balık burcuna da bakabilir, fikir sahibi olabilirsiniz :)

   Sil
 8. Adsız4/2/14

  çok güzel olmuş cuk diye oturmuş diyebilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarken çok uğraştık, beğenilmesi harika! :) Teşekkürler <3

   Sil
 9. Adsız11/5/14

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Tıpkı beni anlatıyor :))) Bir şey sorabilirmiyim ? Boğa burcu erkeği oğlak burcu kadınınndan hoşlanır mı ? Boğa burcu erkeğini etkilemenin yolları neler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle bu yazıyı beğenmenize ayrı, bunu belirten yorum yazmanıza ayrı sevindim :) Boğa burçlu erkekleri benim kadar iyi tanıyan olamaz :D Evet boğa erkekleri oğlaklardan çok etkilenir, oğlak kadının kendine has o çekici ve mesafeli duruşu, boğa erkeklerini acayip etkiler. Çünkü ilk aklına gelen "zor kadın" imajıdır ve zorluklarla mücadele etmeyi sevdiğinden direkt ilgisini çeker. Oğlak kadını ilk etkilemede Boğa erkeğini cezbetmede harika olsa da, arkadaşlıkları başladığında biraz Boğa erkeğine ördüğü soğuk duvarı sıcaklaştırmazsa ve Boğa 'nın da gururunu okşamazsa, Boğa erkeği ondan uzaklaşacak tarafa kayacaktır. Çünkü Boğa erkeğinin doğasında kendini beğenen iflah olmaz bir ruh vardır, çaktırmadan yönetmeyi ve gücün kendinde olmasını ister. Yani Oğlak, onun gücünü kabul etmeli ve inatlık göstermemelidir ve oğlaklarda geç gelişen tutkuyu, Boğa erkeğine daha çabuk yoldan göstermelidir. Çünkü boğa erkeği = tutkulu aşk demektir. İşte bu denge yerine geldiği zaman super duper bir ilişki yaşarlar :) Tabii bunlar benim kişisel gözlemim :) Sevgiler

   Sil
 10. BLOĞUNUZU YENİ KEŞFETTİM. BİR OĞLAK BURCU OLARAK DİYEBİLİRİM Kİ YAZILANLARIN TAKI KISMI HARİÇ DİĞERLERİ BİREBİR BANA VE KİŞİLİĞİME UYAN ÖZELLİKLER. YAZI İÇİN TEŞEKKÜRLER. HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN...

  YanıtlaSil
 11. Adsız2/9/14

  Yazdıklarınız aynı beni anlatıyor bir oğlak burcu olarak çok beğendim. Ve bir soru sormak istiyorum kova erkekleri oğlaklardan hoşlanır mı ve oğlaklardan neden uzaklaşırlar ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, öncelikle beğendiğiniz, bu da yetmiyormuş gibi buraya yorum olarak bunu dile getirmeniz çok hoşuma gitti, teşekkür ederim :) Kova erkekleri ile Oğlak kadınlarının anlaşması kolay değildir, sonuçta ikisi de astrolojinin güçlü 2 burcu. Oğlaklar hakim olmayı, Kovalar ise kaçmayı çok severler. Bu yüzden kadrajınızdan çıkacağı aşikar. Ama hayatımız sadece güneş burçlarımıza göre şekil almıyor. Kararlarımızı ve yaşantımızı etkileyen bir çok etken var. Size önerim Kova erkeklerine rahat davranmanız ve öncelikle kafa yapısı olarak onunla uyuştuğunuzu inandırmanız. Çünkü Kovalar için aşk, önce arkadaş olmaktan geçer. Oğlak ise ihtirasıyla bir an önce sevdiğine kavuşmak ister. Yani sonuç odaklıdır. Bol sabır ve Kova 'nın ruhunu bunaltmayarak adım adım yaklaşılmasından yanayım :) Sevgiler

   Sil
 12. Adsız24/10/14

  Yazınızı çok başarılı buldum tebrik ederim haftalarca kendine uygun parfüm bulamayan bir oğlak olarak kombindeki parfümün adını öğrenebilir miyim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başarılı bulduğunuza çok sevindim :) Özenerek hazırlandı, ilgi görmesi beni daha mutlu ediyor, çok teşekkürler. Parfüm "Givenchy Ange Ou Demon" görseldeki, bence Oğlak kadınlarının sevebileceği çizgide :) Sevgiler

   Sil