Arama Kutusu

Aslan Burcu Kadını Nasıl Giyinir ?

aslan burcu kadini-aslan burcu moda


Aslan Burcu Kadınları Nasıl Giyinir?

Aslan Burcu Kadınlarının Giyim Tarzları Nelerdir?

Aslan Burcu Ünlülerin StilleriAslan Burcu Kadını, modadaki seçimleri ve stillerini yansıtma şekli olarak sıcak kişiliklerinden beslenir. Onlar birer sosyal ikondur. Sürekli iletişim halinde kalmayı severler, insanları eğlenceli halleriyle kendilerine çekmesiyle ünlüdürler. Asosyal, kendi içine kapalı ve insanlarla iletişimi bir Aslan burcu var ise, bu kişi eşittir burcunu yanlış bilen kişidir.


Dünyanın yörüngesindeki Ay gibi her insanın hayatında da bir Aslan kadını belirleyici şekilde dolanır. Tutkulu ama kontrollü doğaları, gücün kendisinde bildikleri emin duruşlarına yansır. Zaten güçlü ve dikkat çekici olduğunun farkındadırlar. Onların yanında borunuzu öttürmeye çalışmayın, bu hayatınızın en komik anısı olarak sizde iz bırakır. Güçlerini kabul ettiğiniz anda, onların ne kadar eğlenceli bir Aslan olduklarını keşfedin.


Güç ve otorite gibi ağır kelimelerin kasveti, Aslan Burcu kadının yanında eğlenceli bir oyuna dönüşür. Aslanlar doğayı sever, hayatın onlara getirdiği güzellikleri göz ardı etmez. Hep derler ya "anı fark ederek yaşayın, hayat kısa". Bu sözün nasıl bir hayat stiline dönüştüğünü merak ediyorsanız, Aslan kadını ile 1 gün yaşamanız yeter. Günlerini enerjili ve mutlu halde sabaha uyanarak başlatır, hayatlarını mahveden ayrıntıların üstesinden gelip keyiflerini bozmaya asla izin vermezler. İzin vermezler derken ciddiyim, kendilerine bile otoriter davranır, neye üzülüp neye üzülmeyeceğinin kararlarını yine kendileri karar verirler.


Baş başa kalmayı seven, sürekli evde oturan, insanlarla iletişimi kopuk, kağnı hızıyla bir yaşam süren, mızmız ve mıymıy erkekeler bir Aslan kadının merceğinde asla olamazlar. Neşeli, hareketli, güçlü, tartışmayı seven, kendini ifade edebilen, savaşmaktan kaçmayan bir erkek onlara en çok hitap eden olacaktır. İlişkilerinde tek düzeliği sevmezler, hatta diyebilirim ki hafif hırçın bir sevgili onlar için tadından yenmez kıvamındadır.


Moda anlayışları, cüretkar seçimleriyle ünlüdür. Doğaya olan tutkuları, leopar ve zebra deseni gibi hayvan baskılı motiflerine zaaflarını arttırır. Fakat bu zor parçaları rüküşlük edasıyla değil, doğuştan var olan zevkli yetenekleriyle taşırlar. En sevdikleri moda oyunu ise, giydikleri kıyafete dramatik etki katmaları. Çünkü onlar için moda duygusuz değildir, eğlenceli bir stilde bile dramatizmin etkilerini göstermeye çalışırlar.


aslan burcu moda


Aslan gösterişi sever, bu bilinen en büyük gerçek. Kıyafetlerinde ne tercih ederlerse etsinler, bir parıldama illa ki olacak. Günlük basit bir kıyafette dahi, aksesuarlarında da olsa bir parıldama halini yakalamak isterler. Bu bir saat olabilir, bir çift küpe olabilir veya mücevherin ta kendisi olabilir. Bir aslanın parıltıyı sevdiği kadar kimse sevemez.


Alışveriş bağımlısı olan Aslan, bu bağımlılıklarını yenmek için çaba sarf etmezler. Tabii bu alışkanlık onlara zarar veriyorsa ipleri geri çekmeyi de çok iyi bilirler. Ama hayatın tadı tuzu alışverişin ta kendisi mottosunun birer gönüllüsü olarak, alışveriş yapmanın verdiği hazdan kolay kolay vazgeçemezler. Etrafınızda en çok kimden hediye aldıklarınızı düşünün, sayacağınız 5 insandan 3'nün Aslan burcu çıkarsa şaşırmayın. Çünkü Aslan burçları hediyeleşmeyi en çok sevendir. Bir Aslan'a ne alırsanız alın ama sahte bir şey almayın! Bu sizin ilişkinizin ilk çatırdaması olabilir!


Hayvan baskılı kıyafetleri günlük hayatında sık yer vermeleriyle ünlenen Aslan'ların modaya karşı tutkulu ateşleri, onları en iyi giyinenler sınıfına yerleştirecektir. Cesur renk seçimlerinin yanı sıra altın ve siyah uyumunu çokça kullanırlar. Kırmızı rengi de sevdikleri arasındadır, ama bir altın rengi gibi değil. Sadece tamamlayıcı olarak kırmızıyı kullanırlar.


