Arama Kutusu

Yves Rocher Culture Bio - Organik Yumuşatıcı Vücut Peelingi

yves rocher-culture bio-yves rocher kullanan-yves rocher urunleri-yves rocher fiyati-yves rocher vucut bakimi-vucut


Yves Rocher alışverişimden edindiğim, Yves Rocher 'in Aloe Vera Culture Bio serisinin vücut peelingini bir süredir kullanıyorum.

Vücut ürünlerinde ne kadar seçicisiniz bilemem ama ben içeriğine güven duyduğum ürünler kullandıkça, hem fiziksel hem zihinsel rahatlığa eriyorum. Kullandığımız ürünler, anlık etki sağlamıyor olsa da, vücuda zararı veya yararı zamanla gözden kaçmıyor. Elbette, cildimizi en başta şekillendiren genetik faktördür ama kozmetiksel etkiyi de yabana atmamak gerekir. Özellikle de kimyevi maddeleri kullanırken özen göstermeyi elden bırakmıyorsanız, içeriği güzel ürünler bulma zorluğu ile karşılaşmanız kaçınılmaz. Üstelik bilinen bir gerçek daha var ki, ülkemizde daha iyi içerik sunan kozmetik markaları, oldukça yüksek fiyatlarla temin edilmekte.

Yves Rocher markasının keşfettiğim için mutlu olduğum ürünü olan bu vücut peelingi, hem fiyat hem içerik olarak kayda değer bir ürün. Bildiğiniz gibi, peelinglerin genel olarak tahriş edici etkisi bulunmakta. "Daha çok tahriş etmeliyim ki, kiri yağı söktü attı desinler ardımdan" minvalindeki ters orantının kurbanı oluyorlar belki de.

 - İçeriği ve peelingin dokusu -
Yves Rocher-yves rocher kullanan-vucut bakimi-yves rocher peeling-culture bio-yves rocher fiyati-yves rocher review-bodycare-skincare-organik


Fakat Yves Rocher 'in ferahlatıcı özelliğe sahip Aloe Vera etkili Culture Bio Vücut Peelingi, bu kandırmaca işine kendisini dahil etmeden, hem vücudu yumuşatıp hem de nazikliği elden bırakmayarak temizliği sağlıyor. Kuruma ve gerilme hissi yaşatmıyor. Verdiği nem, belki bir vücut yağının ölçüsünde değil ama günlük duş alımı için ideal miktarda.  %99'u doğal içeriklerden oluşuyor, %34'ü Organik Tarım ile üretilmiş. Paraben, silikon, mineral yağ (petrol) ve renklendirici içermiyor. Hafif oranlı ferahlatıcı kokusu dahi doğal. İçerisinde irili ufaklı peeling yapan tanecikler bulunuyor, küçük olanları toz şeker görünümünde. Ecocert belgesine sahip olmakla birlikte, fiyatı da son derece makul.

Genel olarak, sevdiğim bir bakım ürünü oldu. Tekrardan alabileceklerim arasında yerini aldı. Özellikle ferahlatıcı banyo ürünlerine ilginiz var ise, bir de siz deneyin derim. Bakalım beğenecek misiniz?

Bu arada dermatologumun önerisi, regl dönemi haricinde duş keyfinde sıcak sulardan uzak durmak ve her duş sonrası hem vücudumuzu hem yüzümüzü yeterince nemlendirmeyi bir alışkanlık haline getirmemiz gerektiği.


Başka bir yazımda, aynı serinin Organik Nemlendirici Günlük Yüz Kremi 'nden de bahsetmiştim.
Okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.


6 yorum:

 1. Bu güzel öneri için teşekkürler, baharı karşılarken yüzümüz kadar vücudumuz da cilt anlamında tazelenmeyi hakediyor. Uygulamak gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her mevsim için ideal :)

   Sil
 2. Adsız6/4/13

  beklediğim yazıydı
  bende denicem
  yorumlar için teşkler sevgili miskinkek
  -sevinç-

  YanıtlaSil
 3. İçerikleri çok önem veriyorum
  organik olması çok iyi
  güle güle kullan :)

  YanıtlaSil