Ayakkabı seçimleri hakkında net konuşmak zor. Belirli bir ayakkabı modeliyle ömürlerini geçirmezler. Ayakkabı gardırobu çok geniştir. Klasik ayakkabıların olduğu kadar spor ve rahat ayakkabıların da gardıroplarında büyük bir yeri vardır. Ama en sevdiği parçalar, kesinlikle marjinal tasarımlardır. Özellikle topuk kısımları marjinal olan ayakkabılara hayır diyemezler.


Şık ve pahalı seçimler, cüretkar renkler, işlemeli ve pullu parlak kumaşlar doğuştan lider ruhlarını adeta bir Kraliyet edasına bürürler. Dünyanın moda ikonu olan Coco Chanel 'in bir Aslan burcu kadını olması, aslan kadınlarının güçlü zevklerinin dünya modasını yönettiğine dair en somut kanıt aslında.


aslan burcu kadini moda


Zerrin Tekindor, aslan burcu olmasaydı Kleopetra 'yı bu kadar güzel oynar mıydı? 
Meryem Üzerli sadece oyuncuk yeteneği ile mi Hürrem karakteriyle tüm Türkiye 'nin ilgisini çekti ? 
Aslan kadını olmasında hiç pay yok mudur sizce ?


aslan burcu kadını moda stili
22 yorum:

 1. Bir Aslan kadını olarak keyifle okudum yazını. Gerçekten aslanlar her yerde belli ediyorlar kendilerini kadını da erkeği de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyif aldığına çok sevindim :)

   Sil
 2. Aslan burcuyla ilgili kendimi bildiğim çoğu kısım dogru, daha kesfedemedigim olaylar vardır elbet bilemiyorum :)

  ama su var ki aslan burcu kadını= leopar hastası kısmı bana hiç bi zaman uymadı. leoparı hayatım boyunca kullandıgım tek yer tırnaklarım :) nail art calısması :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yorumunuza, Kendinizle ilgili ortak noktalar bulunması sevindirici :)

   Sil
 3. Wuuu işte tamda beni anlatan bir yazı.. Teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğinize sevindim :)

   Sil
 4. Aylin Tarıkahya26/5/13

  Yükseleni ve güneş burcu ASLAN olan biri olarak tam anlamıyla kendimi okudum.Tarihin güçlü kadınlarıdır hep aslan.Hediyeleşmeyi gerçekten çok severim.Ünlülerin tarzlarıylada kendimi çok benzettim.Hepside sanatın başarılı kadınları.
  Bu güzel yazı için tşkler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fikrinize katılıyorum, beğenmenize sevindim :)

   Sil
 5. ayrıntılarda leoparı kullanmayı çok seviyorum. galiba bu aslan olmamdan kaynaklanıyo :)
  kendimi bulduğum bi yazı olmuş.coco chanel ile aynı burc olduğumu öğrendiğim iyi oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyifli bulduğunuza sevindim :)

   Sil
 6. işte bennn:) anne olduktan sonra ne kadar salaş olsamda mutlaka üstümde küçükte olsa parlayan birşey oluyor:)

  YanıtlaSil
 7. F.n.d27/5/13

  Aslan bayanları tam bir kraliçedir:) YAnİ ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendiniz öyle hissetmeniz ne güzel :)

   Sil
 8. BİR ASLAN BURCU OLARAK AYNI BENİ ANLATMIŞ:)GERÇEKTEN DE HEPSİ ÇOK DOĞRU:)BU GÜZEL YAZI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğinize çok sevindim :)

   Sil
 9. Adsız20/2/14

  Her zaman küpe saat ve bileklik takarım ama parıltılı . Leopar desenini çok severim. Gerçekten Coco Chanel ile aynı burçta olmak çok güzel ve de Jeniffer Lopez le. Bir de burcumu sevmezdim çok bilgilendirici bana kendimi sevdirdiniz.
  Teşekkürler miskin kek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Bana Kendimi Sevdirdiniz" cümlesini duymak beni ne kadar mutlu etti tahmin edemezsiniz :) Sevgiler

   Sil
 10. Aslan burcu olmanın haklı gurunu hissettim yazıyla :)) Teşekkürler ve blogumda sizi görmek isterim ayrıca kırmazsanız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa ne güzel bir yorum böyle <3 Elbette gelirim blogunuza :) Sevgiler

   Sil
 11. Adsız7/2/15

  Aslan burcu değilimde balık burcuyum gerçekten çok güzel şahane ve tek kelimeyle harikaymış ben de böyle giyinmeyi tercih ederim :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaşımla beraber ortak yazdığımız bir yazıydı, gözlemlerimizi paylaştık, biz de Aslan 'ların giyim tarzını pek beğeniriz :)

   Sil